Folkreiss/Autokross: Folkreisa braucēji noskaidros 2013. gada Nr.1 īpašnieku

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
04.10.2012
10:04

(LAF ziņojums medijiem) Sestdien pl.10:30 Vecpils autotrasē (Rīga – Liepāja 162. km) tiks aizvadīts LAF Folkreisa Vasaras kausa pēdējais, sestais posms. Galvenā intriga – vai visus līdzšinējos posmus uzvarējušais Rūdolfs Bogens ļaus uzvarēt citiem un, kurš uzvarēs šā gada sportistu rangā, lai nākamgad saņemtu pirmo starta numuru. Vecpilī arī lieliskas autokrosa salonautomobiļu un bagiju cīņas.

Uz šo posmu Vasaras kausa ieguvēja statusā ieradīsies Rūdolfs Bogens (Cēsis, Autosporta Nākotne), kurš uzvarējis visos seriāla posmos un to kvalifikācijas braucienos. Cēsiniekam gan pirms šī posma izmaiņas „uzvarētāja komplektā”: pirmkārt, viņš startēs ar citu automašīnu, jo čempionauto iepriekšējā sacīkstē tika nopirkts, izmantojot folkreisa auto pirkšanas procedūru. Otrkārt, Rūdolfs automašīnu dalīs ar savu brāli, vienmēr palīdzību sniegušo Jāni Bogenu. Abas nianses var pavērt ceļu uz uzvaru pēdējā posmā citiem konkurentiem.

Aiz Bogena kopvērtējumā mežonīgas cīņas par pārējām godalgām. Šobrīd uz otro vietu matemātiski pretendē pieci dalībnieki – Ivo Gabrāns (Sigulda, Kavita V), Sandis Džeriņš (Vecpils, Autosporta Nākotne), Rihards Dainis (Jūdaži, Autosporta Nākotne), Mārtiņš Starks (Rīga, Streamline Racing) un Edgars Paculs (Kuldīga, Made in Racing). Sportisti atrodas 14 punktu robežās, bet par uzvaru pēdējā posmā tiks saņemti 20 punkti. Cīņai pieteikušies 28 dalībnieki.

Jāsadala arī Junioru kauss: uz titulu pretendē Gabrāns, Džeriņš un Dainis. Tiesa, Sanda Džeriņa starts savā māju sacīkstē ir apdraudēts, jo sportists piedzīvojis apendicīta operāciju, tāpēc vēl tiks vērtēts, vai Džeriņš varēs stāties uz starta.

Komandu vērtējumā zināms uzvarētājs – Bogena, Daiņa un Džeriņa Autosporta Nākotne kļuvusi neaizsniedzama. Sīvā cīņā tiks sadalītas pārējās godalgas.

Tomēr vēl viena īpaša intriga ir saistībā ar folkreisa braucēju rangu, kurā apvienoti visu sportistu rezultāti visās sacīkstēs. Braucējs, kurš uzvar gada rangā, nākamajā sezonā saņem tiesības startēt folkreisā ar 1. starta numuru. Šobrīd situācija sarežģīta – uz pirmo numuru pretendē trīs sportisti. Bogens sakrājis 650 punktus, Starks – 635 punktus, bet Dainis – 632 punktus. Par uzvaru vienā posmā dalībnieki saņem 110 punktus! Tiesa, LAF Folkreisa darba grupa apzinās, ka pirmais numurs var palikt neizmantots, jo šī trijotne apsver iespēju pacelties uz Latvijas autokrosa čempionātu.

Vecpilī startam autokrosa Nacionālajā klasē pieteikušies deviņi braucēji, kuri cīnīsies par rīkotāja sarūpētu speciālo balvu. Vēlmi noslēgt sezonu Vecpilī izteikuši arī B600 bagiju klases braucēji, kuru skaits var izaugt pat līdz desmit. Turklāt plāno ierasties arī divi Buggy 1600 klases braucēji no Lietuvas.

Vecpils autotrase, kura šogad veiksmīgi debitēja arī Latvijas autokrosa čempionātā, atrodas Rīgas – Liepājas šosejas 162. kilometrā. Trase ir gan ātra, gan viltīga, tāpēc allaž ir izaicinājums sportistiem. Informācija par gaidāmajām sacensībām www.autocross.lv.

* Folkreisa rangs pirms pēdējā posma: http://localhost/autocross/wp-content/uploads/2012/10/2012-FR-Rangs-a-Musa-0909.html

* LAF Folkreisa Vasaras kausa kopvērtējums pirms pēdējā posma: http://localhost/autocross/?p=6719

Foto autors: Gints Bērziņš, Go4speed.lv

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv