Folkreiss/Autokross: Aizkraukles lieliskā debijā uzvaras Guntaram Gabrānam un Aleksejam Kreipānam

Viesturs Saukāns  06.09.2014 22:04 34

LAF Folkreisa Vasaras kausa piektajā posmā uzvaru izcīnīja Guntars Gabrāns, kad stratēģisku aprēķinu dēļ pēdējā aplī viņu garām palaida dēls Ivo Gabrāns. Savukārt Aizkraukles kausa izcīņā autokrosā uzvaru sasniedza mājinieks Aleksejs Kreipāns. Aizkraukles autotrases debija – lieliska!

Pēc rezultātu ziņā ļoti mainīgas kvalifikācijas A fināla pirmās starta vietas ieguva Guntars un Ivo Gabrāni, kā arī Jānis Āboliņš. No starta abi Gabrāni devās līderpozīcijā – Ivo vadībā, Guntars – otrais, uz brīdi otro pozīciju zaudējot vienīgi Džokera apļa dēļ. Gabrāni kontrolēja braucienu, turklāt pēdējā aplī izšķirošu gājienu veica Ivo, palaižot tēvu priekšā un ļaujot Guntaram izcīnīt otro uzvaru šajā sezonā. Šāds manevrs bija nepieciešams, jo pēc galvenā konkurenta Renāra Ēķa izstāšanās motora defekta dēļ Ivo jau bija neaizsniedzams nevienam citam, izņemot Guntaru, savukārt tēvam dotā uzvara nodrošināja lielāko pārsvaru cīņā par seniora otro vietu kopvērtējumā.

Trešais finišā bija Jānis Orbidāns, taču, tā kā brauciena laikā tika saņemti ziņojumi no tiesnešiem par uzreiz divām epizodēm (Raimonda Āboliņa sagriešana un Jāņa Āboliņa apdzīšana pēc kontakta), Orbidāns bija spiests pjedestālu zaudēt. Līdz ar to tas nonāca Aigara Darmakoviča rīcībā – Aigaram šis ir pirmais pjedestāls folkreisā.

Kopvērtējumā pēc šī posma atlikuši vairs tikai divi uzvaras pretendenti – matemātiski titulu var sasniegt tikai kāds no Gabrāniem. Tiesa, Guntaram vēl būs jācīnās par otro vietu, jo Jānis Āboliņš vēl var apsteigt siguldieti.

Ivo Gabrāns nodrošinājis uzvaru Junioru kausā, bet abu Gabrānu Kavita V vienība ir neaizsniedzama komandu ieskaitē.

Autokrosa klasē pārliecinoši ātrākais bija organizatoru komandas pārstāvis Aleksejs Kreipāns, kurš pārliecinoši kontrolēja situāciju finālbraucienā. Tiesa, pēdējais aplis gandrīz sarūpēja pārsteigumu: Aleksejs par apli noķēra Didzi Graudiņu, kurš nesteidzās ar līdera palaišanu garām. Ieilgusī krīze ļāva pietuvoties uzvarētājam Rihardam Jermacānam, kurš uz brīdi jau šķita iegūstam līderpozīciju. Tomēr atlikušajā apļa daļā Kreipāns nostiprināja pozīciju un guva uzvaru. Jermacāns, kurš dienas gaitā progresēja, otrais, bet trešajā pozīcijā Kristaps Ašmanis.

Dienas gaitā spēcīgs bija Viesturs Daņiļenko, taču finālā motora defekts neļāva Ludzas braucējam sasniegt pjedestālu. Nedēļu pirms Baltijas, Latvijas un Lietuvas čempiontitula dalīšanas motora defektu piedzīvoja Andis Kļava. Iespējams, Andim tā drīzāk ir labā ziņa, jo, šajā cīņā nestartējot, motora defekts varētu parādīties Lietuvā.

Lai gan cīņā ieradās 11 krosa braucēji, lielais atbirums tehnisku problēmu dēļ līdz finālam nogādāja tikai sešus sportistus.

Aizkraukles autotrases debija tiek uzskatīta par īpaši veiksmīgu. Kā ierasts jaunās trasēs, darāmā vēl pietiek, taču daudz atzīmēja, ka sacīkste bija daudz labāka nekā jaunā trasē varēja iedomāties. Lieliski!

 • no malas

  kam tad masina sodienas dabujaas?

 • 26

  Aizkraukles gonkas rīkotājiem paldies,par superīgu organizāciju.Trases konfigurācija perfekta.Visi gonšiki kas nebija, iesaku !!! ļoti ātra un viltīgiem līkumiem, super izbraukājos.Un vēlreiz, rīkotājiem medaļas par darbu. :yes: :yes: :yes:

 • Kavitav141

  Fantastiska gonka tiešām :)) organizatori malači :) pat nosita rūgtuma garšu par to ka šogad bez Mūsas, bet ar AIZKRAUKLI!!! Paldies par fantastiskajām balvām…gaidu vien to brīdi kad varēs atgriezties Aizkraukles trasē :) LČ manuprāt nav arī vairs aiz kalniem :)

 • uh

  varbūt vienīgi džokera apli nedaudz platāku varētu,jo,ja kāds paliek ,diezin vai kādam ir iespēja aizspraukties garām! :-)

  • Folkreisists

   ir vel daudz konfiguracijas kuras var ielikt dzokeri

 • Jānis

  Paldies Jums, par dalību. Liels prieks, ka jums patika šis pasākums! :-)

  • Paldies tev, Marekam un Didzim un Brikmaņiem par foršo kompāniju un uzņemšanu! Bija forši! Malači!

   Dod ziņu par 20.09! Pagaidām esmu pieejams!

 • Aizkrauklietis

  Šis gadījumā nav pirmais folkreisa gadījums, kad tiek upurēta pirmā vieta, lai palīdzētu komandas biedram?

  • Ir bijušas dažādas epizodes, bet tik uzkrītoši laikam pirmo reizi. Lai gan domas dalās pat FIA un F-1 līmenī par šo tēmu, es uzskatu, ka apsveicami, ka ir sportisti, kuri domā un rēķina līdzi.

 • Janis

  :yes

 • no malas

  kad tad rezultati buss????

 • Cikis

  Man pēc 1.kvalifikācijas finiša “dzenītis motorā”. Motors jau izjaukts – 3.cilindrā šāle beigta, līdz ar to pārējās sekas, jo ar tādu vismaz apli nobraucu.

  Tāpēc šoreiz ir bildes:
  https://plus.google.com/photos/113814284645584458175/albums/6056381836518670673

  • Bildes kā vienmēr – labas! :) Filma

  • 26

   Nu bildēs var redzēt arī 33 nr sagriešanu! Var jau redzēt, ka 43 viņu grib izstumt no trases! Bet jautājums ir: kāpēc viņš uzreiz negāja pie tiesnešiem? Un kāpēc viņam anulēja braucienu?

   • 26

    Tu nēsi 26,vecīt !!! 26 ir Aigars Darmakovičs :devil:

   • 33

    galvenais tiesnesis sacija, ka nekas neesot zinots no tiesnesa postena, bet nu tiesnesi jau ar jauni gurki, kas zin ko vinjiem nozime sagriesana. :)

   • Tiesnesis

    33 & 43 grūstīšānās momentās kas ir redzams bildēs Nr.33 grūstīšanās rezūltātā vietu nezaudēja,tāpēc tiesneši arī neko neziņoja.Kā arī tieši uz tā līkuma stāvēja arī Jānis,visu redzēja.

 • uh

  taču no viena kluba,tapec varbūt! un pie tiesnešiem…… :-)) varbūt labak nevajag,kā ir tā ir!

 • 82

  Trase baudaama.
  Tikai golfiem motori netur so trasi – 5 Golfi ar motora defektiem.

  • 26

   Vajag opellllll….. :-D :-D :-D

   • 82

    njaa, vajag varstus kas netrukst.
    Opels laba stelle.

 • Fans visiem

  jāsāk gatavoties brenguļiem.

 • 92

  Trase forsha. :) loti patika, tikai zel ka sanaca, ka sanaca. :D

 • folkreisists

  VIESTUUR!:D kur ir rezultati?

 • volners

  Ne par tēmu tēmā-nedaudz biju laikam palaidis garām-Šī gada nolikumā 5.7.2. pēdējā rindkopa ar sarkaniem burtiem parādījusies šogad?Un kāda ir motivācija?(jautājums par to,ka pusfinālu punkti tiek skaitīti klāt kvalifikāciju punktiem un tādējādi tiek vērtēts kopvērtējums!)Vismaz patreiz bez sapratnes neliekas kopā,ka sportists,kurš pusfinālā ieņem 8.vietu kopā var sanāk augstāk nekā sportists,kurš tajā pašā pusfinālā ieņem 4. vietu? ;-)
  Par tēmu-sacensība forša (liels pluss arī par laika apstākļiem)!

  • Folkreisists

   ja tas gan:(

  • Jap, ir tāds eksperiments šogad. Motivācija – lai tam, kurš no pēdējās vietas izšāvis pusfinālā nesanāk augstāka vieta nekā čalim, kurš visas četras kvalifikācijas cīnījies, bet pusfinālā izstājies. Tobiš, lai čalim, kurš pēc smagās kvalifikācijas cīņas ir, piemēram, 7., ar vienu punktu neiekļūstot finālā, gala rezultātā nav 32. vieta tikai tāpēc, ka viņš izstājās pusfinālā, lai nav tik smags kritiens rezultātos. Bet liekas, ka ņemsim uz ziemu šos punktus nost, tīri rezultātu apstrādes dēļ.

 • Folkreisists

  Ziema vareetu kadu posmu aizkraukle tik ar savadaku dzoker apli:)

 • jakas

  kur diena :yes:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pasaules rallijkrosa čempionāta 1. posms, Abū Dabī, AAE

Yas Marina trase, 05.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis
-Reinis Nitišs

AUTOCROSS.LV ATBALSTA