Folkreiss: Latvieši par debiju Dānijā: daudzsološi, bet ar mācībām

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.05.2021
11:18

Jau ziņojām, ka Latvijas braucēji Raimonds Žvagins un Armands Silis debitējuši Dānijas Folkreisa sacensībās, pirmajā cīņā savā klasē gūstot, attiecīgi, 20. un 21. vietu. Abi, atguvušies no cīņas, pastāstīja par piedzīvoto.

Raimonds Žvagins, kurš ar savu VW Golf II nonāca 20. vietā, stāsta: “Sacensībās gāja interesanti! Pirmajā kvalifikācijā brauciena sākums izdevās ļoti labs, pēc veiktā Džokera apsteidzu visus, biju pirmais. Taču pēdējā aplī notrūka pusass, ar ko mana sacīkste arī bija galā. Salabojām mašīnu, bet otrās kvalifikācijas sākums neizdevās, jo, pētot mašīnas rādītājus panelī nogulēju startu. Trešajā kvalifikācijā finišu sasniedzu otrais, tāpēc tiku D finālā (katra fināla uzvarētājs dodas uz nākamo finālu – aut.). Šo braucienu noslēdzu piektajā vietā, kur arī mana debijas sacensības bija galā.”

Armands Silis pat varēja kvalificēties C finālam, ja ne maza kļūda pēdējā kvalifikācijā: “Tehnisko pārbaudi izgājām bez problēmām un aizrādījumiem, gan mūsu mašīnas, gan ekipējums atbilda prasībām. Uz vietas bija iespēja iegādāties sporta riepas, tāpēc manu gatavību pastiprināja priekšējiem riteņiem uzmontētās Supersoft. No rīta brīvie treniņi, katram trīs apļi. To laikā konstatēju, ka manai mašīnai ķīlējas pakaļējie riteņi, kā ātrais risinājums tika atvienota stāvbreme. Tad sākās kvalifikācijas braucieni. Pirmajā braucienā biju trešais, taču cīņā tika salocīts priekšējā piekares lodveida balsts, kas lika otrajā braucienā uztraukties, vai tas nenolūzīs. Tāpēc otro braucienu veicu ļoti piesardzīgi – piektais. Trešajā braucienā trāpījām kopā ar Raimondu. Tā kā tas bija izšķirošs brauciens par to, vai tieku kādā no fināliem, tad atmetu visas bažas par tehniku un braucu, cik ātri vien varēju. Abi finišējām trijniekā, es trešajā vietā. Taču, tā kā pa ceļam biju sagriezis vienu no konkurentiem, man atņēma divus kvalifikācijas punktus. Līdz ar to nonācu D finālā, atkal kopā ar Raimondu. Bez soda būtu bijis C fināls. D finālā jau pēc starta manai mašīnai aizmeta ar dubļiem logu. Ar sliktu redzamību un ne pārāk veiksmīgu tīrīšanas sistēmu nekur tālāk par sesto vietu arī netiku. Labi, ka nobraucu līdz galam, tas ir izdarīts! Pēc posma mašīna ir bez lieliem zaudējumiem, taču lielā tramplīna dēļ pajukusi priekšējā piekare. Sataisīsim, uzlabosim, un ceru, ka 11. jūnijā, nākamajā posmā Kopenhāgenā jau būs labāki rezultāti!”

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv