Folkreiss/Autokross: Dziedātājs Valters Frīdenbergs Vecpilī debitēs folkreisā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.01.2012
13:42

Dziedātājs Valters Frīdenbergs sestdien, 21. janvārī debitēs īstās autosacīkstēs – viņš startēs LAF Folkreisa Ziemas kausa posmā Vecpils autotrasē (Rīgas – Liepājas šosejas 162. kilometrā). Lai gan šī būs pirmā Valtera sacīkste šajā sporta veidā, viņa mērķis ir ne tikai piedalīties, bet gan tiekties pēc augstākā iespējamā rezultāta. Māksliniekam būs jāspēkojas ar 30 citiem folkreisa konkurentiem. Sacensību sākums pl.10:30, finālbraucieni – ap 15:00.

Valters Frīdenbergs pirms gada iepazinās ar folkreisu un šī sporta veida specifiku, LTV7 raidījuma SeMS vadītāja ampluā apmeklējot sacīkstes 333 trasē. Toreiz, izbraucis dažus treniņu apļus, Valters atzina, ka vēlētos piedzīvot emocijas, ko dod startēšana kopīgā braucienā ar pārējiem konkurentiem. LAF Folkreisa darba grupa, sadarbībā ar sporta klubu „Vecpils”, autosporta draugam sarūpējusi šādu iespēju. Valters trasē dosies ar tikko SK Vecpils staļļos uzbūvētu Opel Astra automašīnu, ar 113. starta numuru.

„Man vienmēr ir patikušas automašīnas un autosports, šo to esmu izmēģinājis uz asfalta seguma,” saka Valters Frīdenbergs. „Gaidāmā pieredze folkreisā būs kaut kas pavisam jauns, tomēr ļoti, ļoti vilinošs! Jau piektdien centīšos aizvadīt treniņus, lai saprastu ziemas un folkreisa tehnikas specifiku. Lai gan esmu iesācējs šajā sporta veidā, neesmu plānojis vizināties pēdējā vietā – vēlos sāns pie sāna pacīnīties ar folkreisa speciālistiem!”

LAF Folkreisa Ziemas kausam šī būs sezonas pirmā sacīkste, lai gan formāli šis ir otrais posms (pirmā sacīkste Raunā tika atcelta laika apstākļu dēļ). Ziemas sezonai pieteikušies gandrīz visi spēcīgākie dalībnieki – kaujas gatavībā būs gan Vasaras kausa pirmo divu vietu īpašnieki Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda) un Raivis Riekstiņš (Turkalne). Noteikti spēcīgi būs Rihards Dainis (Jūdaži, Folkreisa Fabrika/Mexa), Mārtiņš Starks (Rīga, Streamline Racing), mājinieks Sandis Džeriņš, kurš ar uzvaru noslēdza 2011. gada sezonu, un vairāki citi sportisti.

Nopietna konkurence arī Junioru kausā – par uzvaru cīnīsies septiņi jaunieši vecumā līdz 21 gadam. Komandu ieskaitē uz starta astoņas vienības, arī 2011. gada Ziemas kausa uzvarētāja Folkreisa Fabrika/Mexa (Mareks Dainis, Rihards Dainis, trešais braucējs tiks nominēts) un 2011. gada Vasaras kausa uzvarētāja Autocross.lv Folkreisa komanda, kura atjaunosi pērnās ziemas sastāvu – Renārs Ēķis, Viesturs Saukāns, Ritvars Bendziks.

Vecpilī cīņās dosies arī divas autokrosa klases. Vairāki sportisti gatavi spēkoties vieglo automašīnu klasē, savukārt tikai Vecpilī pēdējā gada laikā ziemas apstākļos redzēti arī D12 smago automašīnu starti!

Folkreiss un autokross ir skatītājiem baudāms sporta veids, tāpēc tiem, kuri sestdien būs Vecpils autotrasē, būs liecinieki lieliskai autosporta izrādei! Informācija: www.autocross.lv. Foto: LETA

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv