Folkreiss/Autokross: Ar jaunu sacensību formātu startē LAF Folkreisa Vasaras kauss

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
30.05.2013
14:15

Svētdien Brenguļu autotrasē pie Valmieras startēs LAF Folkreisa Vasaras kausa izcīņa. Līdz šim atraktīvās cīņas papildinātas ar jaunu sacensību formātu – finālistus noskaidros pēc pusfinālu rezultātiem. Kā ierasts, favorītu vidū daudz sportistu. Brenguļos tiks aizvadīts arī LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 6. posms.

Lai gan sportiskās intrigas folkreisa sacensībās nav trūcis, LAF Krosa komisija ieviesusi izmaiņas sacensību formātā. Ja līdz šim pēc kvalifikācijas braucieniem bija zināmi 10 no 12 finālistiem, bet vēl divus noskaidroja B finālā, tad jaunā sistēma pēc kvalifikācijas paredz divus skarbus pusfinālus. Jaunie noteikumi nosaka, ka pēc kvalifikācijas tikai pirmie seši sportisti nodrošina vietu A finālā. Pārējie sportisti no 7. līdz 30. vietai tiek sadalīti pusfinālos, bet no katra pusfināla uz A finālu dodas trīs labākie braucēji, veidojot A fināla 12 braucēju sastāvu. A fināla uzvarētājs kļūst par LAF Folkreisa posma uzvarētāju. Tiesa, pusfinālu sistēma tiek izmantota, ja sacensībās startēs ne mazāk par 23 sportistiem. Brenguļiem pieteikušies 24 dalībnieki.

Pirmajam posmam gatavi galvenie favorīti – Ziemas kausa ieguvējs Mārtiņš Starks (Rīga), bijušais Vasaras kausa ieguvējs Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda), kā arī citi uzvarēt gatavie dalībnieki – Raivis Riekstiņš (Turkalne), Ivo Gabrāns (Sigulda), Rihards Dainis (Cēsis, Augstākā Pilotāža), Sandis Džeriņš (Vecpils, Augstākā Pilotāža), iespējams, vēl kāds. Konkurence, kā ierasts, pārliecinoša. Jāpiebilst, ka pērnā gada Vasaras kausa ieguvējs Rūdolfs Bogens, kurš uzvarēja visās pērnajās sacīkstēs, šogad gatavojas debijai autokrosā, tāpēc pirmā vieta ir brīva izspēlei citu starpā!

Sacīkstei gatavojas vairāki Junioru kausa dalībnieki (1992. gadā un vēlāk dzimušie). Brenguļos uz starta plāno iziet astoņi jaunie sportisti. Favorīti līdzšinējie – Ēķis, Gabrāns, Džeriņš. Taču dažs no jaunpienācējiem var iejaukties līderu pulkā. Debijas sacīksti aizvadīs Mārtiņš Spīķis (Rīga, Autocross.lv Juniors) – krosā startējošo brāļu Spīķu jaunākais pārstāvis. Tāpat potenciāli spēcīgi būs arī Jānis Orbidāns (Tukums, Autocross.lv Juniors) un Dāvis Emīls Ūdris (Jelgava). Jaunu uzrāvienu var piedzīvot arī Junioru pārstāvji brāļi Reinis un Roberts Pelēņi – viņiem būs iespēja startēt katram ar savu automašīnu. Līdz šim sacīkstēs viņi dalīja vienu auto.

Komandu kausā sastāvi vēl tiek komplektēti, tomēr zināms, ka uz starta būs vismaz piecu vienību braucēji.

Jaunā sezona sarūpējusi arī vairākus debitantus. Pirmo sacīksti plāno aizvadīt minētais Mārtiņš Spīķis, kā arī Kaspars Bērzlapa, Uģis Kozlovskis (Vecumnieki) un Mārtiņš Einbergs (Kuldīga), kurš trasē izvedīs Rūdolfa Bogena uzvarošo VW Golf II. Sezonas laikā uz starta būs arī citi debitanti.

Brenguļos turpināsies ziemā iesāktais LAF Krosa komisijas autokrosa kauss. Uz starta gan kopvērtējuma līderi Andis Kļava (Lapmežciems) un Jānis Dreimanis (Salacgrīva), gan divi pilnpiedziņas automašīnu braucēji Ints Jeršovs (Rīga) un Nils Bernāns (Ogre). Krosa klasē šobrīd astoņu dalībnieku pieteikumi, taču sportistu pulks vēl var papildināties.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv