Folkreiss: Marta Starka sagrābj Junioru un Dāmu finālus

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.07.2021
09:53

Folkreisa Vasaras kausa Pilskalnu posma Junioru un Dāmu ieskaites finālos uzvaru sasniedza Marta Starka. Turklāt abās ieskaitēs otro vietu sasniedza otra Autocross.lv Dāmas komandas braucēja Alise Līga Grāmatiņa. Abu klašu atsevišķajā ieskaitē piedalījās pa astoņiem dalībniekiem.

Jāatzīmē, ka Starkas sacīkstes noslēguma fāze bija spēkus izsmeļoša, jo Marta startēja gan Folkreisa pusfinālā, gan visos finālos – Junioru, Dāmu un kopējā finālbraucienā. Braucēja atzina, ka šis maratons bijis ļoti smags, tomēr palīdz gandarījums par sasniegtajiem panākumiem. Gandrīz tāda pati programma arī pārējām Dāmu kausa fināla pjedestāla pozīciju guvējām – arī Grāmatiņai un Evai Evelīnai Kļaviņai bija jāstartē lielajā pusfinālā un abos atsevišķajos finālos. Tomēr meičas tika galā ar uzdevumu.

Dāmu kausā Starka un Grāmatiņa bija pārliecinoši ātrākās, savā starpā sadalot pirmās pozīcijas. Tikmēr Kļaviņa cīņas gaitā apsteidza Karinu Saukāni, nonākot uz pjedestāla. Saukāne fināla noslēgumā noturēja aiz sevis strauji progresējušo Folkreisa debitanti Leldi Šumu. Finišu, cīnoties ar tehnikas problēmām, sasniedza arī Vita Freimane.

Katastrofu piedzīvoja Dāmu kausa pirmā posma uzvarētāja Anete Ķēniņa, kura Pilskalnos Dāmu finālā izstājās tehnikas problēmu dēļ. Savukārt vienīgā, kurai šoreiz neizdevās tikt līdz finālbraucienam, bija Baiba Beržuka, kura bija spiesta izstāties kvalifikācijas laikā piedzīvotā motora defekta dēļ.

Pēc diviem posmiem Dāmu kausa kopvērtējuma vadībā nonākusi Starka (37 punkti), aiz viņas Grāmatiņa (32) un Ķēniņa (30). Seko Saukāne (25), Freimane (24) un Beržuka (20). Dāmu kausā kopumā startējušas jau desmit dalībnieces.

Junioru kausā līderu scenārijs līdzīgs – Starka un Grāmatiņa savā starpā sadalīja uzvaru. Pjedestāla pārējās pozīcijas izšķīra smagas cīņas un tehnikas defekti. Trešo vietu sasniedza pirmā posma Junioru un arī lielā fināla uzvarētājs Lenards Patriks Lepsis, bet Kļaviņa, par spīti tehnikas problēmām, finišēja ceturtā. Izstāšanos piedzīvoja favorīti Mareks Aseriņš un Toms Freimanis – abi varēja būt pjedestāla pozīciju pretendenti. Tāpat tehnika neizturēja Ralfam Auniņam. Vissāpīgāk – un visagrāk – cīņa noslēdzās Danielam Lankupam, kurš motora defekta dēļ bija spiests izstāties jau pirmajā kvalifikācijā.

Pēc šī posma Junioru kausa vadībā joprojām Lepsis (35), seko Starka (33), Freimanis (28), Grāmatiņa (27), Lankups (24) un Aseriņš (23). Junioru kausā kopumā startējuši astoņi braucēji, arī Auniņš un Kļaviņa.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv