Folkreiss/Autokross: Mārtiņš Spīķis uzvar otrreiz pēc kārtas

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
18.07.2020
21:18

Folkreisa Vasaras kausa otrajā posmā, kas sestdien norisinājās Pilskalnu autotrasē Jēkabpils pusē, otro uzvaru pēc kārtas sasniedza Mārtiņš Spīķis, nostiprinoties seriāla kopvērtējuma vadībā. Krosa komisijas kausa izcīņas klasēs uzvaras Edijam Ošam (Pro), Jānim Jakimenko (Am FWD) un Ivo Žildem (Am VAZ).

Spīķis, kurš ieradās Pilskalnos ar pirmā posma Priekulē uzvaru bagāžā, dominēja jau sākot no kvalifikācijas braucieniem, kas ļāva uzreiz kvalificēties finālam un aizvadīt cīņu par uzvaru galvenajā braucienā. Mārtiņš lielu fināla daļu meklēja ceļu garām līderim Jurim Mesteram. Cīņa atrisinājās brīdī, kad Mestera auto lūza pusass un Juris bija spiests izstāties. Spīķa ceļš uz uzvaru bija vaļā, un Mārtiņš iespēju nekļūdīgi izmantoja.

Otro vietu sasniedza Edgars Tralla, kurš Folkreisa debijas sacīkstēs demonstrējis lielisku produktivitāti: savā pirmajā Folkreisa sacīkstē Priekulē viņš finišēja trešais. Kalvis Buģis pēc ilgāka pārtraukuma atgriezās uz pjedestāla, gūstot trešo pozīciju.

Astoņu konkurentu cīņā Junioru kausā pirmo vietu sasniedza Daniels Lankups, aiz sevis atstājot Evu Evelīnu Kļaviņu un Tomu Freimani. Komandu vērtējumā pirmā vieta Kavita V Racing vienībai, kuras braucēji Miks un Ivo Gabrāni un Māris Zālītis guva trīs nākamās pozīcijas aiz pjedestāla.

Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņas otrajā posmā Pro klasē Edijs Ošs apspēlēja Aigaru Bajāru. Kā izrādījās, Oša sniegums bija priekšvēstnesis uzvarai Latvijas autokrosa čempionāta posmā 2000 Super klasē, kas turpat Pilskalnos norisinājās nākamajā dienā.

Am FWD klasē uzvaru sasniedza Jānis Jakimenko, kurš dominēja cīņā visas dienas garumā. Aiz viņa otro vietu sasniedza Jānis Balodis, kura sacensību diena sākās ar kūleni rīta brīvajos treniņos. Trešajā pozīcijā finišu sasniedza Toms Edušs. Am VAZ klasē uzvaru guva Ivo Žilde, pārspējot Elviju Ķikānu un Viktoru Gusevu.

Nākamais Folkreisa un Krosa komisijas kausa posms norisināsies 1. augustā Vecpils autotrasē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv