Folkreiss: Zināmi visi reģionu uzvarētāji, sezona vēl nebeidzas

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.09.2011
10:45

(Informācija medijiem) Ar sacīksti sporta kompleksā 333 noslēdzās LAF Folkreisa Vidzemes un Zemgales reģionu sezona. Par labāko folkreisa braucēju Vidzemē kļuvis Raivis Riekstiņš (Turkalne, Štīm Rally Team), bet par Zemgales kausa uzvarētāju tiek sumināts Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda). Ēķis dramatiskā cīņā uzvarēja sestdienas 333 posmā. Lai gan zināmi visu piecu folkreisa vērtējumu uzvarētāji, sezona vēl nebeidzas – 9. oktobrī Popes trasē pie Ventspils aizvadāms Kurzemes kausa pēdējais posms.

Sporta veida centrālā seriāla LAF Folkreisa Vasaras kausa uzvarētājs šogad ir Renārs Ēķis, kurš triumfējis arī Zemgales reģionā, kā arī posmu pirms sezonas beigām ir neaizsniedzams Kurzemes sērijā. Vidzemē labākais – Raivis Riekstiņš, bet Latgalē – Rūdolfs Bogens (Cēsis).

333 posmā A fināls bija viens no sezonas aizraujošākajiem braucieniem. No starta vadībā aizbrauca divi no kartinga nākuši speciālisti – Renārs Ēķis un Henrijs Grūbe (Rīga). Abu cīņa pirmajos metros bija dramatiska un nebija tālu līdz pamatīgai avārijai. Tomēr Grūbes meistarība ļāva izvairīties no tikko iegādātā VW Golf I iznīcināšanas. Ēķis un Grūbe arī fināla turpinājumā sīvi cīnījās par uzvaru, taču Renārs apstiprināja savu šā gada labākā folkreisa braucēja statusu un guva uzvaru. Henrijam, savukārt, šis bija pirmais pjedestāls folkreisa sacīkstēs.

Uz vadošajām vietām pretendēja arī viens no sezonas atklājumiem cēsinieks Rūdolfs Bogens. Taču šoreiz pjedestāla pozīcijas vietā piedzīvots pirmais kūlenis. Finiša līniju trešais šķērsoja strauji progresējušais Reinis Pelēnis (Jelgava), taču arī viņš netika uz pjedestāla, jo nebija veicis Džokera apli, par ko Reiņa rezultāts tika anulēts. Līdz ar to trešo vietu sasniedza Ivo Gabrāns, kuram arī šis bija pirmais absolūtā vērtējuma pjedestāls.

Šīs sacīkstes rezultātā Ēķis pārliecinoši triumfēja Zemgales reģiona kopvērtējumā, aiz sevis atstājot Bogenu un Grūbi. Šajā seriālā Junioru kausa trijniekā Ēķis, Bogens un Gabrāns. Savukārt Vidzemes reģionā triumfēja Raivis Riekstiņš. Lai gan Vasaras kausa otrās vietas ieguvējs 333 finālā nestartēja pārsista kartera dēļ, ar kvalifikācijā sasniegto pietika, lai viņu neapsteigtu sekotāji Ēķis un Rihards Dainis (Jūdaži, FlyZone/Folkreisa Fabrika). Junioru ieskaitē Vidzemē labākie Ēķis, Dainis un Bogens.

Folkreisa 2011. gada garajā sezonā atlikusi vēl tikai viena sacīkste – 9. oktobrī atlicis noskaidrot LAF Folkreisa Kurzemes kausa galīgo pozīciju sadalījumu. Posmu pirms sērijas beigām gan pirmo vietu nodrošinājis Renārs Ēķis, tomēr spraigā cīņā jāsadala pārējās godalgas.

LAF Folkreisa seriālu uzvarētāji

LAF Folkreisa Vasaras kauss

2010

Individuāli: Artūrs Bāriņš (Jelgava)

Juniors: Sandis Džeriņš (Vecpils)

Komanda: Folkreisa Fabrika

2011

Individuāli: Renārs Ēķis (Jelgava)

Juniors: Rihards Dainis (Jūdaži)

Komanda: Autocross.lv Folkreisa komanda

LAF Folkreisa Ziemas kauss

2010

Individuāli: Artūrs Bāriņš (Jelgava)

Juniors: Sandis Džeriņš (Vecpils)

Komanda: Raunas Bruģakmens

2011

Individuāli: Jānis Nikels (Strenči)

Juniors: Dāvis Tobiass (Ķeipene)

Komanda: Folkreisa Fabrika

LAF Folkreisa Vidzemes kauss

2010

Individuāli: Raivis Riekstiņš (Turkalne)

Juniors: Evija Vītola (Carnikava)

2011

Individuāli: Raivis Riekstiņš (Turkalne)

Juniors: Renārs Ēķis (Jelgava)

LAF Folkreisa Zemgales kauss

2010

Individuāli: Ivars Kerns (Rīga)

Juniors: Rihards Dainis (Jūdaži)

2011

Individuāli: Renārs Ēķis (Jelgava)

Juniors: Renārs Ēķis (Jelgava)

LAF Folkreisa Kurzemes kauss (atlicis vēl 1 posms)

2010

Individuāli: Sandis Džeriņš (Vecpils)

Juniors: Sandis Džeriņš (Vecpils)

2011

Individuāli: Renārs Ēķis (Jelgava)

Juniors: ?

LAF Folkreisa Latgales kauss

2010

Individuāli: Ermīns Vācietis (Garkalne)

Juniors: Rihards Dainis (Jūdaži)

2011

Individuāli: Rūdolfs Bogens (Cēsis)

Juniors: Rūdolfs Bogens (Cēsis)

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv