Folkreiss: Rangā līderis Jānis Nikels

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
11.06.2011
16:19

Sākoties folkreisa vasaras sezonai pēc ilgāka pārtraukuma mainījies līderis folkreisa kopējā rangā – vērtējumā, kurā tiek salīdzināti visu dalībnieku rezultāti pēc visām aizvadītajām 30 folkreisa sacīkstēm. Jaunais ranga līderis – Jānis Nikels, kurš no troņa nocēlis gadu dominējušo Artūru Bāriņu. Nikels ir līderis arī 2011. gada rangā.

Rangs tiek veidots pēc punktu sistēmas, kas ir mainīga attiecībā pret dalībnieku skaitu. Ja sportistu skaits sacīkstē pārsniedz deviņus, par uzvaru tiek piešķirti 100 punkti, bet par sekojošajām vietām arvien mazāk, atkarībā no konkrētā dalībnieku skaita. Katrs sportists šajā rangā saņem bonusā 10 punktus par dalību attiecīgajā sacīkstē.

Šis rangs teorētiski ļauj salīdzināt dalībnieku spēku samērus pat situācijā, ja konkrētie sportisti savā starpā nav tikušies. Ranga būtība darbotos uzskatāmāk situācijā, ja sportisti vairāk izvēlētos startus atsevišķos reģionu seriālos. Rangs ir arī izšķirošs katrā sacīkstē – ja pēc kvalifikācijas sportistu rezultāti ir vienādi, vieta attiecīgā gada rangā ir pēdējais izšķirošais papildnosacījums.

Aiz Jāņa Nikela kopējā rangā otrais ir Artūrs Bāriņš, kurš līderpozīciju zaudēja neregulāru startu dēļ Ziemas kausā. Joprojām trešajā vietā turas vēl viens minimālu šā gada sacīkšu programmu aizvadījušais Artūrs Vecgailis, savukārt uz ceturto vietu pakāpies Vasaras kausa pirmā posma uzvarētājs Raivis Riekstiņš.

2011. gada rangā aiz Nikela ierindojies Rihards Dainis, bet trešais – Agris Bahmanis.

2011. gada un kopējais rangs šeit

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv