Folkreiss: Pirmoreiz folkreisā atsevišķs Klasikas fināls

Viesturs Saukāns  15.05.2016 19:46 14

Sestdien Brenguļu autotrasē līdz folkreisa ierastā formāta sacensībām tika aizvadīts arī atsevišķs fināls Klasika klasei – braucējiem, kuri startē ar aizmugures piedziņas automašīnām (motors izvietots auto priekšpusē). Uzvaru pirmajā Klasikas finālā guva Ivars Kerns.

Folkreisa nolikums paredz, ka posmā jāpiedalās vismaz sešiem Klasika klasei atbilstošiem dalībniekiem. Lai arī šis skaits sestdien tika sasniegts ne pirmo reizi, iepriekš Klasiku finālus izjauca mašīnu izturība. Šoreiz uz starta stājās pieci no sešiem dalībniekiem.

Jau no starta vadībā izvirzījās Kerns, pārliecinoši uzvarot šajā braucienā. Par otro vietu sīvu spēkošanos aizvadīja Kaspars Zuģickis un Ritvars Bendziks. Zuģickis nosargāja uzbrukumus, gūstot otro vietu. Bendziku noķēra Andrejs Lajevskis ar savu Mercedes, tomēr Ritvars guva pelnītu pjedestāla pozīciju. Piektais, izstājoties pēc problēmām ar dzesēšanu – Ģirts Ķilpe. Uz starta tehnisku problēmu dēļ nevarēja izbraukt Oļegs Malorodovs.

Sacīkstēs, kurās notiek Klasiku fināls, Klasikas kausa kopvērtējumā punkti šīs tiek piešķirti pēc fināla rezultātiem. Ja fināls nenotiek, lai arī kvorums ir bijis, Klasikas kausa punktus piešķir pēc klases dalībnieku rezultātiem kopējā vērtējuma ietvaros. Šajā gadījumā – pirmais variants.

Klasika kopš pērnā gada ieguvusi pamatīgu uzrāvienu un, ja tas tiks noturēts, šogad iespējama Klasikas kopvērtējuma uzvarētāja apbalvošana. Tam nepieciešams vismaz trijos posmos startēt vismaz sešiem braucējiem (visā sezonā kopā – ne mazāk kā astoņiem).

 • Kriksis

  Nu re un kurš teica ka tā ir izmirstoša klase???

 • # 39

  Sveiciens visiem ar jaunu ierakstu LV folkreisa vēsturē, beidzot !!! …
  Paldies organizātoriem, dalībniekiem, tiesnešiem, … un visiem pārējiem entuziastiem par raiti pavadīto gonku !
  Ceru ka, klasikai uzrāviens nekur nepazudīs un kvorums saglabāsies visas sezonas garumā!
  Varbūt ir kāda iespēja palaist klasiku pirms krosa fināla vai kā savādāk, lai nesanāk klasiķiem piedaloties kopēja folkreisa finālā – pusfināls un divi fināli pēc kārtas ?
  Puiši jau izturīgi, tikai tehnikai vajag kādu ūdeni pieliet un utt. … !
  P.S
  Nu, varbūt vecums ar vairs nav tas ! ..-:D

  • Es par šo secību arī domāju, pagāšgad rudens Brenguļos problēma jau izlīda, ka Kamariņam (un Tev) pēc pusfināliem bija paredzēts Klasikas fināls, bet pēc tam vēl lielais fināls, kurā Andrejam bija jācīnās par trešo vietu sezonā. Toreiz tā secība nebija godīga pret klasiķiem, kas bija lielajā finālā. Tagad likās bišķi sakarīgāk, lai gan no saskaitāmo kārtības summa, protams, nemainās – kā divi fināli pēc kārtas bija, tā paliek. Vēl varētu Klasikas finālu pirms pusfināliem veidot, bet tad iespēja, ka kādam būs 2 braucieni pēc kārtas, būs vēl lielāka – pusfinālā RWD ir vairāk nekā finālā… Tā kā pašlaik es par vissakarīgāko redzu Brenguļu secību, bet aizbēgt no diviem fināliem pēc kārtas nesanāk. Nav ko braukt tik labi, ka visos finālos uzreiz jāstartē!!! :D :D :D
   Bet,ja nopietni, pozitīvas sajūtas par RWD un piedzīvoto finālu. Baža bija, ka ar šo minimālo braucēju skaitu varētu trūkt intrigas un actiona. Taču puikas uzbrauca pa nikno, par ko paldies!

   • Dzima crazy ideja, tālākai nākotnei – sagremošanai. Iztēlojieties: Brenguļos beidzās kvalifikācija, kuras ietvaros tika noskaidrota arī RWD fināla starta secība. Bet finālu RWD brauc jau nākamajā posmā Vecpilī! Savukārt Vecpils kvalifikācijā noskaidro fināla starta vietas 3. posma finālam, utt. :) Un tad Klasikas finālu var rīkot kaut pa vidu brīvajiem treniņiem :) :) :)

    • Rieksti

     Nākamajā gonkā startēt finālā galīgi neiet kopā ar Folkreisa pirkšanas štelli. :)

 • Ermīns

  Jautājums: vai pastāv iespējā, ja klasikā savācās vēl lielāks skaits dalībnieku, var būtu arī atsevišķas kvalifikācijas? Resp. cik ir jābūt uz starta lai brauktu arī atsevišķās kvalifikācijās?

  • Pagaidām es šādu iespēju neredzu, jo daļa šā brīža čaļu pat saka, ka viņi negrib tikai Klasikas ietvaros plosīties, šis formāts ar atsevišķi finālu esot interesants. Turklāt šobrīd arī nekādu kritiku neiztur apgalvojums, ka ar klasiku nevar cīnīties par augstām vietām. Līdz ar to es pat neredzu iemeslu tēmai. Baigi negribas, ka arī folkreisā beigās pie kausiņa tiek katrs, kurš uzvilcis Sparco zābaciņus, pietiek jau ar citiem sporta veidiem :D Un, kas interesanti, Brenguļos RWD tika cauri praktiski nesadauzīti, kas nozīmē, ka kopējā kultūra ir pamainījusies un nav kā tavā, Ermīn, laikā, kad Bembim visi sānija bija apdauzīti.

   • FR#5

    Kopējā kultūra neapšaubāmi ir jūtami uzlabojusies, ar atsevišķām ļoti skarbām epizodēm.

 • Ermīns

  Vasaras sezonā varbūt arī piekristu par kopējām kvalifikācijām, bet ziemā domāju tas nebūs interesanti. Un es netik daudz par kausiņu saņemšanu, bet par pēc iespējas līdzīgākām cīņām jau kvalifikācijās.

  P.s mans bembja laiks bija “skarbs”…jau pēc pirmā līkuma durvis atvērt nevarēja…izkāpt varēja tikai ar lomika palīdzību…:) bet bija jautri

 • Ritvars

  Ņemot vērā, ka ziemā bijām tikai divi rwd kapļi, tad tas tiešām ir aktuāli :)
  Bet ja visi tie braucēji, kas ir šeit komentāros, būtu arī trasēs, tad varētu būt ne tikai savi fināli, bet arī kvalifikācijas un kas tik vēl nē… Diemžēl pagaidām vairāk par 5-6 stabilām rwd mašīnām grūti saskatīt…

 • Oļegs

  Ermīn, lūdzu: :D

  Nu lūk – atkal klasikas klases paplašināšanas nolūkos ir iespēja iegādāties manu pērnās vasaras BMW sedanu par speciālu cenu – Eur 700 !

  Ņem tagad un Vecpilī jau gāz ar RWD :)

  BMW sedans – 2.0 bezvanosa dzinējs, reduktors 4.44, kompis, utt.

  Defekti: jāmaina kārba.

  http://4rati.lv/wp-content/uploads/galerijas/2015/09/IMG_6193-1000×667.jpg

  27701135 – zvaniet, pastāstīšu vairāk.

 • Ermīns

  Oļeg, labs piedāvājums, ceru ka kāds to noteikti izmantos. :)

  Man šobrīd skats uz citu marku, kura arī būs RWD.

  Gan jau ka drīz trasē tiksimies… :)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (11+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA