Folkreiss/Autokross: Bogenu neviens neaptur, arī auto pircēji nē

Viesturs Saukāns  22.07.2012 13:47 39

LAF Folkreisa Vasaras kausa 4. posms sestdien Mūsā noslēdzās ar cēsinieka Rūdolfa Bogena ceturto uzvaru pēc kārtas. Viņš aiz sevis atstāja juniorus Ivo Gabrānu un Rihardu Daini. Pēc finiša tika saņemti pieci pieteikumi uz Bogena automašīnu, tomēr pastāv aizdomas, ka arī tas neapturēs Bogenu no turpmāko uzvaru gūšanas. Kopumā tika nopirktas divas mašīnas – arī Artūra Bāriņa VW Golf II. Autokrosa klasē izturīgākais izrādījās Mareks Tauriņš, bet Beta bagijos ceturto uzvaru piecos posmos guva Daniels Špaks.

Bogens turpina iesākto – arī Bauskas posmā uzvarētas visas kvalifikācijas un vēlāk arī A fināls. Finālā no starta līderpozīciju uzņēmās Ivo Gabrāns, tomēr Bogens tiešā cīņā tika siguldietim garām. Vēlākais bija braukšana līdz finišam un ceturtā sezonas uzvara rokā. Gabrāna otrā vieta bija tikpat stabila, bet par trešo vietu spēkojās Rihards Dainis, Mārtiņš Starks un Sandis Džeriņš. Rezultātā Dainim pjedestāls, Džeriņam un Starkam nākamās pozīcijas.

Dienas spilgtāko avāriju piedzīvoja Juris Sirko – jūdažnieks pirmajā kvalifikācijā pirmajā pagriezienā apmeta iespaidīgu kūleni. Lai gan Juris pats sacīksti neturpināja, komanda paveica lielisku darbu, lai līdz A finālam aizvestu mašīnas saimnieku Aināru Bogdanoviču.

Pēc sacīkstes tika pārdotas divas automašīnas. Artūra Bāriņa izmantotais VW Golf II devās Tukuma virzienā, kas nozīmē, ka folkreisā varētu ienākt vēl kāds jauns sportists. Savukārt uz Bogena Golf II pieteicās uzreiz pieci pircēji. Izloze noteica, ka pircējs būs jelgavnieks Dzintars Ēķis. Patāv gan aizdomas, ka jau ārpus sacīkstēm Golfs paspējis pāris reižu samainīt saimniekus, netiek izslēgta iespēja, ka tieši Bogens būs tas, kurš nākamreiz šo auto izvedīs trasē. Tomēr formāli darījums ir noticis un sportistu attiecības ārpus sacīkstēm ir viņu iekšējā lieta. Tas gan nozīmē, ka Bogenam ir visas iespējas turpināt uzvaru sēriju.

Runājot par jaunajiem braucējiem – arī Mūsas posmā folkreisā ienāca divi jauni sportisti. 16 gadus vecajam Dāvim Emīlam Ūdrim debija iznāca īsa motora defekta dēļ. Viņa komanda pēdējā dienā pirms sacīkstes iegādājās Bāriņa slaveno „piecu dienu Opel Astra”. Savukārt 31 dalībnieka konkurencē 17. vietu sasniedza Intars Skaidrais – cēsinieks, kurš līdz šim startējis standartauto cīņās, bet sestdien trasē izveda bijušo Raimonda Āboliņa Golf I.

Autokrosa klasē sacīkstē pēdējā brīdī tehnisku problēmu dēļ nevarēja startēt Intars Krēvics, savukārt Jānis Pūga un Andis Kļava piedzīvoja motora defektus. Rezultātā jau trešajā no četrām kvalifikācijām Mareks Tauriņš startēja viens, pārbaudot mašīnu un izmēģinot riepas.

Beta bagiju cīņās, kuras sarūpēja arī kūleņus, uzvaru sasniedza Daniels Špaks, pārliecinoši nostiprinoties Lartvijas Bērnu čempionāta vadībā. Sekoja Everts Henilāns un Kristiāns Rihters.

 • volners

  Bogena golfs katrā ziņā sestdien vakarā brauca vairāk uz Cēsīm nekā uz Jelgavu…… :-D ;-)

 • 88 atbalstītāja

  Tā arī bija – brauca uz Cēsīm!!!! Neviltots prieks par brauciena rezultātiem un pircēja lēmumu automašīnas sakarā :)
  Rūdžam jau 1.augustā jābūt uz strīpas Okartes autosporta akadēmijas cīņā!

 • Interesants notikumu paveersiens :)

 • CT

  Kā krievi saka: “Cirks ar zirgiem.”
  :D Bet būtībā jau viss pareizi un labi :) Rūdis malacis! :)

 • Kostiks

  Man kā skatītājam un vērotājam ir liela vilšanas, par to ka galvenā folkreisa fīča – mašīnu pirkšana, lai ierobežotu inženiertehniskos lidojumus un galvenajam faktoram, lai folkreisspalikt kā tautas sports un kuplinātos rindas, nefunkcionē… :(
  tejāteris…
  ja tavu mašīnu (konkrēti 88), kāds pērk, smuki būtu pieteikties uzreiz uz citu mašīnu, nevis vairāksolīšanā atpirkt mašīnu, kas viennozīmīgi pierāda, to ka mašīnā ir sagrūsts stipri vairāk ka vajadzētu – pretēji tam ko braucējs apgalvoja pirms apbalvošanas nervozi skraidot pa parku.

  Saprotu ka tūliņās mani te uujinaas viss lielais līdzjūtēju bars… bet šads tejāteris folkreisu viennozīmīgi čakarē – un virza tur pat, kur golfa kausus un daudzus citus projektus LV. Bēdīgi.

  • Par 88.

   Gribētu Kostik redzēt,cik Tu būtu priecīgs vai bēdīgs,ja sezonā pašam būtu
   JĀPĀRSKRŪVĒ trīs vai četri sveši dzelži? Vai vispār vēl braukt gribētu? ?:-)

   • KOX

    Nu ar tādu nosacījumu ir jāiet uz krosu! Par ko vispār varētu būt čikstēšana, ja visi zinam spēles noteikumus.

   • Kostiks

    jaabrauc krosaa varees skurveet savus dzelzhus, ja reiz taads sportaveids izveleets tad jaspeej speeleet peec noteikumiem!

    • Paga, paga, noteikumi gan nav pārkāpti nevienā mirklī. Kā jau rakstīju, sportisti pēc sacensībām var darīt ko viņi vēlas! :)

     • Kostiks

      Okai, burtiskā nozīmē nav, piekrītu… bet īsti smuki nav apgalvot ka : “Tolmets, bet pārdot negribu” :D “majās otrs tomets, bet to negribu” jo redz špakteles uz iepriekšējās mašīnas žēl :D
      …ai, labi, ne mana cūka ne mana druva, izteicos par visiem 150%…

     • Kā līdzjutējs līdzjutējam es Tev pilnībā piekrītu. Bet Rūdolfa centieni nosargāt mašīnu arī ir vairāk nekā saprotami. Tas, kas nav saprotams, ko mums visiem deva pats šīs mašīnas pirkšanas fakts? Šo diskusiju, vienīgi. :D

     • Kostiks

      nu es tak par to pašu – mehānisms nestrādā un kautkas jādara :D
      es tak pakaunināt drīkstu kā skatītajs, par nevisai labu izrādes noslēgumu…, vaitad nea?

     • koijots

      Nu – nepiekritiishu, ka shis gaajiens neko nav devis…. :D
      Manupraat Skrundaa gaidaams turpinaajums! :D
      Tagad ljaudis mieraa neliksies! Biznesa plaans peecgonkas balliitei!
      :D

   • Kostiks

    Ir par tādiem dzirdēts, un neko – neraudāja… :)

  • KOX

   Jā, arī es biju gaidījis, ka pēc pieteikuma uz Nr.88, sāksies ķēdes reakcija un bez maz vai pusparks samainisies ar auto, bet nekā.. :( Nākošais posms atkal bez lielām intrigām.

   • Par 88.

    Vai tiešām tik grūti saprast,ka panākumu rezultāts nav tikai kaut kāds GOLFS.
    Galvenais ir attieksme pret visu,kas saistīts ap šo sporta veidu-to arī
    katram sportistam novēlu.

    • KOX

     Vai tiešām tik grūti saprast, ka runa nav par kaut kādu GOLFU, bet gan par pirkšanas/pārdošanas procesu, kas ir FR pasākuma treša interesantākā daļa!!!
     Protams pirmā un otrā ir auto sagatavošana un braukšana un Tu uz mani nebļauj, ja! :-D

     • Juea

      Tev kāds traucēja kaut ko nopirkt???

     • KOX

      Tak nedo’ dies kaut ko nopirkt, pēc tam tik daudz komentāru būtu jālasa visas dienas garumā :laugh:

  • Kaut kādā mērā Tev ir taisnība, bet folkreisa un citi sacensību dokumenti nevar reglamentēt to, ko sportisti dara 2 minūtes pēc apbalvošanas un citiem oficiālajiem notikumiem. Skaidrs, ka no sportiskā šova viedokļa likvidēt līderi būtu intriģējoši. Ja par konkrēto situāciju – viena braucēja hegemonija seriālā, protams, garlaiko skatītājus un interesentus, tāpēc nu jau daudzi gaida, kad tas beigsies. Tāpat jau desmit gadus visi gaida, kad aizvāksies Loebs, pirms tam desmit gadus visi gaidīja, kad aizvāksies Šūmahers… Līderi ir kaut kādā mērā apnicīgi. :D Bet par RB ir personīgs gandarījums, jo redzu šajā fruktā spilgtu autosporta nākotni, kurš prot gan skrūvēt, gan braukt. Tāpēc patīkami, ka Rūdolfs sarūpēja iespēju ar šo mašīnu augustā darboties OKartes nākamajā kārtā, kur viņam ir labas izredzes, manuprāt.
   Bet jā, no folkreisa viedokļa intriģējošāk būtu, ja sestdienas pirkums būtu sajaucis kārtis. Vēl viena piebilde – diez vai no RB tik ātri pārējie tiktu vaļā, jo viņam mājās ir vēl viens auto… :)

   • Kostiks

    Kur ir sāls- atpirkt veco šrotu- ja ir jauns šrots mājās :)!?

    • Juea

     Lai sponsoriem nav jāpērk jaunas uzlīmes! :D

     • Kostiks

      Labs arguments…
      Ja godīgi, tad saprotu un zinu, ka lielākā daļa panakumu ir pareizā attieksmē pret sportu, nenoliedzu, ka šaja gadījuma tas tā arī ir… ir sanācis komunicēt arī ar 88 komandas pārstāvjiem- ļoti pozitīvi cilvēki… viss ok!
      Bet šoreiz man un daudziem citiem, lai nemēļotu vairāk, vajadzēja ļauties un atdot mašīnu! Lai ķīdā un mācās kā jagatavo tehnika ;)
      Actions arī vajadzīgs!

  • Juea

   Tev visas iespējas nākamajā gonkā pieteikties uz šo mašīnu un nopirkt…
   Vairāksolīšana nenotika ….
   Ja godīgi, tad es gaidīju to brīdi, kad pakalniņā to māšīnu izpreperēs … un aplauzīsies… jo mašīnā ir sagrūstas šrota (lasi – Tolmeta) detaļas + milzīgs Rūda darbs pēc katras sacīkstes…

  • CT

   Patiesībā jau viss darbojas. Laimīgo auto ieguvēju noteica godīga izloze starp 5 gribētājiem. Man laimīgā loze nekrita, nu nekas, nākošreiz kritīs man un Rūdim būs jāskrūvē cits auto ;) Mani personīgi šis variants pat ļoti apmierināja, jo tādā veidā (iesaistot savējos pircējus) palielinās izredzes ar nelieliem materiāliem zaudējumiem paturēt savu auto. Piebildīšu, ka labums tika arī LAF – no katra nelaimējušā pircēja 10 Ls palika par dalību pirkšanā.

 • 88 atbalstītāja

  Kā 88 atbalstītājs varu teikt, ka uztraukums par mašīnu ir dēļ tā, ka ĻOTI LABI ZINAM, cik daudz darba ir ieguldīts (to naudā Rūdis nevar sarēķināt). Tolmets tiešām daudz nemaksā, bet ieguldītais darbs un attieksme…
  Daži lietām nepieķeras, bet daži spēj tās novērtēt!
  Ar nopirkšanas faktu jau bijām samierinājušies un krāmējāmies, nost, tomēr negaidīti nāca ‘pircēja piedāvājums… Un tā nebija Rūdolfa iniciatīva – tikai ļāvāmies notikumiem…
  Un paldies par to!!!

  Un domāju, ka Rūdis jebkuram Jums iedotu izbraukt ar savu mašīnu, lai variet pārliecināties – ka nekādas sporta sadalenes vai citi brīnumi tajā mašīnā nav!!!

  Starp citu, Rūdolfs netaisīja ķēdes reakciju pirkšanas/pārdošanas procesā, jo pagājušajā gadā izbaudīja vairāku automašīnu krāmēšanu “no jauna”! Un mēs jau viņu mājās arī tagad neredzam…. Tad gultu uz garāžu droši varētu pārvest…

 • Mr.Īgnais

  Cik “tizli” ir bļaut ka Rūdis šmaucās un atguva savu mašīnu atpakaļ! Protams, ka katrs vēlas braukt mājās ar savu grabažu nevis ar svešu. Ja reāli tu garāžās sēdi ilgāk nekā mājās. Protams cilvēks to nesapratīs ja viņš pāris dienas pirms gonkas sāks skrūvēt auto. Rūdis sāk krāmeties jau aiznākamajā dienā! Starpība tomēr ir???

  • Ātrums.

   Ko tu bimbā, lai iet uz krosu sēž pie mašīnas un čubina cik grib, man po*** cik dienas vai nedēļas pie tā golfa ir nosēdētas, gribēšu, nopirkšu, beidzat te raudāt, rūdis to, rūdis šito, sēžat trases malā un raudat, kad nākamreiz raudat par šo tēmu izlasat folkreisa nolikumu, ļoti labi saprotams ka nevienam neinteresē kas ir tāvā mašīnā un cik ilgi tu pie tās esi sēdējis, a te kautkādas vecenes dramatizē, tā ka 10 gadus vecs mājas kaķis miris, visi zin ka Bogens tos motorus māk skrūvēt, nu tas ir viņa nopelns, bet ne viņa fanu raudāšanas iemesls..!!!

 • 111

  ko te var ņemties, no 4 sacensībām vienā ir pieteikušies pircēji, izloze -kam paveicās, kam ne!
  Ps ir pieklīdusi LIELĀ 30mm muciņa ar varatoku, īpašnieks piesakās privāti uz klavajanis@inbox.lv (ir aizdoma un nr2 mehāniķi)

  • nr2

   pec mehaniku teikta atslegu ir nemis Vansovica mehanikis

 • 2 labas ziņas no šī visa: 1) par folkreisu atkal runā,veidojot tā ja ne popularitāti, tad vismaz atpazīstamību; 2) “rajonā” ir cilvēki, kas ir gatavi veikt auto iegādi. Gaidām nākamo posmu…

  Es, personīgi, notikušajā neredzu kaut ko dramatiski sliktu. Augustā visi ar 950-niekiem sapulcējas Skrundā, nopērk kaut visu parku un septembrī Bauskā mums ir šokējoši rezultāti ar svešām sejām uz podiuma… :D Paņemam to visu vieglāk. Un vēl, pat, ja RB nedabūtu mašīnu atpakaļ, viņa pārsvars šobrīd ir tik graujošs, ka pat ar “mājās esošo pavisam slikto Tolmetu” (kura mašīna Bogenam ir bijusi slikta?) viņš savāktu pa diviem posmiem tos dažus trūkstošos punktus, lai savāktu kopvērtējuma uzvaru. Tas, ka gonkās būtu citi uzvarētāji (varbūt), tas ir cits jautājums. Bet vispār jautri. :D

  Jaunie folkreisa modeļi: Volkswagen Tolmet… :D Labs!

  • koijots

   Arii es sho to zinu shai sakaraa…..
   Un, pasarg dies, iniciatiiva nenaak no muusu nometnes…..
   es otro bausku braukshu tik ar pasha skruuveetu tolmetu! :D

 • Lācis

  Nu nu nu, nevajag vērtēt dzelžus eināros un darbu par velti. Nevajag jau domāt, ka pircējs, pērk auto ar domu, ka tur trakie dzelži ir iekšā. Tieši TAS RŪDOLFA DARBS arī ir tā vērtība, viss ieguldītais laiks, pildot mājasdarbus, jo reti kuram ir tas laiks, ko veltīt savam auto. Pareizi izdomāta un pieredzējusi grabaža ir vērtīgāka nekā tikko uzcepts mega kosmiskais iznīcinātājs ;)

  Prieks par Rūdi, cerams pārējie arī sāks vairāk pildīt mājasdarbus

  P.S. Problēma nav pircējos, ne pārdevējos, viss ir noteikumos, ja ir iespēja tos pastiept uz savu pusi, tad kāpēc nē?! Ja piemēram pēc auto pirkšanas Rūdolfs nevarētu nākamo gonku braukt ar šo pašu auto, tad, lai paturētu auto, vismaz tiktu upurēti punkti un saglabāta intriga ;)

 • 56

  Cepās jau tie,kas malā stāv un tipa domā,ka visu saprot un ir baigie folkreisa speciālisti,jums nav nemazākās saprašanas,ko nozīmē,novest autiņu līdz stadijai,ka viņa ir spējiga tik daudz uzvarēt.Tipa baigais tunings ,zem vāka ir paveikts,smieklīgi,mazāk filmas vajag skatīties.Nepārdod vai negrib,protams,kurš no aktīvajiem FR braucējiem,grib lai viņam auto nopirktu,da neviens un katrs darīs visu ,lai kaut kādā veidā to apturētu,tas tikai liecina,ka cilvēkiem ,kas malā stāv un skatās,nav nekādas saprašanas par to,ko prasa tas viss.950 eiras da neviena mašīna,kas ir barukusi vismaz piecas gonkas nemaksā tik maz,par ko ir cepiens,viss top 10 autiņi ir ņemami,vai R,mašīna ir spēcīgākā?!,nu nu…..Varbūtr čalīts vienkārši mums visiem braucējiem ir nedaudz galvas tiesu priekšā- meistarībā,bet tas laikam cilvēkiem neaiziet,jo viss jau ir rēķināms piķī,nu nu,lai jau ,kads nopērk,un kāds būs šeit aplauziens,kad šis golfiņš ar citu braucēju,labi ja B finālā ieripos.Un ko tad,ā nu tur tas un tas,tipa vainīgs būs ,ka tik sūdīgi nobrauca,bet tas jau būs cits čatiņš……..

  P.S

  A ja kādam kāds komats traucē,nu var arī par to pacepties ha haaaaa,kāds tu smīīīklīgs :laugh:

  P.P.S

  Rudolfam pačots :yes: :yes: :yes:

 • CT

  Ir jau vēl viena lieta kuru jāņem vērā – es personīgi pieteicos uz Rūda mašīnu arī tāpēc, ka no ņemamo mašīnu saimniekiem tieši Rūdolfu pazīstu vismazāk un auto atņemšana man nesagādātu diskomfortu. Droši vien visi piekrīt, ka parasti vērts ņemt ir tieši pirmās vietas ieguvušās mašīnas, jo nav gluži tā, ka visas ir vienādas un visu izšķir tikai meistarība – nez vai pa beigām braucošajiem aparātiem ir pievērsta tik liela uzmanība kā pirmo vietu tehnikai.

 • 56

  Pa prikšanu jau nav nekādu problemo,nauda ir, iespēja nopirkt arī,vienkārši nav skaidrs,ko var cepties,ja piem.braucējs,dara visu, lai auto paturētu,kam ir liegts otrā galā darīt to pašu,kur problēma.Tipa ,tas ir slikti?nepareizi vai kā?Pirkšanas pārdošanas iespēja,negarantē ,NOPIRKT,to ko tu vēlies.Visi grib ar uzvarošu mašīnu braukt,bet pats īpašnieks, kurš šo autīnu nuzbūvējis 100x vairāk.Kas nav šeit saprotams???????Labi ,ticu ka tas ir tikai maziņš cepiens,tas ir vajadzīgs, lai uzdzītu asinis,saturās visi un veiksmīgus startus :devil: :devil: :devil:

 • CT

  Es tā līdz galam nesapratu kam bija kāds cepiens? Man personīgi ne mazākā mērā.

  • 56

   OK,tev nē,kas ir normāla pieeja lietām,bet veselam lērumam,kaut kas šeit nepatīk un tiem,kam kaut kas visā FR fiškā nepatīk.Ir jāmeklē sev atbilstošāks sporta veids!!!

 • līdzjutēja 88

  Rūdža, neņem galvā tos visus lielos runātājus un tie kas :-)) :yes: paši neko nemāk sadarīt, gaida visu gatavu uz paplātes! Mēs zinām ko tu māki un vari, uz priekšu, mēs ar Tevi un par tevi! :yes:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***