Folkreiss: Vasaras kausā seši posmi un jauna braukšanas sistēma

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.03.2013
13:20

Trešdien 21. martā publicēts LAF Folkreisa Vasaras kausa nolikums un kalendārs. Seriālā, kās sāksies jūnijā Brenguļos, paredzēti seši posmi, savukārt revolūcija notikusi braukšanas sistēmā – pie noteikta dalībnieku skaita B un C finālus aizstās pusfināli!

Sākotnēji seriāla starts bija paredzēts maija pirmajā pusē Jelgavā. Taču līdz ar Mūsas NEZ rallijkrosa posma uzrašanos šī sacīkste pārcelta uz Bausku. Turklāt, ja sākotnēji Jelgavas posms tika paredzēts kā sportistu iespēja braukt pa asfaltu, tad rīkotāji šādu iespēju negarantēja, savukārt vēlais pavasaris grunts trases izmantošanu padarīja bažu pilnu. Domājams, folkreiss būs ieguvējs, aizvadot kopīgu pasākumu ar savu „īsto lielo brāli” rallijkrosu.

Braukšanas sistēmas revolūcija saistīta ar pusfinālu sistēmas ieviešanu. Ja dalībnieku skaits ir lielāks par 22 dalībniekiem, posmā pēc četrām kvalifikācijām A finālā nonāk pirmo sešu kvalifikācijas vietu ieguvēji. Atlikušie braucēji no 7. līdz 30. vietai tiks sadalīti divos pusfinālos, un katra pusfināla pirmo trīs vietu ieguvēji tiks A finālā, kopā veidojot 12 A fināla dalībniekus. Līdz ar šo braukšanas formulu pazūd C un B fināli.

Pusfinālu sistēma padarīs sporta veidu interesantāku sportistiem un skatītājiem. Abi pusfināli būs sportistiem smagi un skatītājiem interesanti, līdzvērtīgi braucēji, kuru uzvarētāji, tikpat labi, var izrādīties arī vēlākie A fināla līderi. Turklāt ar pusfinālu sistēmu lielākas iespējas uz labiem rezultātiem parādās mašīnu dalītājiem – ja katrs mašīnas lietotājs iekļūst savā pusfinālā, abi, teorētiski, var iegūt vietas A finālā, kas punktu krāšanai ir lieliska iespēja. Līdz šim, ja abi vienas mašīnas piloti iekļuva B finālā, tad startēt varēja tikai viens, kas nozīmēja, ka otram braucējam automātiski jāpaliek bez punktiem. Tiesa, arī pusfinālu sistēmā, ja abi braucēji nonāk vienā pusfinālā, vienam diemžēl sacīkste ir beigusies.

Pirmās sportistu atsauksmes par jauno sistēmu ir ļoti pozitīvas. Jāpiebilst, ka, ja posmā dalībnieku skaits ir mazāks par 23, tiek izmantota līdzšinējā sistēma, kur pēc kvalifikācijas uz A finālu dodas top-10, bet viņiem pievienojas B fināla pirmo divu vietu ieguvēji.

LAF Folkreisa Vasaras kauss

1. posms: 02.06., Brenguļi

2. posms: 30.06., Vecpils

3. posms: 13.-14.07., Mūsa

4. posms: 04.08., Vecpils

5. posms: 07.-08.09., Mūsa

6. posms: 22.09., Brenguļi

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv