Folkreiss: Nākamā gada dokumenti gatavi

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
10.12.2012
23:46

2013. gada LAF Folkreisa Ziemas kausa nolikums un gada tehniskie noteikumi jau publicēti, kas nozīmē, ka folkreisa ziemas sezona šobrīd atkarīga lielākoties tikai no laika apstākļiem. Ziemas kausā paredzēti pieci posmi, Vasaras kausā – sešas sacīkstes, no kurām pirmā Jelgavā vēl gaida apstiprinājumu, taču pārējie posmi ir nostiprināti LAF kalendārā.

LAF Folkreisa Ziemas kausa nolikums neatšķiras no līdzšinējās seriālu prakses. Lielākās izmaiņas ir Junioru kausa vecuma maiņa līdz ar gada maiņu – no 2013. gada Junioru kausā startēs sportisti, kuri dzimuši 1992. gadā, vai vēlāk. No šā gada junioriem līdz ar to spiests ieskaiti pamest Rihards Dainis, kurš Junioru kausā guvis ne mazums panākumu. Pārējie regulārie juniori paliek cīņā. Jāpiebilst, šogad kopumā startēja 10 juniori, turklāt visi desmit startēja Vasaras kausa priekšpēdējā posmā Mūsā.

Otrs jaunums ir sods par kavētu vai neatsūtītu pieteikumu – atņemts viens punkts no posma kvalifikācijas kopvērtējuma. Zinot, ka dažkārt viens punkts spēj izmainīt pozīciju sadali pat par četrām, piecām vietām, šai niansei vajadzētu mazināt pieteikumu sūtīšanas kavējumus.

Arī tehniskajos noteikumos izmaiņu nav daudz. Ziemas sezonā rekomendēta, vasaras sezonā obligāta kļūst balaklavu izmantošana – nedegoša materiāla galvassega zem ķiveres. Nav jāaizraujas ar jaunākā modeļa dārga ekipējuma iegādi – folkreisā galvenais ir ekipējuma pamatfunkcijas veikšana: aizsargāt galvu no iespējamiem apdegumiem un seju un kaklu no lidojošām detaļām vai stikliem. Folkreisam allaž noderīgā kompānija AdParts jau ziņo, ka nedegošās balaklavas bez FIA homologācijas, taču paredzētas autosportam maksā Ls 14.

Kas attiecas uz sportistu izmaksām – tās nav mainījušās salīdzinājumā ar iepriekšējām sezonām, kas mūsdienās ir labā ziņa. Par visu vairāk Autocross.lv sadaļā Folkreiss.

LAF Folkreisa Ziemas kausa pirmais posms paredzēts 12. janvārī Salacgrīvā, protams, atkarībā no laika apstākļiem. Sacīkstes paredzētas arī Brenguļos, Vecpilī, Mūsā un Smiltenē.

LAF Folkreisa Ziemas kauss 2013 nolikums

2013. gada LAF Folkreisa tehniskie noteikumi

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv