Folkreiss/Autokross: Ēķis ar uzvaru apstiprina Ziemas kausa iegūšanu

Viesturs Saukāns  28.02.2016 09:10 25

Aizvadīts LAF Folkreisa Ziemas kausa pēdējais posms Pilskalnu trasē, kurā folkreisa ieskaitē uzvaru guva Renārs Ēķis, nodrošinot panākumu arī ziemas sezonas kopvērtējumā. LAF Krosa komisijas kausa posmā uzvara Edijam Ošam, kurš kļuvis arī par kopvērtējuma līderi pirms vasaras posmiem.

Ziemas pēdējā sacīkste Jēkabpils pusē nāca pēc mēnesi ilga pārtraukuma pazudušās ziemas dēļ. Posms šķita nepieciešams, lai atšķetinātu folkreisa kopvērtējuma cīņas – līderu blīvie rezultāti radīja nepabeigtības sajūtu. Šķiet, vismazāk šo posmu gaidīja Ēķis, kurš pēc trim notikušajiem posmiem bija kopvērtējuma līderis.

Tomēr talantīgais jelgavnieks izdarīja visu, lai nebūtu šaubu par viņa pārākumu: uzvara pēdējā posmā un nodrošināts LAF Folkreisa Ziemas kauss.

24 dalībnieku konkurencē vietas finālā jau ar kvalifikāciju nodrošināja Mārtiņš Spīķis, Emīls Baltaiskalns, Ēķis, Dainis Krūmiņš, Matīss Pelēnis un Rihards Dainis. Sagaidījuši pusfinālā iekļuvušos sešus pusfinālistus, līderi devās izšķirošajā cīņā.

No starta vadībā nonāca Ēķis, veidojot pārsvaru pār sekotājiem. Taču brauciena sākumā Renārs izslīdēja, kas varēja mainīt ne tikai šī posma, bet visas ziemas sezonas kopvērtējumu. Ēķis no kļūdas atguvās, cīņā nosargājot līderpozīciju, kuru pārliecinoši noturēja līdz finišam. Pēc Džokera apļa stratēģijām un cīņu ar kūstoša sniega dubļiem otrajā vietā nonāca Viesturs Plētiens, gūstot savu augstāko rezultātu karjerā. Savukārt Mārtiņš Spīķis, kurš pirms pēdējā posma bija ceturtais kopvērtējumā, sasniedza trešo vietu, ar ko pietika otrajai pozīcijai kopvērtējumā.

Lielāko neveiksmi no līderu pulka piedzīvoja Ritvars Kārkliņš, kurš pirms posma formāli bija otrajā vietā. Cēsinieku mocīja tehnikas problēmas, tāpēc lielākā daļa labi sāktu braucienu tika sabojāti. Rezultātā Kārkliņš palika bez punktiem un, attiecīgi, bez kopvērtējuma godalgas, atkrītot uz piekto vietu.

Trešais sezonā aiz Ēķa un Spīķa – Raivis Biezais. Lai arī pēdējais posms izvērtās sarežģīts, gūtā astotā vieta un sakrātie punkti noturēja Raivi kopvērtējuma trijniekā, kas ir augstākais Biezā panākums folkreisā.

Ēķis un Plētiens ar izcilo sniegumu sasniedza Autocross.lv Folkreisa komandas dubultuzvaru pēdējā posmā. Lielais punktu guvums ļāva vienībai izraut uzvaru arī LAF Folkreisa Ziemas sezonas kopvērtējumā, pārspējot zvaigžņoto Streamline Racing vienību, kuras rindās startēja meistarīgie Mārtiņš Starks, Rihards Dainis un Ritvars Kārkliņš. Trešo vietu izrāva Mārtiņa Spīķa un Jāņa Saulītes pārstāvētā Carlife Autosport Team vienība.

Junioru kausā visaugstāk pēdējā posmā – lai arī ar izstāšanos finālā – tika Matīss Pelēnis, vēlreiz apstiprinot savu pārākumu šajā ieskaitē. Toties labākā sacīkste otram junioram: Adrians Pūga sasniedza 15. vietu, kas deva pērn debitējušajam braucējam pirmos punktus folkreisa kopvērtējumā. Panākums gūts par spīti jau brīvajos treniņos piedzīvotajam kūlenim.

Debijas sacīksti piedzīvoja vēl viens juniors – Mairis Vigulis, kuram debija izvērtās sarežģīta, tomēr trešā vieta junioru kausā rokā.

LAF Krosa komisijas kausa izcīņā pēdējā posma finālā uzvaru guva Edijs Ošs, pārliecinoši aiz sevis atstājot sekotājus Jāni Olli un Aivaru Galbāliņu. Oša uzvara izvirzījusi viņu kopvērtējuma līderpozīcijā, ko lielā mērā veicināja arī līdzšinējā līdera Jura Zemberga izstāšanās finālbrauciena otrajā aplī.

Par otro vietu līdz finišam sīvi spēkojās Jānis Olle un Aivars Galbāliņš, duelis noslēdzās par labu Ollem. Ceturtais palika viens no favorītiem Aivars Kreijers, bet piektais – Normunds Akmentiņš, kurš kopš treniņiem dienas garumā nodarbojās ar balstiekārtas defekta novēršanu, taču finālā beidzot bija gatavs startam.

Kopvērtējumā Ošam pirms cīņas turpinājuma vasaras sezonā 51 punkts, Zembergam – 48, Galbāliņam – 42.

Pilskalnu trasei šī bija laika apstākļu ziņā riskanta, sarežģīta, taču rīkotāju komandai ļoti nepieciešama pārbaudes sacīkste pirms vasarā gaidāmā Latvijas autokrosa čempionāta posma. Secinājums – komanda ir lieliska, atbildīga un gatava mācīties, lai sacīkste izdotos veiksmīga.

 • rieksti

  Viss forši bij!
  Žēl Normi. Normi, moš ir laiks būvēt citu auto? :) Sacensībās tu skrūvē vairāk nekā brauc.

  • Fans Visiem.

   Viņam tak ir itka cita mašīna pēc autocross.lv teiktā. Seat Ibiza bet to laikam LV čempi tik.

 • armands

  Kur ir kads foto ?

 • [Ex]

  Lieliska trase un labi noorganizēta sacīkste ar intrigu līdz pat pēdējiem metriem! Paldies Līčiem, Grandāniem un viņu palīgiem!

 • Zīmulis

  Žēļ gan Normis, bet viņš pats visu dara un iet toties līdz galam un neatlaidīgi. A kurš pats kas brauc skrūvē, būve un velk savu mašīnu un vēl savus līdzekļus liek neviss piesaista cita līdzekļus!?!? Viņš palīdzēs citiem ja vajadzēs!

  • [Ex]

   Zinu vairākus tādus. Bet piekrītu – Norķis ir malacis! Uz viņu vienmēr var paļauties un lūgt palīdzību…

 • Ainīts

  Normis malacis, ļoti liela apņēmība!

 • Pjanka

  kas pie joda ir Norķis?

  • Normunds Akmentiņš, kurš staartē ar GT3 sinhro golfu.

 • Nr66

  Kādas tad atsauksmes par pilskalnu trasi ( no reāliem braucējiem, kas brauca ), diemžēl pašam neizdevās aizbraukt… Jo tomēr cik nu var pēc bildēm saprast bija atkal diezgan smaga dubļu gonka beigās, vai tomēr nē..?

 • armands

  Kur nr66 skatijies bildes?

 • #18

  Trase bija pārsteigumu pilna, ļoti mainīga. Brīdī, kad likās, ka esi atkodis kā jābrauc, segums pavisam pamainās (dubļi, kūstošs sniegs). Kopumā, ļoti interesantas sacensības bija, trase pietiekoši plata, lai arī varētu apsteigt kādu. Beigās, protams, ka bija dubļu gonka, tas jau bija sagaidāms. No organizatoriskās puses nekādu pretenziju nebija, pietiekoši laicīgi viss notikās. Patīkami bija tas, ka bija noorganizēts pat metināmais aparāts, ūdens auto nomazgāšanai. Kopumā iespaids labs.

  • Pievienojos praktiski visam teiktajam! Skaidrs, ka uz LČ rīkotājiem būs pietiekami daudz izaicinājumu, bet tvēriens vīriem ir pareizais un es ticu, ka, ja ne pirmajā gadā, tad nākamajos šis būs labs posms. Intriģējoša būs trase vasaras režīmā. Bet šajos apstākļos, kādi valdīja klimata ziņā, trase bija laba. Dubļi ir redzēti krietni trakāki, drīzāk jāsaka, ka cieta trase ar smērējošu dubļu/sniega virskārtu, kas mta ciet logus, utt. Bet teikt, ka nevarēja izbraukt, ne tuvu nevar. Klasiska bedru vieta vienā no līkumiem, šķiet, būs realitāte arī vasarā.
   Rīkotājiem attieksme līmenī – visi pabaroti, apčubināti, nomazgāti, sametināti. Malači, paldies!

   • Nr66

    Nu paldies Viestur un #18 par komentāriem, tik izsmeļoši ka sāk likties, ka pats tur esmu bijis.. :) Nu jā ziema ir ziema, jāskatās kāda trase būs vasarā, bet par metināmo prieks dzirdēt… šķiet tāda extra nav redzēta citās trasēs…
    Lai veicas rīkotājiem pacelt to trasi LČ līmenī…!!

 • SK_Pilskalni

  Paldies par dalību, atbalstu un līdzjušanu sacensībās! Links uz bildēm: https://failiem.lv/u/uv8hynx6#/G/220

 • jancis

  manuprat trase bija viegla, dzilu dublu nebija,prieks braukt bija……forsa gonka…

 • Dzulis

  Trase super!!! Patīkami skatīties. Tikai tāda nesaprašana par to pirkšanu,uztaisu autiņu-nobaucu vienu vai vairākas gonkas,te pēkšņi uz manu autiņu pēdējās minūtēs pieteikums-nopērk.Sanāk,ka braucu mājās tukšā un izlaižu nākošo gonku,varbūt pat vairākas,kamēr pats no kāda nopērku…vai arī braucējs pēc zaudētā auto var pirkt jebkuru citu konkurenta auto?

  • Pēc noteikumiem ir tā, ka, ja Tu paspēj, vari iemest noteikumu par kādu citu auto pretī. Ja uz Tavu auto ir pieteikums, Tev par to paziņo pa skaļo (un pie iespējas personīgi), tieši tāpēc, lai vari reaģēt un pirkt nākamo. Protams, ja uz tavu auto iemet pieteikumu pēdējās sekundēs, tad paziņot jau paziņo, bet paspēt vairs nevar. Šī spēlīte ir viltīga, jādomā līdzi un jāvēro garāmgājēji, sevišķi, ja mašīna ir jauna. ;)

 • Dzulis

  Viss jau būtu jauki,ja auto paliek folkreisā, bet, ja aiziet uz cietiem trases līkumiem :) piemērs,Slokas auto un viens no Spīķa, vieglāk tak samaksāt 900 sieti,nekā pašam būvēt,divreiz dārgāk tak sanāk.Laiks un matreāls.

  • Man neviens netic, kad es saku, ka pirkt ir lētāk un ātrāk nekā pašam būvēt :) Es esmu pārliecināts, ka mana nākamā mašīna, ja tāda būs, tiks pirkta no “rajona”, nevis pusgadu mocīta pa garāžu, ar bažām, vai paspēsim uz pirmo posmu.

   • Kā jau parasti

    Pirkt ir lētāk, bet lielāks prieks un gandarījums uz gonku aizvest svaigi sabūvētu auto.

    • elf

     Un baigais abloms kad nopērk jau pirmajā gonkā…

 • SK_Pilskalni

  Vidusdaugavas televīzijas sižets par sacensībām Pilskalnos: https://www.youtube.com/watch?v=LSzK3QFXHjQ&app=desktop

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***