Folkreiss: Svētdien Mūsā izšķirošā folkreisa sacīkste

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
09.09.2011
09:32

Svētdien, 11. septembrī pl.11:00, dienu pēc Latvijas autokrosa čempionu noskaidrošanas uzzināsim arī šā gada LAF Folkreisa Vasaras kausa ieguvēju. Sacīkstē, kurā startēs gandrīz 40 dalībnieki, galvenie Vasaras kausa dalītāji būs Raivis Riekstiņš (Turkalne, Štīm Rally Team) un Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda). Teorētiski uz uzvaru folkreisa centrālajā seriālā pretendē vēl trīs sportisti. Vairāki jaunie braucēji cīnīsies par uzvaru Junioru kausā, bet komandu ieskaitē tiks sadalīta otrā vieta aiz jau zināmās uzvarētājas – Autocross.lv Folkreisa komandas.

Svētdienas sacīkste būs arī LAF Folkreisa Zemgales kausa izcīņas priekšpēdējais posms. Starp citu, jau nedēļu pēc Vasaras kausa fināla folkreisa braucējiem 333 trasē būs jānoskaidro arī Zemgales un Vidzemes reģionu uzvarētāji, tāpēc ar Mūsas cīņu folkreisa sezona vēl nebeidzas.

Svētdienas sacīkstei pašlaik pieteikušies 39 dalībnieki. Līdzšinējais viena posma apmeklējuma rekords ir 35 sportisti, tātad pastāv iespēja, ka šis rekords tiks labots.

Riekstiņa pārsvars pār Ēķi Vasaras kausa kopvērtējumā ir tikai divi punkti, kas nozīmē, ka tas, kurš šajā sacīkstē izrādīsies labākais, būs uzvarētājs arī sezonas galvenā seriāla kopvērtējumā. Abi sportisti ir spēkos līdzīgi un atraktīvi, tāpēc sezonas fināls būs aizraujošs.

Tikmēr 15 punktu attālumā no Riekstiņa atrodas Kristaps Lapsa (Cēsis), 17 punktus zaudē Normunds Tūtars (Sigulda, Kavita V), bet 19 – Rihards Dainis (Jūdaži, FlyZone/Folkreisa Fabrika). Tā kā posmā par uzvaru piešķir 20 punktus, teorētiski arī šie sportisti pretendē uz kopvērtējuma pirmo vietu.

Junioru kausā, kurā spēkojas dalībnieki vecumā līdz 21 gadam, uz uzvaru teorētiski pretendē pieci sportisti. Tomēr reālākie šī titula dalītāji būs Renārs Ēķis, Rihards Dainis un Rūdolfs Bogens (Cēsis, FlyZone/Folkreisa Fabrika). Kopumā šajā sacīkstē startam pieteikušies uzreiz septiņi juniori. Par pārsteigumu var parūpēties folkreisa debitants Edijs Sloka, kurš ar bijušo Bogena VW Golf I var pārsteigt Junioru kausa dalībniekus ar augstvērtīgu rezultātu.

Komandu kausā posmu pirms sezonas beigām uzvaru kopvērtējumā nodrošināja Autocross.lv Folkreisa komanda (Renārs Ēķis, Jānis Matulēns, Ritvars Bendziks, Evija Vītola). Taču otrās vietas dalīšana būs īpaši sīva, jo Kavita V, Štīm Rally Team un ASAKA Racing atrodas divu punktu robežās, savukārt FlyZone/Folkreisa Fabrika no otrās pozīcijas atpaliek par astoņiem punktiem. Tā kā maksimums, ko viena komanda var sasniegt posmā, ir 37 punkti, šīs starpības ir ļoti niecīgas!

Kopā ar Vasaras kausa posmu notiekošā Zemgales kausa ceturtā (no piecām) sacīkste būs junioru Ēķa un Bogena duelis par reģiona pirmo vietu. Pašlaik Renāra pārsvars pār Rūdolfu ir 12 punkti.

Svētdien kopā ar folkreisa braucējiem trasē dosies arī autokrosa Mūsas kausa izcīņas dalībnieki. Pašlaik sastāvs ir neprognozējams, jo dalībnieku pieteikumi lielā mērā būs atkarīgi no sestdienas cīņām Latvijas autokrosa čempionātā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv