Folkreiss/Autokross: Dramatiskā Vecpils sacīkste saasina kopvērtējuma situāciju

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.08.2017
09:34

Vecpilī aizvadītais LAF Folkreisa Vasaras kauss noslēdzās ar Edvīna Vansoviča uzvaru, bet rezultāti kopumā saasināja cīņu par kopvērtējuma uzvaru. Pirms pēdējā posma četri līderi ir tikai septiņu punktu robežās. LAF Krosa komisijas kausa posmā panākums un priekšlaicīgi nodrošināta kopvērtējuma uzvara Jānim Veģerim.

Folkreisa cīņas bija visai nervozas, ar vairākiem incidentiem un avārijām – bija jūtama katra kopvērtējuma punkta vērtība, kas sezonas beigās var izšķirt uzvarētāju.

Pēc salīdzinoši mierīgas kvalifikāciju fāzes asumi sākās pusfinālos un finālā. Par pusfinālu spilgtāko notikumu kļuva otrā pusfināla starts, pēc kura burzmas pamatīgu kūleņošanu piedzīvoja Mārtiņš Starks, apmetot četrus iespaidīgus kūleņus.

Arī fināls sākās ar masveida avāriju, pēc kuras valnī trāpīja un kūleni apmeta Kaspars Cikmačs, bet gabalu tālāk citā incidentā sadūrās Reinis Lankups un Aigars Darmakovičs. Brauciens gan varēja turpināties, jo visi avārijās iesaistītie varēja laicīgi pamest automašīnas un trasi.

Cīņa par pjedestāla pozīcijām bija smaga un ļoti skatāma. Taču brauciens tika apturēts, kad kopvērtējuma līderis Miks Gabrāns aizķēra valni, apmeta kūleni un palika guļam ar jumtu pret braucošām mašīnām. Līdz ar to brauciens bija jāaptur.

Atkārtotajam finālam netika pielaisti Lankups par Darmakoviča sagriešanu, Māris Zālītis par Cikmača nosūtīšanu valnī. Pēc ilgām diskusijām pie starta tika pielaists sarkano karogu autors Gabrāns, saņemot stingru brīdinājumu par izraisīto situāciju.

Atkārtotais fināls bez lielām avārijām, taču cīņa par uzvaru bija īpaši aizraujoša. Par līderpozīciju cīnījās Kalvis Buģis, Edvīns Vansovičs, Viesturs Plētiens, Miks Gabrāns un Dainis Krūmiņš. Kad situācija stabilizējās, Vansovičs bija atkarojis pirmo vietu no Buģa, droši soļojot pretī uzvarai. Buģis otrais, Krūmiņš trešais, bet līderu drāmas lieliski izmantoja Gundars Kļava, kurš sasniedza ceturto vietu.

Kopvērtējuma kontekstā svarīgi notikumi arī par zemākajām pozīcijām – satikās abi līderi Gabrāns un Plētiens. Viesturs tika Mikam uz brīdi garām, taču Gabrāns atbildēja ar spēcīgu kontaktu, izsitot Plētiena mašīnu no trases. Lai gan Viesturs prata atgriezties trasē, atrodot mazu tehnisko celiņu, brauciena turpinājums bija jāaizvada ar vienu roku – no vietas tika izsists plecs, ko vietā varēja dabūt tikai ar mediķu līdzdalību pēc finiša.

Neskatoties uz šo situāciju Plētiens prata apdzīt Gabrānu un finišēt piektajā vietā, Miks sestais. Pēc finiša abu incidents tika izskatīts, un, tā kā Gabrānam jau bija brīdinājums pirms šī brauciena, otrs brīdinājums nozīmēja formālu izslēgšanu no fināla – pēdējā vieta no startējušajiem, astotā vieta.

Šāds cīņas iznākums nozīmē dramatisku saasinājumu kopvērtējumā pirms pēdējā posma Brenguļos. Kopvērtējuma līderim Gabrānam 61 punkts, Buģim 59, Plētienam 58, Krūmiņam 54. Šo četru savstarpējā cīņa arī izšķirs, kurš būs LAF Folkreisa Vasaras kausa ieguvējs.

Vēl viena pamatīga drāma atsevišķajā Klasikas ieskaitē. Jau brīvajos treniņos motora defektu piedzīvoja kopvērtējuma līderis Kaspars Zuģickis. Vēlāk viņš formāli pārbrauca startam vienā no kvalifikācijām, lai būtu piedalījies sacīkstē. Tā kā mašīna vēl bija gatava kustēties, viņš sagaidīja Klasikas finālu, ar mērķi “kaut motoru līdz galam”. Uzvaru Klasiku finālā guva Andrejs Lajevskis, aiz sevis atstājot Andri Andersonu. Cīņā par trešo vietu spēkojās divas mašīnas ar smagiem defektiem – Valdis Zaļais ar ātrumkārbas problēmām un Zuģickis. Abi izstājās ceturtajā aplī, trešo vietu guva Zaļais, Zuģickis ceturtais. Šāds iznākums nozīmē, ka pirms pēdējā posma Klasiku ieskaitē Lajevskim un Zuģickim ir vienāds punktu skaits kopvērtējuma līderpozīcijā.

Komandu vērtējumā uzvaru guva Crazy Racing, pateicoties spožam Buģa un Krūmiņa sniegumam. Pārliecinošais rezultāts visai droši izvirza komandu vadībā pirms pēdējā posma.

Miks Gabrāns var būt drošs par uzvaru Junioru kausā. Tā kā otrās vietas turētājs Dāvis Emīls Ūdris tehnikas problēmu dēļ nestartēja, Miks jau priekšlaicīgi nodrošinājis panākumu kopvērtējumā.

LAF Krosa komisijas kausā uz starta pulcējās septiņi dalībnieki. Finālā pārliecinoši uzvaru guva Jānis Veģeris, kļūstot neaizsniedzams arī sekotājiem kopvērtējumā. Tie gan arī ļoti necentās traucēt Jānim, nestartējot šajā posmā.

Otro vietu sasniedza Ainārs Kenigsbergs, bet trešajā vietā Arno Upenieks. Sekoja smagu cīņu gan krosā, gan folkreisā dienas gaitā piedzīvojušie Juris Mesters un Armands Aseriņš, izstājās Māris Lapšāns, bet finālā startēt nevarēja Ģirts Kuzmanis.

Pēdējais posms abiem vērtējumiem norisināsies Brenguļu autotrasē 9. septembrī, kas krosam būs arī Čempionu autokrosa sacīkste. Būs drāma!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv