Folkreiss: Sezonas vidū folkreisā līderu divvadība

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
16.07.2013
10:57

Pēc aizvadītā trešā LAF Folkreisa Vasaras kausa posma Bauskā, Mūsas trasē kopvērtējuma situācija saspringta – līderi Mārtiņš Starks (Rīga, Streamline Racing) un Mūsas posma uzvarētājs Rihards Dainis (Cēsis, Augstākā pilotāža) sakrājuši 50 punktus. Arī sekotāji Ivo Gabrāns un Sandis Džeriņš nav tālu, lai arī abu sacīkste Bauskā nebija veiksmīga.

Mūsas posmā Starks startēja ar aizlienētu, sev svešu Mazda MX3 automašīnu, jo viņa panākumus nesošais VW Golf II iepriekšējā sacīkstē tika nopirkts, atbilstoši folkreisa auto iegādes noteikumiem. Līdz ar to Mārtiņa kopvērtējuma līderpozīcija bija apdraudēta.

Atgādinām, ka folkreisā jebkurš skatītājs vai konkurents var iegādāties jebkuru sacensībā startējošo automašīnu par fiksēto samaksu 950 eiro, bet auto īpašnieks no darījuma atteikties nedrīkst.

Finālā pārliecinošu uzvaru, vadībā atrodoties no starta līdz finišam, guva Rihards Dainis. Otro vietu sasniedza Andis Dreimanis (Vecpils), kurš brauca ar Vecpilī iegādāto Starka automašīnu, pierādot, ka tehniski šī mašīna tik tiešām ir augstvērtīgā līmenī. Andim šis bija pirmais pjedestāls folkreisa sacensībās.

Arī trešajā vietā folkreisa apbalvošanas debitants – Mārtiņš Spīķis (Rīga, Autocross.lv Juniors) aizvadīja lielisku sacīksti, gūstot trešo pozīciju.

Folkreisa fināls izvērtās dramatisks, jo pirmajā aplī tramplīnā piedzīvota masveida avārija ar vairāku dalībnieku piedalīšanos. Brauciens tika apturēts, bet atkārtotajā startā vairs nebija gatavi piedalīties ne lielisku sacīksti aizvadījušais Raimonds Āboliņš, ne Renārs Ēķis, ne folkreisa debitants Armands Pārupe.

Ja neskaita Rihardu Daini, citu favorītu cīņa nebija vienkārša. Starks fināla finiša līnijai pārbrauca piektajā vietā, taču pacēlās uz ceturto pozīciju pēc komandas biedra Ivo Gabrāna (Sigulda, Streamline Racing) rezultāta anulēšanas. Gabrāns, kurš kopvērtējumā ir trešajā vietā, izpelnījās tiesnešu nežēlastību par Sanda Džeriņa (Vecpils, Augstākā pilotāža) izsišano no trases, kā arī apdzīšanu dzelteno karogu zonā. Rezultātā Ivo tika klasificēts astotajā vietā, aiz Džeriņa. Sanda sacīkste viņa dzimšanas dienā izvērtās neveiksmīga, jo Gabrāna trāpījums vecpilnieka mašīnas aizmugurē bija tik spēcīgs, ka turpināt finālu nebija iespējams.

Pēc līderu drāmas Starkam un Dainim pa 50 punktiem, Gabrānam – 39, Džeriņam – 38. Ja vien nākamajā posmā nenotiks straujš pavērsiens spēku samēros, šie četri sportisti sadalīs šā gada LAF Folkreisa Vasaras kausu.

Interesanti, ka arī komandu vērtējumā divvadība: Starka un Gabrāna Streamline Racing šobrīd ir vienāds punktu skaits ar Daiņa, Džeriņa un Edija Slokas (Madona) vienību Augstākā pilotāža – abām komandām pa 89 punktiem.

Arī Junioru kausā situācija saspringta – savstarpējais incidents izrādījās izdevīgs Džeriņam, kuram izdevies pietuvoties Gabrānam trīs punktu attālumā. Turpat netālu arī sekotāji Renārs Ēķis, Reinis Pelēnis, Roberts Pelēnis (visi – Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda) un Mārtiņš Spīķis.

Pēc sacensībām piedzīvots kārtējais pavērsiens auto pirkšanas frontē. Mārtiņš Starks atguva savu VW Golf II, iegādājoties to no Anda Dreimaņa. Ivo Gabrāna Mazda MX3 iegādājās Sanda Džeriņa tēvs Kaspars, savukārt Gabrāna rīcībā pēc pirkuma nonāca Mārtiņa Spīķa Opel Astra. Lai arī Mārtiņš palika bez automašīnas, viņam jau esot plāns, kā tikt uz starta atlikušajos posmos. Bija mēģinājums iegādāties arī Riharda Daiņa Mazda MX3, taču divu pretendentu pulkā auto pirkšanas izlozē veicās Riharda aizstāvības pusei, un mašīna paliek Daiņa rīcībā.

Nākamais LAF Folkreisa Vasaras kausa posms norisināsies 4. augustā Vecpils autotrasē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv