Folkreiss: Pievērsīs uzmanību daiļumam

Viesturs Saukāns  15.04.2019 19:44 3

  Folkreiss, Ziņas

Sestdienas LAF tiesnešu seminārā tika uzsvērts, ka sacensību tehniskajai komisijai ir pilnvaras arvien cītīgāk vērtēt automašīnu vizuālo sagatavotību Latvijas trasēs, un sliktākos gadījumus pat nepielaist sacensībām. Visai saprotams, ka visvairāk šī tēma varētu būt aktuāla atsevišķiem Folkreisa dalībniekiem.

Par uzdevumu sportistiem un komandām rūpēties par savu auto vizuālo izskatu Folkreisa iekšienē kolektīvs vienojies jau vairākkārt, turklāt kopējais Folkreisa vizuālais tēls pēdējās sezonās ievērojami uzlabojies un mašīnas kļuvušas lielākoties vizuāli baudāmas. Par aizstāvību kolektīvam var kalpot atruna, ka pamatā mašīnas ir sagatavotas par minimālām izmaksām, līdz ar to vizuāli to uzturēt perfekta stāvoklī ir sarežģītāk – ne visi izmanto sadārdzinošās plastmasas virsbūves detaļas, savukārt oriģinālās metāla daļas kādā brīdī vairs objektīvi nav iztaisnojamas. Taču tendence pamatā vēsta, ka braucēji, kuriem allaž ir skaistas mašīnas, ir vieni un tie paši, tāpat arī mākslinieciskās postažas nemainās nepiedodami regulāri. Folkreisa gadījumā neglītums pat tiek izmantots kā veids, kā atturēt potenciālos pircējus no auto iegādes. Šī stratēģija ir visai nekorekta pret sportu un tā popularitāti, turklāt pircēji pamatā ļoti labi orientējas mašīnu uzvedībā un skaņā, lai saprastu, ka zem cūcīgās ārienes slēpjas vai neslēpjas spēcīga tehnika.

Līdz ar šo sezonu tehniskā komisija varēs izteiktāk vērtēt mašīnu vizuālo izskatu un centienus auto uz sacīksti padarīt pēc iespējas glītākus. Ja būs redzamas viegli labojamas, taču nelikvidētas iepriekšējo sacensību buktes, nenosegta rūsa, nenotīrīti vecie dubļi, utt, tehniskais komisārs par to ziņos sacensību vadībai, kas var lemt pat par dalībnieka nepielaišanu startam. Jāatzīmē arī, ka šāds uzstādījums nav nekas jauns, jo visu krosa tipa sporta veidu tehniskajos noteikumos sakopts vizuālais tēls ir viens no vissenākajiem punktiem.

Jāatzīmē, ka automobiļu labs vai slikts izskats ievērojami ietekmē sporta veida iespējas sevi pārdot līdzjutējiem, rīkotājiem, medijiem un citiem speciālistiem. Situācijā, kad rīkotājiem katrs dalībnieks zelta vērtē, sportistiem jāveido pēc iespējas pozitīvāks tēls savai iecienītajai disciplīnai.

Veiksmi darbā!

3 responses to “Folkreiss: Pievērsīs uzmanību daiļumam”

 1. Ehhh says:

  Labi ka nesamaksāju 😂

 2. P.Ā. #7 says:

  Pa daiļumu jādod plus viens punkts, par nedaiļumu -1 punkts. 😂

 3. Brālēns Tas says:

  Ar visām četrām par. Esmu 1 no iesaistītajiem autofederācijas pasākumos. Un tas ir ļoti labs priekšlikums. Auto ir jābūt sakoptam. neatkarīgi no tā vai zem haubes ir simtiem bifeļu vai 4 pusdzīvi poniji. Vizuālais tēls arī manuprāt parāda sportista attieksmi pret savu spēkratu. Kā krosā, tā arī folkreisā :) Kā labs piemērs leģendārais Lienītes rozā golfiņš :) Meitene brauca kā lielā ar viņu, taipat laikā saglabājot imidžu, kas nereti ieviesa smaidu līdzjutēju sejās, ejot gar šarmanto golfiņu :)

  Arī Saukāna auto ir bijuši pamanāmi un zolīdi. Soooo veči, nav neizdarāms :)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru