Folkreiss: Mārtiņš Spīķis aptur karjeru?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.02.2019
20:18

Viens no labākajiem Folkreisa braucējiem Mārtiņš Spīķis atsaucis dalību Brenguļu nakts sacīkstē. Sportists pieļauj, ka viņa karjera šobrīd atrodas, kā minimums, pauzes režīmā.

Atraktīvais un ātrais braucējs allaž bijis gan bīstams konkurentiem, gan interesants līdzjutējiem. Vecpils posms bija spilgts piemērs – Mārtiņš guva otro vietu, aizvadot lielisku cīņu par vadošajām pozīcijām. Sacīkste gan noslēdzās ar mašīnas zaudējumu kontroversiālu pirkšanas noteikumu izmaiņu dēļ.

Pēc Vecpils Spīķis jau bija pieteicies Brenguļu posmam, taču otrdien dalība atsaukta. Mārtiņš komentē: “Pēc Vecpils mašīnas situācijas sapratu, ka ir mežonīgs enerģijas trūkums. Mūsu rīcībā ir Jāņa Saulītes Opel Astra, taču, lai to dabūtu līdz startam, nepieciešams pamatīgs sprints. Taču paralēli visam ir arī ikdiena un darbs. Un es saprotu, ka es šobrīd vairs nevaru visam veltīt simtprocentīgu uzmanību. Un, ja nav pārliecības par sevi, tad nav vajadzības stāties uz starta. Šobrīd liekas, ka autosports traucē attīstīties man kā cilvēkam, veidot nākotni. Jāsāk domāt par sevi, nevis atdot visas domas dzelzim.”

Mārtiņš Spīķis atzīmē zināmu līdzību ar Autocross.lv piedzīvoto radošo pauzi: “Laikam esmu līdzīgā situācijā, kādai tikko izgāji cauri ar Autocross.lv, ir liela noguruma sajūta. Neizprotami – tikai viena sacensība, bet sajūta, ka būtu aizvadītas divas sezonas…”

Neapšaubāmi, Mārtiņa pazušana no trasēm būs zaudējums katrai sacīkstei, taču argumenti vairāk nekā izprotami.

Spīķis Folkreisa karjeras laikā sasniedza otro vietu 2015. gada Vasaras kausā un otro vietu 2016. gada Ziemas kausā. 2015. gadu Mārtiņš noslēdza kā Folkreisa ranga uzvarētājs, nākamajai sezonai nopelnot pirmo starta numuru. Braucējs aizvadījis sacensības arī autokrosā un rallijkrosā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv