Folkreiss: Latvieši sāk ceļu Dānijas Folkreisā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
26.04.2021
12:07

Divi Latvijas sportisti uzsākuši gaitas Folkreisa sacensībās Dānijā – Raimonds Žvagins un Armands Silis perfekti apvieno ikdienas darba uzdevumus ar aktīvo atpūtu nedēļas nogalēs. Kāds ir viņu dāņu karjeras sākums?

Jāatzīmē, ka jau pirms pāris gadiem ziņojām par vairākiem latviešu vīriem, kuri cīnās Folkreisā Zviedrijā un citās ziemeļvalstīs, Folkreisa zemēs. Šobrīd Raimonds un Armands ir pašā sākuma punktā, kas ļauj sekot līdzi abu gaitām ne tikai sacensībās, bet arī formālos sīkumos – licenču kārtošanā, iesaistē pārstāvētā kluba darbībā, pirmajos treniņos.

Jāatzīmē, ka Raimonds Žvagins ir ar zināmu pieredzi Latvijas Folkreisā, bet Armandam Silim vēl jātiek līdz startam Latvijā. Pirmās ziņas no tautiešiem marta vidū, kad Raimonds lepojās ar iegādāto VW Golf II: “Auto nopirku jau gatavu startam, 8000 kronas, jeb 1075 eiro.”

Raimonda Dānijas Folkreisa VW Golf II

 

Raimonds Latvijā lielākoties startējis ar Opel Astra un Toyota Folkreisa mašīnām, Golfu tēma tiks apgūta Dānijā

 

Armands par savu kaujas auto Toyota: “Mans stāsts ir nedaudz savādāks, jo auto nebija braukt kopš 2019. gada un nācās mainīt piekari. Mašīnu atradu internetā par 4500 kronām, jeb 600 eiro.” Marta vidū Armands vēl piebilst, ka gaida iespēju pirmo reizi trenēties – lai gan vairākos klubos treniņu dienas jau bija aizvadītas, paši līdz trasei vēl nebija tikuši: “Šobrīd gaidām kursus, lai mūs apstiprinātu licenču saņemšanai. Sistēma īsumā – sākas viss ar to, ka piesakām sevi Dānijas federācijā (DASU), un norādām klubu, no kura vēlamies startēt. Vēlāk klubs apstiprina un izsniedz licenci. Tad kursi, treniņbraucieni un kluba kausu izcīņas sacensības.”

Armanda Toyota

 

Marta otrajā pusē Armands ziņo: “Skatījāmies notikušos treniņus, bet paši vēl nebraucām, jo mūsu klubā šajā nedēļas nogalē (27.-28.03.) talkas diena. Notiek trases sakopšana, karogu un tiesnešu posteņu remonts. Uz pirmo treniņu ceram tikt Lieldienās.”

Latvieši startēs KAC – Kolding Auto Club – sastāvā. Armandam Koldingas trase atrodas aptuveni 40 kilometrus no mājvietas.

Latvieši ziņo par trases sakopšanas darbiem – gan minētā posteņu sakopšana, gan ēku iekšdarbi.

Latvieši talko savā trasē

Lai gan Dānijas pavasaris izrādījās ļoti dubļains, darbi trasē pirms sezonas ir neizbēgami jebkuros apstākļos

 

Aprīļa sākumā Armands ziņo, ka abi izturējuši licences kursus:

“Nolikām eksāmenu, un patiesībā bija diezgan grūti! Jautājumi par karogiem, tiesnešu lēmumu apstrīdēšanu, braukšanas kultūru… Nākamnedēļ ceram uz treniņbraucieniem!”

Prieka vēsts saņemta 23. aprīlī, kad beidzot rūc motori. Treniņš, uz kuru, tiesa, tiek tikai Armands, bet Raimondam nenostrādāja stratēģija izlaist treniņus par labu pirmajai sacensībai. “Bija paredzēts, ka 30. aprīlī notiks pirmās sacensības, tāpēc nolēmu treniņu nebraukt, taupot spēkus pirmajam posmam. Taču sacensības tika atceltas, līdz ar to gaidu nākamo treniņu, kas varētu notikt 1. maijā Koldingā.”

Armands guva iespēju patrenēties: “Treniņš notika vakarpusē, Nerlundbanen trasē Īkastā. Bija tā: Sabraucām visi uz trasi, un treniņu vadītājs apstaigāja sportistus, pārbaudot visiem sportista licences un automašīnas tā saukto grāmatu. Tehniskā komisija kā tāda nenotika. Braucām dzīvajā rindā pa pieciem apļiem katrā reizē. Bijām trīs klases – mazie bagiji, Folkreiss un rallijkross, kurā bija tikai viena mašīna ar mērķi testēt motoru. Dalības maksa bija 250 kronas, kas ir dārgāk, jo biju kā viesis no cita kluba. Trase diezgan ātra, bet ar cietu segumu un vairākiem asfalta līkumiem. Mašīna izturēja un iztiku bez defektiem, vienīgi nodeldēju savas ziemas riepas, kuras uzmontēju ar domu, ka būs dikti laba saķere – nezināju trasi.”

Beidzot tikts pie braukšanas!

 

Šobrīd abi latvieši gaida treniņus un sacensības. Autocross.lv ar interesi sekos līdzi abu gaitām, jo, pirmkārt, tas ļauj saprast citu valstu tautas autosporta kultūru no iekšpuses, otrkārt – vienkārši interesanti!

Ja ir zināmi citi Latvijas sportisti, kuri startē autokrosa, rallijkrosa vai Folkreisa sacensībās ārvalstīs, ļaujiet to zināt!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv