Folkreiss: Uz Jēkabpili vismaz 11

admin  11.06.2010 00:58 0

  Folkreiss, Ziņas

Noslēdzoties pieteikumu termiņam kļuvis skaidrs, ka uz folkreisa Vasaras kausa otro posmu pulcēsies vismaz 11 dalībnieki, turklāt šobrīd pastāv iespēja par vēl vienas mašīnas pabeigšanu līdz izbraukšanai uz Jēkabpili.
Interesanti, ka, salīdzinājumā ar Vasaras kausa pirmo posmu visai pamatīgi izmainījies dalībnieku sastāvs. Smiltenē startējušie Roberts Plūme, Andris Stulpiņš, Evija Vītola, Sandis un Kaspars Džeriņi, Artis Soks un Edgars Brēde šajā sacīkstē uz starta nebūs, taču viņu vietā cīņā iesaistīsies Mareks un Rihards Daiņi, Artūrs Vecgailis un Gvido Miglinieks, turklāt šobrīd notiek cīņa par vēl viena debitanta paspēšanu uz starta.
Pirmajā posmā uzvaru guva jelgavnieks Artūrs Bāriņš, aiz sevis atstājot Plūmi un Mārtiņu Lapsu. Plūmem nestartējot, par vienu no vadošajiem braucējiem jāuzskata Agri Upīti, kā arī Jāni Nikelu, kuriem Vasaras kausa pirmo posmu izbojāja tehnikas problēmas, savukārt vēlāk Vidzemes sacīkstē Brenguļos abi bija uz pjedestāla. Liekas, šie visi braucēji arī ir galvenie favorīti sacīkstē, taču folkreiss dažkārt pierāda, ka favorīti ne vienmēr ir ātrākie finālā.
Tikmēr no malu malām saņemtas ziņas par jaunu automašīnu tapšanu. Raunas Bruģakmens komandas staļļos gatavībai tuvojas divas vasaras sezonā nestartējušas automašīnas Opel Astra un VW Golf II. Jūdažos tuvu finišam esot viens VW Scirocco un VW Golf III, Siguldā gatavojas vēl viens VW Golf II, Ermīns Vācietis un viņa komanda jau gandrīz paspēja uz Jēkabpili sagatavot vēl divas jaunas mašīnas, Kuldīgā starta brīdi gaida viens BMW, būvniecība notiek arī citur.
Iespējams, Jēkabpils posmā ne visi dalībnieki ir uz starta ģeogrāfisku apsvērumu dēļ, kas pierāda reģionālo kausu sistēmas nepieciešamību – sportistiem šis elements ir ļoti nepieciešams. Ja Priekulē startēja septiņi kurzemnieki, tad uz Jēkabpili nedosies neviens no viņiem. Sportisti gan nedaudz rauc degunu pašu latgaliešu sportistu neesošajā aktivitātē folkreisa posma atbalstīšanā, taču tam, visticamāk, ir vairāki objektīvi un vēsturiski veidojušies skaidrojumi.

Dalies ar šo ziņu