Folkreiss: Nozīmīga nedēļas nogale

admin  07.06.2010 00:52 0

  Folkreiss, Ziņas

Sestdien Jēkabpils pusē Pilskalnu trasē notiks LAF Folkreisa Vasaras kausa otrais posms, kas būs arī Latgales kausa pirmā no divām sacīkstēm. Šī sacīkste būs ne tikai folkreisa pirmā vizīte Latgales virzienā, bet var izrādīties nozīmīgs solis visai Latvijas autokrosa sabiedrībai.
Līdz šim abas puses – LAF un Amatieru Krosa apvienība (AKA) – mēdza apmainīties ar uzskatiem par to, kādai vajadzētu būt krosa dzīvei Latvijā un atsevišķos reģionos. Dažbrīd sarunās valdīja sapratne, dažbrīd no abām pusēm izlīda pa kādam negāciju izvirdumam, taču ideja, par ko gadiem ilgi diskutēts, ir līdzīga – autokross, tā pieejamība katram braukt gribošajam.
Folkreisa tuvošanās AKA rīkotajam pasākumam ir rezultāts savstarpējam saprātīgumam un katras puses prasmei paveikt uzdevumus, par kuru nepadarīšanu viens otram bieži pārmeta. AKA rīkoto sacensību kvalitāte izaugusi tik ievērojami, ka nav iemesla Jēkabpils sacensību rīkotājus neuzskatīt par nopietniem spēlētājiem šajā lauciņā. Savukārt LAF pēdējos gados piestrādājis pie sporta pieejamības: ienākšana krosā kļuvusi ievērojami lētāka, samazinoties izmaksām drošības karkasu būvē, kā arī uzrodoties folkreisam, kas par salīdzinoši nelielām summām ļauj sagatavot tehniku un startēt sacīkstēs, turklāt savā reģionā, ja nav vēlēšanās braukt pa visu valsti. Sestdien abu pušu labie darbi satiksies un, jācer, atradīs ceļu, pa kuru kopīgi virzīties tālāk.
Jāpiebilst, ka ik pa brīdim izskan doma Pilskalnu trasē tuvākā vai tālākā nākotnē aizvadīt arī Latvijas čempionāta līmeņa sacensības.
Sestdien Jēkabpilī vajadzētu ierasties labam dalībnieku skaitam no visiem Latvijas reģioniem, jo sacīkste ir otrais posms piecu sacīkšu Vasaras kausa izcīņā – folkreisa centrālajā seriālā. Pagaidām gan šķiet, ka Latgales kausa pirmo uzvaru sadalīs bez pašu latgaliešu dalības, taču joprojām pastāv iespēja, ka eksperimenta nolūkos kāds no AKA seriāla dalībniekiem pamēģinās spēkus arī folkreisā. Starp citu, folkreisa 17 sacīkšu laikā uz starta nav stājies neviens no Latgales braucējiem! Kurš būs pirmais?