Folkreiss: Vasaras kausa kopvērtējumā saspīlējums

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.06.2015
14:28

Pirms svētdienas LAF Folkreisa Vasaras kausa trešā posma Vecpilī seriāla kopvērtējumā neticams saspīlējums: pirmie četri braucēji divu punktu robežās. Pērnā gada vasaras sezonas bronzas ieguvējs Jānis Āboliņš divos posmos sakrājis 28 punktus, bet pirmo posmu -Autocross.lvRX Cup un Brenguļu – uzvarētāji Edijs Sloka un Mārtiņš Spīķis, kā arī Edvīns Vansovičs guvuši pa 27 punktiem.

Abu pirmo sacensību rezultāti bijuši tik dažādi, ka kopvērtējuma līderi cietuši gan guvumus, gan zaudējumus. Sloka pēc uzvaras Autocross.lvRX posmā Brenguļos apgāzās, Spīķis pirms uzvaras Valmierā nefinišēja pirmā posma finālā, Āboliņam pirmais posms ne pārāk veiksmīgs, bet Vansovičs pēc pjedestāla 333 trasē guva sarežģītu piekto vietu Brenguļos, pamatīgi nopostot tehniku.

Vecpils posms atkal būs atšķirīgs salīdzinājumā ar pirmajām sacensībām, tāpēc diez vai kādam no līderiem izdosies izveidot izteiktu pārsvaru arī pēc šīs sacīkstes. Tiesa, Sloka un Spīķis pie uzvarām tika ļoti pelnīti un, sevišķi Edija gadījumā, galvenā favorīta statuss ir atbilstošs. Ja pieņem, ka arī Brenguļos pirms kūleņa Sloka cīnījās par uzvaru, Edijs noteikti ir favorītu pulkā.

Haotiskie pirmo sacensību rezultāti šīs četrotnes sekotājus aizbīdījušas uzreiz desmit punktu attālumā. Nākamie divi posmi – abi Vecpilī – noteiks, vai par uzvaru kopvērtējumā cīnīsies šie četri dalībnieki, vai kāds izkritīs no cīņas, vai viņiem pievienosies vēl kāds. Vecpilī labi rezultāti var izdoties mājiniekam Matīsam Šadrim, cīņā par uzvaru var atgriezties Renārs Ēķis, pašlaik nav saprotams, vai Viestura Plētiena līderpozīcija vēl pēdējā aplī Brenguļos bija apstākļu sakritība, vai tomēr viņš ir spēks, ar kuru jārēķinās.

Pašlaik pilnais Vecpils posma dalībnieku sastāvs vēl nav zināms – pieteikumu termiņš noslēdzas šodien (trešdien).

Būs interesanti vērot, kas notiks ar aizmugures piedziņas automašīnu cīņām. Pašlaik jau atkal pieteikušies četri dalībnieki, bet, lai šī atsevišķā ieskaite dabūtu pirmos punktus, jābūt sešiem dalībniekiem – nemitīgi viens, divi braucēji pietrūkst. Jāatceras, ka vismaz sešu dalībnieku pulkā tiek paredzēts arī atsevišķs RWD finālbrauciens (tas neizslēdz klasiķus no ierastajām cīņām absolūtajā vērtējumā).

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv