Folkreiss: Noskaidros 2012. gada Vasaras kausa ieguvēju?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.09.2012
11:38

(LAF ziņojums medijiem 3) Nedēļas nogalē Mūsas autotrasē Baltijas autokrosa čempionāta ietvaros notiks LAF Folkreisa Vasaras kausa priekšpēdējais – piektais – posms. Tā kā iepriekšējās četrās sacīkstēs uzvarējis cēsinieks Rūdolfs Bogens, ir liela iespējamība, ka svētdienas vakarā uzzināsim šā gada Vasaras kausa ieguvēju. Sacīkstei pieteikušies 38 dalībnieki, kas, visiem sportistiem ierodoties, būs jauns šī sporta veida dalībnieku rekords.

Rūdolfs Bogens (Cēsis, Autosporta Nākotne) šogad uzvarējis visu – ne tikai Popes, Vecpils-1, Brenguļu un Mūsas-1 posmu A finālus, bet pat visu šo sacīkšu kvalifikācijas braucienus. Ņemot vērā milzīgo konkurenci gan spēku samēru, gan dalībnieku skaita ziņā, šis ir unikāls sniegums. Aprēķini rāda – ja Bogens nedēļas nogalē Bauskā iegūst vietu pirmajā desmitniekā, uz pēdējo posmu 6. oktobrī Vecpilī viņš dosies jau Vasaras kausa ieguvēja statusā.

Teorētiski un matemātiski viņa pozīcijas apdraud četri kopvērtējuma sekotāji: Sandis Džeriņš (Vecpils, Autosporta Nākotne), Ivo Gabrāns (Sigulda, Kavita V), Rihards Dainis (Jūdaži, Autosporta Nākotne) un Edgars Paculs (Skrunda). Interesanti, ka sporta veidā, kurš netiek pozicionēts kā jauniešu sports, vecākais šajā kompānijā ir Paculs, kuram ir 26 gadi.

Dainis, Gabrāns un Džeriņš joprojām ir Junioru kausa dalībnieki (līdz 21 gadam), bet pats Bogens vēl pērn bija Junioru kausa dalībnieks. Tātad sporta veids, kurā uzvarētāju nenosaka lieli finanšu ieguldījumi, dod iespēju sevi apliecināt jaunajiem sportistiem.

Nedēļas nogales folkreiss piesaistīs uzmanību ar dalībnieku rekordiem. Līdz šim lielākais dalībnieku skaits, kas fiksēts vienā posmā, ir 35 – 2011. gada ziemas sezonas 333 un Mūsas posmos. Šobrīd cīņai pieteikušies 38 dalībnieki. Ja visi būs uz starta, būs jauns rekords. Tāpat Bauskas cīņai pieteikušies uzreiz desmit Junioru ieskaites dalībnieki! Arī šāds jauno braucēju skaits vēl nav trasē manīts. Sestdien un svētdien savu pirmo sacīksti folkreisā plāno aizvadīt seši sportisti.

Individuālajā ieskaitē bez minētajiem kopvērtējuma līderiem jāņem vērā favorīti, kuri startē neregulāri, vai nav guvuši stabilus rezultātus, lai būtu kopvērtējuma top-5. Uz uzvaru, ja Bogens kādam to ļaus, pretendēs Mārtiņš Starks (Rīga, Streamline Racing), Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda), Artūrs Vecgailis (Rauna), Edijs Sloka (Madona), Agris Bahmanis (Rīga, Štīm Rally Team) un citi.

Junioru ieskaitē pirms šī posma saspringta situācija. Līderi Gabrāns, Džeriņš, Dainis un Ēķis atrodas 11 punktu robežās, ar piebildi, ka par uzvaru posmā var iegūt 20 punktus. Tātad izredzes līdzīgas. Komandu vērtējumā Autosporta Nākotne (Džeriņš, Bogens, Dainis) ir soļa attāumā no titula, otrā šobrīd – Autocross.lv Folkreisa komanda (Ēķis, Reinis Pelēnis, Ints Kravis), trešā – Kavita V (Gabrāns, Juris Sirko, Ainārs Bogdanovičs).

Arī Mūsas posmā, tāpat kā visās citās folkreisa sacīkstēs, darbosies auto iegādes noteikumi: jebkurš klātesošais, kurš nolēmis mēģināt spēkus autosportā, var iegādāties jebkuru no mašīnām par fiksēto samaksu 950 eiro. Mašīnas īpašnieks no darījuma atteikties nedrīkst.

Informācija: www.autocross.lv, www.musa.lv.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv