Folkreiss: Rūdolfs Bogens nepārspēts piekto reizi, uzvar Vasaras kausā

Viesturs Saukāns  10.09.2012 16:43 17

LAF Folkreisa Vasaras kausa piektajā sacīkstē Mūsas trasē uzvaru izcīnīja Rūdolfs Bogens. Posmu pirms sezonas beigām cēsinieks kļuvis neaizsniedzams sekotājiem kopvērtējumā. Bogena sniegums fantastisks: milzīgajā konkurencē uzvarēts līdzšinējo sacīkšu absolūti visos braucienos. Pēdējā posmā Vecpilī, kas notiks 6. oktobrī, skarbā cīņā jānoskaidro pārējie medaļnieki.

34 dalībnieku apmeklētajā sacīkstē Bogens (Cēsis, Autosporta Nākotne) guva uzvaras visos kvalifikācijas braucienos un A finālā stājās uz starta pirmais. Šoreiz Rūdolfam padevās īpaši pārliecinoša uzvara, jo jau brauciena vidū viņš varēja pārslēgties uz saudzējošu braukšanas tempu. Otro vietu ilgstoši turēja Sandis Džeriņš (Vecpils, Autosporta Nākotne), taču motora defekts lika kurzemniekam izstāties. Otrajā vietā nonāca Ivo Gabrāns (Sigulda, Kavita V), bet trešais – Agris Bahmanis (Rīga, Štīm Rally Team). Finiša līniju gan trešais šķērsoja Mārtiņš Starks (Rīga, Streamline Racing), tomēr tiesneši anulēja šo rezultātu par Edgara Bulles sagriešanu brauciena sākumā.

Desmit junioru cīņā uzvaru Junioru kausā guva Gabrāns, aiz sevis atstājot Rihardu Daini (Cēsis, Autosporta Nākotne) un Džeriņu. Komandu ieskaitē vēl viena uzvara un nodrošināts panākums visā sezonā Autosporta Nākotnes braucējiem (Bogens, Dainis, Džeriņš).

Sacīkstē piedzīvotas arī smagas avārijas. Otrajā kvalifikācijā Mūsas trases otrā tramplīna viltības piedzīvoja Juris Zalmanis, kura mašīna pēc atsitiena pret betona apmali ilgi lidoja vertikāli gaisā, līdz piezemējās un apmeta kūleni. Savukārt divu debitantu Jāņa Orbidāna un Klāva Benefelda cīņa noslēdzās ar abu sportistu ietriekšanos betona apmalē. Abu sportistu pirmā sacīkste autosportā, diemžēl, nesusi nopietnus tehnikas bojājumus, tomēr galvenais, ka abi juniori paši necieta.

Pēc sacīkstes tika saņemti četri pirkšanas pieteikumi par Bogena automašīnu. Noprotams, ka šovasar neuzvarētais auto nonāks sportista Edgara Bulles rīcībā. Atgādinām, ka folkreisa noteikumi paredz, ka jebkuru sacīkstē startējošo automašīnu jebkurš klātesošais var iegādāties par fiksēto samaksu 950 eiro.

LAF Folkreisa Vasaras kausa kopvērtējumā Bogenam 100 punktu un posmu pirms sezonas beigām nodrošināta uzvara kopvērtējumā. Pēdējā sacīkstē Vecpilī tiks sadalītas abas pārējās medaļas. Šobrīd otrais ar 63 punktiem ir Gabrāns, seko Džeriņš (54), Dainis (52), Starks (49) un Edgars Paculs (Skrunda, Made in Racing, 49). Šie būs galvenie godalgu dalītāji pēdējā posmā.

Junioru ieskaitē līderis Gabrāns (88), Džeriņš otrais (82), Dainis trešais (77).

Pēdējā posmā jānoskaidro arī sportists, kurš 2013. gadā iegūs tiesības startēt ar pirmo starta numuru uz mašīnas sāniem. Šo iespēju iegūst tas dalībnieks, kurš attiecīgajā gadā (gan ziema, gan vasara) uzvar īpašā folkreisa rangā, kas apvieno visas notikušās folkreisa sacīkstes. Šobrīd uz pirmo numuru pretendē Starks, Dainis, Bogens un citi sportisti.

 • NO MALAS

  76 sagrieza 57 nevis 59 un tadu brauceju vispaar nevaidzeetu pielaist pie sacensibaaam,76 pat taisnee pie finisa maina 4reizes traetoriju un speciali nelaiz garaam 3 numuru!kur skataas tiesnesi.

 • RR9

  Patiess prieks par komandas biedru Bahiņu!!! Bija jau arī pelnījis un vēlreiz pierādĪja, ka ar PATIEŠĀM standarta mašīnu Folkreisā var daudz sasniegt. :yes: :yes: :yes:
  #76am gan FUI!!! Tā jau nu gan, Mārtiņ, nedrīkst trasē ārdīties! :devil: Būtu ieslēdzis laicīgi pagriezienu, varbūt nebūtu kausu atņēmuši! Cerams, ka paspēji ar to nofotogrāfēties??? :skeleton:

 • Jurka

  Ir ļoti liela, neviltota interese ko jaunais Rūda mašīnas saimnieks iespēs ar to mašīnu kaujā… Rūdim sanāca ļoti iespaidīga sērija (tā vēl, protams, turpināsies), ko kādu laiku, visticamāk, neviens neatkārtos….
  Nav jau laikam folkreisā spiesta lieta, bet būtu ļoti patīkami, ja jaunais saimnieks kaut nedaudz pamainītu mašīnas krāsu …. ja vajag, tad man no mājas remonta palikusi brūnā grīdas krāsa! :)
  Ir baumas, ka Vecpilī varētu būt Rūda pēdējā gonka folkreisā…

  • Nr66

   Varbūt Rūdim vajadzēja beigt ar šo fantastisko sēriju, ja nedomā vairs braukt folkreisā… labāk beigt tad kā neuzvarētam… :) Jo nez kā būs ar jaunu auto Vecpilī…

 • Prieks par Ruudi un Bahinju! Zheel Sandi un Ruhardu… :( Buus interesanta peedeejaa gonka Vecpilii! Par Bulles pirkumu – nu nez… es personiigi sezonas beigaas nepirktu nevienu auto – pat liidera nee :)

  • Jurka

   viņam tak tur visādas “sporta” detaļas! :D
   Tev jau arī krosā visas tās detaļas noderētu! :D varētu pa ziemu pārbūvēt savu auto… :)

 • Viesis

  Kad bus iespejams redzet pilnu sacensibas vietu sadalijumu? :-(

  • Būs, vienkārši 10 klases vienam apstrādāt + tekstus medijiem sarakstīt vienkārši nepietiek stundu diennaktī! :) Priecē, ka ir interese!

   • Done! Jēē! :D Visi rezultāti savās vietās.

    • Jurka

     Nu nepriecājies par ātru … vēl nav folkreisā gada rangs! :) :cowboy:

 • 88 atbalstītāja

  No “Zuzītes” tiešām atvadījāmies! Gribēsies redzēt ko jaunais īpašnieks spēs parādīt trasē. Protams, ka šī mašīna bija ideāli aizvadījusi sezonu un noteikti arī Vecpili vēl būtu nobraukusi!!!! Bet nekas, kurbulējam :) otru mašīnu iekšā.
  Gaidiet atkal mūs uz starta Vecpilī…

 • Kavita V 140

  Kuur veel var dabuut bildes noo gonkas??? :)

 • 39

  Rūdžam perfekti stabila sezona, cepure nost! Bet neteikšu, ka nebiji “ņemams”, ja apstākļu sakritība un kārtējās tehnikas problēma (tehnika mēdz ierusēt). Lai veicas visiem!!!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Spānija, Barselona, 14.04.2018.

Pasaules rallijkrosa čempionāta 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 1. posms

Latvijas sportisti:

 

 

x