Folkreiss: Valters – nepatīkams pārsteigums līderiem?

Viesturs Saukāns  20.01.2012 16:54 2

Piektdienas treniņi Vecpils autotrasē apstiprinājuši Autocross.lv aizdomas, ka folkreisā debitējošais dziedātājs Valters Frīdenbergs varētu nebūt tikai statists sestdienas LAF Folkreisa Ziemas kausa sacīkstē Vecpilī. Valters treniņu beigās demonstrēja lielisku sniegumu, līdzvērtīgi turot līdzi trasi labi zinošajam, vasaras sezonas pēdējo posmu uzvarējušajam Sandim Džeriņam.
Organizators Kaspars Džeriņš, kurš konsultēja Frīdenbergu treniņu laikā, pēc braucieniem sacīja: „Domāju, ka mums būs pārsteigums sestdienas sacīkstē! Ar jauno autosportistu viss ir kārtībā. Sākumā iešūpojās, iepazinās ar situāciju, ātri uzķēra visu, ko viņam mācījām, bet treniņu beigās abi brauca praktiski vienā ritmā ar Sandi. Valters slēpj lielu potenciālu!”
Par gaidāmo sacīksti un trasi Kaspars sacīja, ka bažu par neizdošanos laikapstākļu dēļ nav: „Šobrīd mani satrauc tikai viens punkts trasē, braucot lejā no kalna ir neliela bedre. Taču vakarā sāk piesalt, kas nozīmē, ka drīz braukšu uz trases situāciju risināt. Trases segums šobrīd ir slidens, pamatā segumu veido ledus, bet vietām parādās arī viegla dubļu kārta. Viennozīmīgi, sestdien uzvarēs ne tikai ātrākais, bet arī gudrākais braucējs.”
Jaunākās laika prognozes trasē sola nelielu salu vakarā, naktī un agri no rīta, bet sestdien gaisa temperatūrai nevajadzētu pārsniegt 0, +1 grādu. Šādā gadījumā šobrīd esošais segums netiks iznīcināts un bažas par sacīkstes pārvēršanos klasiskā dubļu vannā ir minimālas.

  • realists

    Un vai bija pārsteigums??Rezultāts tāds kādam tam bija jābūt(vismaz 1maja gonkā),nepatīk tas ka dēļ tā ka ir zināms cilvēks sabiedrībā-uztaisa pa čempionu!!!

    • Skaidroju ideju: pēc treniņu snieguma un tā, kas bija redzams pirmajos braucienos, VF mierīgi varēja trāpīt A finālā. Turklāt folkreisa specifika ne reizi vien ir pierādījusi, ka pirmajā gonkā debitanti ļoti regulāri iebrauc A finālā, pat top-6, pat top-3 ir gadījies. Šajā gadījumā bija labs braucējs ar labu potenciālu, tehniski laba, jauna, nenojāta mašīna, neprognozējami trases apstākļi = visas iespējas uzrādīt labu rezultātu. Kā reiz par čempionu neviens netika taisīts. Čalis jau no sākuma pats pateica, ka negrib žūžot, bet braukt uz rezultātu.
      Un jā, daudziem noteikti bija interesanti uzzināt gan VF treniņu gaitas, gan to, kā tas viss beidzās… Un būtu lieliski, ja katrs krosa entuziasts meklētu veidus, kā šo sportu iznest tautiņās. Citādi mums iekšienē daudziem liekas, ka kross tik nenormāli rullē, bet pāri ielai neviens pat nenojauš, ka tāds pasākums eksistē. Par šo visu paldies Vecpils brigādei, ka viņi piekrita paauklēties ar Valteru, kurš, starp citu, ir absolūti sakarīgs, piezemēts un normāls frukts! :)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***