Folkreiss: Situācija kopvērtējumā – viens izteikts līderis?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.08.2020
10:42
Folkreisā līdz šim šogad startējuši 57 dalībnieki, savukārt Mūsas Trillerim sestdienas rītā pieteikti jau 62 braucēji. (Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv)

Folkreisa Vasaras kausa izcīņa šogad uzrāda vienu izteiktu līderi – Mārtiņš Spīķis uzvarējis pirmajos trijos posmos, jeb tieši pusi šā gada sezonas. Tomēr kopvērtējumā situācija joprojām ir sprādzienbīstama, visu var izšķirt viena kļūda!

Spīķis pirms Mūsa Trillera sacīkstes ir līderpozīcijā ar maksimālo punktu skaitu – 60. Viņam seko Edgars Tralla, kurš tikai šogad debitē Folkreisā, taču lieliski izmanto citu autosportā gūto pieredzi, viņam 44 punkti. Tas nozīmē, ka matemātiski Edgaram pat nevajadzētu uzvarēt, lai nonāktu kopvērtējuma vadībā, ja Mārtiņš kļūdītos un paliktu bez ieskaites punktiem.

Folkreisā punktus piešķir Top-16 braucējiem, par pirmo vietu 20, sekojošajām pozīcijām 17, 15, 13, utt. Tā vien šķiet, ka Mūsas Trillerī, kas norisināsies 5. un 6. septembrī Bauskā, dalībnieku Folkreisa ieskaitē varētu būt vairāk nekā 60. Būs jābūt tik tiešām stipram, izturīgam un gudram, lai šo posmu noslēgtu kaut ar dažiem kopvērtējuma punktiem kabatā!

Starp citu, Mūsas Trillerī var tikt labots Folkreisa vienā posmā startējušo braucēju rekords.

Līdz šim lielākais dalībnieku skaits posmā ir bijis tieši 60, kas sasniegts tajā pašā Mūsas trasē 2017. gada pavasarī, kad Bauskas sacīkste atklāja vasaras sezonu. Interesanti, ka Mārtiņš Spīķis togad rekorda sacīkstē sasniedza tikai 59. vietu, tāpēc šogad līderis rekorda sacīkstē noteikti vēlēsies revanšēties par seno neveiksmi.

Atgriežoties pie kopvērtējuma situācijas jāatzīmē, ka Spīķis un Tralla demonstrē visstabilāko sniegumu. Mārtiņa uzvaru sērija ir viena no retajām Latvijas Folkreisa vēsturē: kopš 2009. gada trīs vai vairāk uzvaras pēc kārtas pratuši sasniegt vien četri braucēji. Savukārt Edgars ir šogad vienīgais vēl bez Spīķa, kurš visos posmos finišējis top-5. Pārējo braucēju – kopumā 57 sportistu – sniegums bijis ļoti mainīgs, no panākumiem līdz sāpīgām neveiksmēm. Attiecīgi, cīņa par kopvērtējuma trešo vietu nav prognozējama. Pašlaik trešais ir Miks Gabrāns ar 36 punktiem, seko viņa komandas biedrs Kavita V vienībā Māris Zālītis (35), sešiniekā arī Rūdolfs Bogens (24) un Raivis Biezais (18), ar kuru pozīciju dala arī Kalvis Buģis (18).

Aizraujoša situācija Junioru kausā, kurā startē sportisti vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Astoņu braucēju konkurencē līderis šobrīd ir Daniels Lankups ar 49 punktiem, seko Toms Freimanis un Mareks Aseriņš 45 punktiem. Arī komandu vērtējumā saspringta situācija cīņā par vadošajām pozīcijām: Mārtiņa un Intara Spīķu un Jāņa Saulītes Carlife Motorsport Team pašlaik dala līderpozīciju ar Mika un Ivo Gabrānu un Māra Zālīša Kavita V (72:72). Salīdzinoši netālu arī Steel Constructor MM vienība ar Edgaru Trallu, Sandri Viguli un Jāni Kļavu sastāvā (60).

Mūsas Trilleris Folkreisam būs ceturtais posms no sešiem – pēc Bauskas cīņām vēl tikšanās aci pret aci Priekulē un Brenguļos.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv