Folkreiss: Pirms Vecpils posma rangā haoss, Bāriņš zaudē vadību, bet atgriežas!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.06.2012
08:58

LAF Folkreisa oficiālais rangs, kas ataino visās sacīkstēs startējušo sportistu teorētiskos spēku samērus, pašlaik valda haoss – trīs gadu vecā sporta veida kopējā vērtējumā ir vairāki līderpozīcijas pretendenti. Pēc iepriekšējās sacīkstes par visu laiku ranga līderi kļuvis pērnā gada Vasaras kausa uzvarētājs Renārs Ēķis, atņemot šo pozīciju ilgstoši pirmajā vietā bijušajam Artūram Bāriņam. Vakardienas patīkamais notikums – kā zinādams, Artūrs pieteicies cīņai Vecpilī!

Pašlaik viena posma maksimuma robežās (vienā posmā var gūt, maksimums, 110 ranga punktus) kopējā rangā atrodas pieci sportisti. Renārs Ēķis sakrājis 1557 punktus. Bāriņam – 1540 punktu, seko Rihards Dainis (1514), Raivis Riekstiņš (1511) un nu jau Latvijas autokrosa čempionātā startējošais Jānis Nikels (1477).

Artūrs Bāriņš vakar pieteicies startam Vecpilī. Tiesa, nojaušams, ka viņa starts būs zem jautājuma zīmes līdz beidzamam brīdim – dienā, kad Artūrs pieteicies, viņš iegādājies ielas Opel Astra, kurai tobrīd ar sportu nebija nekāda sakara. Vai var uzbūvēt folkreisa mašīnu piecu dienu laikā? Sestdien būs atbilde.

Iepriekš minētā situācija ir vispārējā rangā, kas tiek skaitīts kopš pirmās sacīkstes 2009. gada jūnijā. Savukārt ik gadu tiek veidots attiecīgā gada rangs. Tas nosaka, pirmkārt, to, kurš nākamajā gadā startēs ar 1. starta numuru (šogad – Ēķis), otrkārt, izšķir pozīciju sadalījumu posmu kvalifikācijās, ja sportistiem ir vienāds punktu skaits, bet papildnosacījumi neizšķirtu neatrisina.

Šis gads – trīs ziemas sacīkstes un pirmais vasaras posms Popē – sācies ar Riharda Daiņa līderpozīciju. Ziemas kausa uzvarētājs Mārtiņš Starks pēc neveiksmes Popē gada rangā ir otrais, bet Ēķis – trešais.

Interesanti, ka, lai gan no šā gada četrām sacīkstēm trīs notikušas Kurzemē (ziemā divreiz Vecpils, plus Pope), uzvaras guvuši tikai vidzemnieki – divas Artūram Vecgailim, pa vienai Mārtiņam Starkam un Rūdolfam Bogenam.

LAF Folkreisa vēsturē visvairāk uzvaru joprojām Bāriņam – astoņas. Otrais ar četrām uzvarām ir Vecgailis, pa trim uzvarām Ēķim, Riekstiņam, Nikelam, Agrim Upītim un Jurim Sirko, kurš, starp citu, arī dīdās saistībā ar atgriešanos trasē. Kopumā folkreisā uzvarējuši 19 dalībnieki.

Vidzemes sportisti folkreisa vēsturē guvuši 28 uzvaras, zemgalieši – 13, Kurzemes sportistiem divi panākumi.

2012. gadā folkreisā uz starta stājušies 44 dalībnieki, bet kopš 2009. gada uz starta bijuši jau 127 braucēji.

LAF FOLKREISA AKTUĀLAIS RANGS ŠEIT

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv