Folkreiss: Pirmoreiz folkreisā atsevišķs Klasikas fināls

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.05.2016
19:46

Sestdien Brenguļu autotrasē līdz folkreisa ierastā formāta sacensībām tika aizvadīts arī atsevišķs fināls Klasika klasei – braucējiem, kuri startē ar aizmugures piedziņas automašīnām (motors izvietots auto priekšpusē). Uzvaru pirmajā Klasikas finālā guva Ivars Kerns.

Folkreisa nolikums paredz, ka posmā jāpiedalās vismaz sešiem Klasika klasei atbilstošiem dalībniekiem. Lai arī šis skaits sestdien tika sasniegts ne pirmo reizi, iepriekš Klasiku finālus izjauca mašīnu izturība. Šoreiz uz starta stājās pieci no sešiem dalībniekiem.

Jau no starta vadībā izvirzījās Kerns, pārliecinoši uzvarot šajā braucienā. Par otro vietu sīvu spēkošanos aizvadīja Kaspars Zuģickis un Ritvars Bendziks. Zuģickis nosargāja uzbrukumus, gūstot otro vietu. Bendziku noķēra Andrejs Lajevskis ar savu Mercedes, tomēr Ritvars guva pelnītu pjedestāla pozīciju. Piektais, izstājoties pēc problēmām ar dzesēšanu – Ģirts Ķilpe. Uz starta tehnisku problēmu dēļ nevarēja izbraukt Oļegs Malorodovs.

Sacīkstēs, kurās notiek Klasiku fināls, Klasikas kausa kopvērtējumā punkti šīs tiek piešķirti pēc fināla rezultātiem. Ja fināls nenotiek, lai arī kvorums ir bijis, Klasikas kausa punktus piešķir pēc klases dalībnieku rezultātiem kopējā vērtējuma ietvaros. Šajā gadījumā – pirmais variants.

Klasika kopš pērnā gada ieguvusi pamatīgu uzrāvienu un, ja tas tiks noturēts, šogad iespējama Klasikas kopvērtējuma uzvarētāja apbalvošana. Tam nepieciešams vismaz trijos posmos startēt vismaz sešiem braucējiem (visā sezonā kopā – ne mazāk kā astoņiem).

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv