Folkreiss: Ziemas kauss izšķiras sadursmē

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
18.02.2019
14:20

Šoziem Artis Biezais šķiet gandrīz neuzvarams, un ir ceļā uz uzvaru sezonas kopvērtējumā. Taču visos aizvadītajos posmos līderim bija jācīnās ar 2017. gada Ziemas kausa ieguvēju Ivo Gabrānu. Abi satikās tiešā cīņā arī Pilskalnu finālā.

Ivo brauca Artim pa priekšu, līdz vienā no pagriezieniem kļūdījās un ielaida konkurentu iekšmalā. Mašīnas sadūrās, un Gabrāns ielidoja ārmalas valnī, uz palikšanu. Iespējams, šī nianse izšķīra Ziemas kausa likteni, jo, Gabrānam finišējot Biezajam priekšā, sezonas punktu situācija varētu izrādīties saspringtāka.

Tiesneši situāciju fiksēja un, ņemot vērā, ka līderi šādu notikumu varētu uztvert jūtīgi, bija gatavi to izskatīt padziļināti. Sākotnēji gan spriedums bija – sacīkšu incidents ar sānu kontaktu.

Braucēji, pretēji prognozēm, iztika bez diskusijām par tēmu. Artis Biezais noteica, ka konkurents tik pārliecinoši atvēris iekšmalu, ka apdzīšanas mēģinājums bija pašsaprotams. Ivo, savukārt, vainu uzņēmās uz sevi pašu: “Domāju, ka šajā epizodē pats kļūdījos, nedaudz izslīdēju un Artis bija iekšmalā. Ieslīdēju valnī un tur arī paliku. Pat nezinu, vai mašīnai ir kas nolauzts, varbūt pusass nocirsta. Viņš trāpīja tieši pa riteni. Finālā notrakoju, jo karstumā likās, ka visu sacensību jāsakārto divos apļos. Pietrūka pacietības, par to arī samaksāju.”

Artis Biezais ir tuvu kļūšanai par šā gada Ziemas kausa ieguvēju, bet Ivo Gabrāns pēdējā posmā, ja tas būs, cīnīsies par kādu no atlikušajām medaļām.

Abiem ir zināma vēsture Ziemas kausa titula dalīšanā. 2017. gadā braucēji sezonu noslēdza ar vienādu punktu skaitu cīņā par pirmo vietu, bet pēc papildnosacījumiem par uzvarētāju tika atzīts Gabrāns. Togad pēdējais posms notika sarežģītos apstākļos Mūsas trasē, un arī kausa sadales scenārijs izvērtās īpaši dramatisks. Kopvērtējuma līderis Ivo smagi ietriecās apmalē jau trešajā kvalifikācijā, un, lai gan izdevās iziet uz starta pusfinālā, reāli cīņa bija bezcerīga. Arī Artim finālā izdevās tikt tikai ar pusfināla palīdzību, un likās, ka ar to sezonas uzvaras liktenis ir izšķirts – Biezajam bija faktiski tikai jānoriņķo izšķirošais brauciens, lai gūtu vairāk punktu nekā konkurents. Taču fināla pirmajā aplī Artis ielidoja betonā un izstājās. Izrādījās, ka viņš guvis tikai 11. vietu, izlīdzinot punktu skaitu ar bezcerībā ieslīgušo Gabrānu. Spoža Latvijas Folkreisa drāma!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv