Folkreiss: Piecas reizes vienā sienā – kāpēc?

admin admin
11.02.2019
15:05

Pavisam netipisku sacīksti piedzīvoja viens no Folkreisa līderiem Ivo Gabrāns. Gandrīz katrā braucienā Ivo mašīna aizšļūca taisni apmalē pirms ieejas S-veida pagriezienā. Ņemot vērā viņa pieredzi sportā, to bija grūti skaidrot ar prasmju trūkumu.

Gabrāns apstiprina, ka šī bijusi viena no sarežģītākajām sacīkstēm viņa karjerā. Savukārt šķietami nenormālo kļūdu sēriju Ivo skaidro: “Man nemitīgi slāpa mašīna, bet tajā trases vietā bija visgrūtāk ar šo situāciju tikt galā. Kā nospiedu bremzes pirms līkuma, tā auto apklusa. Mēģinot pārstartēt mašīnu ar zemāku pārnesumu neatjaunojās saķere, un es ar slīdošiem riteņiem devos apmales virzienā. Būtu bijusi grunts, kur riteņiem aizķerties, mašīna iedarbotos un varētu mēģināt izstūrēt. Sev pārmetu, ka šobrīd, ar vēsu galvu domājot, bija risinājumi, ko varēju izmantot trasē. Varbūt vajadzēja atvienot tā saukto vakuumnieku, varbūt slāpšana pārietu…”

Pēc uzvarētas pirmās kvalifikācijas Gabrāns turpināja Vecpilī sākto perfekto statistiku – pirmajā posmā viņš uzvarēja visos četros priekšbraucienos, un šķita, ka Brenguļos pratīs turpināt panākumu sēriju. Taču kopš otrā brauciena cīņa pārvērtās murgā. “To apmali stumdīju dienas laikā piecas reizes. Otrajā kvalifikācijā divreiz, pēc tam pa reizei trešajā un ceturtajā braucienā, un arī pusfinālā. Uz šī fona sabojātā trešā kvalifikācija, kad nokļūdījos ar riepu izvēli, ir sīkums. Arī fināla neveiksmes jau šķita maznozīmīgas. Sagriezu Ermīnu (Vācieti), tāpēc, to saprotot, gaidīju, kamēr viņš varēs izkustēties un aizbraukt, lai nedabūtu sodu. Tad jau viss bija zaudēts. Tad vēl, kalnā braucot apstājos akumulatora dēļ. Ceturtajā kvalifikācijā sasitu labo bateriju, bet tas akumulators, ko nomainīju, nebija labs, kā izrādījās.”

Pēc stāvēšanas trases malā Ivo nonāca netipiskā situācijā – viņu noķēra par apli līderi, ar kuriem kopā viņš veica visu atlikušo fināla daļu. “Braucu turpat aiz līderiem un jutu, ka varu būt ātrāks par viņiem. Un tad es ilgi domāju, vai atpalicējs šādā situācijā vispār drīkst veikt apdzīšanas?”

Atbildot Gabrānam, jāatzīmē, apli zaudējis braucējs drīkst apdzīt arī līderus, vienīgi tas jādara, cik vien sterili iespējams. Pasaulē nesenākais spilgtais piemērs par tēmu ir F1 pērnā sacīkste Brazīlijā, kad Estebans Okons mēģināja apdzīt līderi Maksu Verstapenu, lai atgrieztos līdera aplī. Tas beidzās ar sadursmi un grūstīšanos uz kautiņa robežas pēc sacīkstes.

Jāatzīmē, ka Gabrāna braukšana līderu pulkā samulsināja arī konkurentus. Raivis Biezais pēc finiša centās laicīgi noskaidrot sasniegto pozīciju. Komanda brauciena laikā ziņoja, ka viņš brauc ceturtais, taču Raivis gandrīz strīdējies pretī, jo redzējis pa priekšu braucam četras mašīnas.

Ivo Gabrāns tikmēr atzīst, ka pārāk nepārdzīvo piedzīvoto: “Tā laikam bija lemts būt, neko darīt. [Brenguļu posma uzvarētājs Artis] Biezais šobrīd izskatās vairāk pelnījis panākumus. Jāvēro, kas būs ar ziemu un atlikušajiem posmiem. Ja sacīkstes varēs notikt, viss vēl priekšā!”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv