Folkreiss: Pilskalnu līderi līksmo par pjedestālu (+Video)

Viesturs Saukāns  16.07.2019 19:27 0

  Folkreiss, Ziņas

No kreisās: Ģirts Kuzmanis, Sandris Vigulis, Sandis Džeriņš

Folkreisa Vasaras kausa posmā Pilskalnos pirmajā trijniekā pozīcijas izcīnīja Sandris Vigulis, Ģirts Kuzmanis un Sandis Džeriņš, kura SK Vecpils komanda bija pirmajā vietā vienību ieskaitē. Visi trīs sajūsmināti par panākumiem komentē sacīksti sociālajos medijos.

Sandrim Vigulim šī bija pirmā uzvara Folkreisā, kas beidzot izcīnīta pēc vairākām reālām, taču tehnikas problēmu dēļ zudušām iespējām iepriekšējās sezonās. Sandris komentē: “Sestdien norisinājās Folkreisa Vasaras kausa trešais posms, Jēkabpils puses Pilskanu trasē. Par spīti Biķernieku neveiksmei, kur tika iznīcināts tikko uzbūvētais Opel Kadett, šīs sacensības vainagojās panākumiem – izcīnīta pirmā vieta individuālajā ieskaitē un trešā vieta komandu ieskaitē. Jāpiebilst, ka ceturtajā kvalifikācijā tika pārsista riepa un kaut kur, nezināmā virzienā, pazuda trešais un ceturtais pārnesums, līdz ar to fināls tika aizvadīts tikai ar otro ātrumu un cerībām, ka kārba neizjuks līdz galam. Pēc sacensībām bija arī intriga ap auto pirkšanu, bet auto tika nosargāts, kā arī nogādāts sveiks un vesels uz mājām. Milzīgs paldies visiem atbalstītājiem un mehāniķiem, šī nav tikai mana uzvara, bet mūsu kopējā uzvara. Tiekamies 4. augustā Vecpilī!”

Otro vietu guvušais Ģirts Kuzmanis paveica zināmu varoņdarbu, pirmajā oficiālajā Folkreisa sacīkstē kāpjot uz pjedestāla. Vēl nedēļas vidū viņš bija spiests atsaukt dalību Latvijas autokrosa čempionāta 1600 klasē, savukārt ideja startēt Folkreisā parādījās līdz ar Zigurda Gailīša publisku piedāvājumu izīrēt vienu no viņa mašīnām. Ģirts nolēma mēģināt, gūstot lieliskus rezultātus. Kuzmanis Facebook komentē: “Oficiāli Folkreisa debitants, ar iznomātu auto. Treniņi ar traktora palīdzību – salauzta kulise. Pirmajā kvalifikācijā otrā vieta. Otrajā kvalifikācijā uzvara. Trešajā un ceturtajā kvalifikācijā otrā vieta. Finālā ceturtā starta vieta un izcīnīta otrā vieta finišā! Ar standarta auto! 43 braucēju konkurencē! Paldies Aigaram Karpuhinam, Dāvim Puriņam un Raivim Grigorovičam!”

Par čempionāta plāniem Kuzmanis skaidro: “Nepaspējām jauno mašīnu noregulēt, līdz ar to negribējās braukt ar risku kaut ko sabojāt. Zināju arī, ka 1600 klasē dalībnieku pietiek, tāpēc manis dēļ klasei nekas ļauns nenotiks, ja nestartēšu. Protams, visa gatavība nākamajiem posmiem. Mašīna pavisam jauna, no vecā motora paņemta tikai galva – daudz darba veikts un vēl priekšā.”

Trešajā vietā Folkreisa finālā nonāca Sandis Džeriņš, kuram šis bija otrais pjedestāls trijos posmos – pirmajā sacīkstē Smiltenē arī gūta trešā vieta: “Ir! SK Vecpils komandai uzvara Jēkabpilī! Pašam piesardzīgs sākums un trešo posmu pēc kārtas problēmas ar dzesēšanu. Papildus tam piekares, slēgšanās — ātrumkārbas – problēmas, bet ar visu to smagā cīņā trešā vieta, bija to vērts! Paldies visiem, kas atbalstīja!

Sacīkstē līdz pēdējam aplim par uzvaru cīnījās Māris Zālītis, kurš patiesībā bija vislielākais drauds Viguļa uzvaras plāniem. Zinot Sandra mašīnas ātrumkārbas problēmas, Zālīša uzbrukums šķita laika jautājums. Tomēr šoreiz iepriekšējā posma Priekulē uzvarētājs palika bez pjedestāla: Cīnoties par pirmo vietu un bakstot Sandri Viguli pārsists radiators, un pēdējie trīs apļi nobraukti bez dzeses. Attiecīgi, auto palika gurdenāks ar katru metru, finišā ieripots pēdējiem spēkiem, un gūta piektā vieta.”