Folkreiss: Pilskalnos turpināsies folkreisa jaunā ēra

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.07.2016
12:29

Nedēļas nogalē kopā ar Latvijas čempionātu uz starta stāsies arī LAF Folkreisa Vasaras kausa dalībnieki. Šo vasaru var dēvēt par folkreisa jauno ēru – krītoši dalībnieku skaita rekordi, jauni līderpozīciju dalītāji.

Šoreiz gan dalībnieku skaita rekords nekritīs, lai gan 44 pieteikumi uz kolektīva vairākumam sezonas tālāko sacīksti vienalga patīkami pārsteidz.

Taču vēl vairāk saviļņo sportiskā jaunā ēra. Pēc pirmajiem posmiem līderpozīcijā ir Jānis Orbidāns, kuram seko Emīls Baltaiskalns un Viesturs Plētiens. No senākiem līderiem šobrīd kopvērtējumā aiz trijnieka ir gan Sandis Džeriņš, gan Ivo Gabrāns, taču ne viens, ne otrs Kalna pagastā nestartēs.

Taču folkreisā aizvadīti tikai divi posmi un viss ir tikai ceļa sākumā. Ne Jānis, ne Emīls, ne Viesturs šobrīd nav uzrādījuši pārliecinoši perfektus rezultātus, lai teiktu – jā, šis čalis iet pēc uzvaras sezonā! Jā, favorīti, taču sarakstos līdzīgus favorītus var atrast vēl tik pat un vēl vairāk. Jautājums, vai tie pārējie ļaus šiem turpināt izpausties.

Orbidāns kā kopvērtējuma līderis gan šķiet visai dabisks elements. Jānis jau kopš karjeras pirmsākumiem bijis ātrs un ass, kas folkreisā ir labas īpašības. Tam visam nākusi talkā pieredze, tāpēc viņš favorīta statusu nes pārliecinoši.

Folkreisam vasaras sezonā ir seši posmi. Nedēļas nogales sacīkste neko neizšķirs, tomēr apstiprinās vai izmainīs tendences. Taču dziļāka analīze līdz tam ir bezjēdzīga.

Ja par braucējiem, kuri svētdien var gūt uzvaru, tad saraksts ir brašs: Orbidāns, Baltaiskalns, Plētiens, Rihards Dainis, kurš brauks gan čempionātā, gan folkreisā. Jānis Gustāns atgriežas pie Toyota MR2 stūres, Jānis Āboliņš, Renārs Ēķis, Intars Spīķis Vecpilī bija izcils…

Arī šajā posmā debitanti. Ar BMW uz starta Toms Kārkliņš, kurš dalīs mašīnu ar dažās sacīkstēs startējušo Kristapu Lapsu. Toms vēl ziemā, kad kā autoservisa līdzīpašnieks pirmo reizi saskārās ar folkreisa tehniku, apgalvoja, ka viņu šis pasākums nesaista. Tomēr cītīgs kolēģu, klientu un paziņu darbs uzsēdināja censoni uz “adatas”. Pirmo sacīksti aizvadīs arī Roberts Lielķikuts. Vecpilī debijas cīņu aizvadīja viņa brālis Jānis, folkreisa vīrusu strauji pārmetot arī Robertam.

Neprognozējama sezona, kurā jau divos posmos bija startējuši 60 dalībnieki. Uzvara šādā konkurencē ir īpašs sasniegums.

Foto: Ilgonis Feldbergs

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv