Folkreiss/Autokross: Folkreisā Ēķis notur Kārkliņa uzbrukumus, krosā Džeriņš pārliecinošs

Viesturs Saukāns  23.01.2016 21:35 13

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

LAF Folkreisa Ziemas kausa trešajā sacīkstē Vecpils autotrasē uzvaru sasniedza Renārs Ēķis, sīvā cīņā noturot aiz sevis Ritvaru Kārkliņu. Ēķis ir trešais uzvarētājs trijos aizvadītajos posmos, viņš arī nonācis līderpozīcijā kopvērtējumā, kurā situācija ievērojami dramatizējusies. LAF Krosa komisijas kausa posmā Sandis Džeriņš izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Folkreisā kvalifikācijas summā finālam uzreiz kvalificējās iepriekšējā posma Brenguļos uzvarētājs Raivis Biezais, kā arī Mārtiņš Starks, Matīss Šadris, Matīss Pelēnis, Emīls Baltaiskalns un Ēķis. Toties aiz fināla dažādu problēmu un sakritību dēļ palika citi favorīti – Mārtiņš Spīķis, Ritvars Kārkliņš, Rihards Dainis un citi. Noslēdzoties pusfināliem bija skaidrs, ka finālā tikuši praktiski visi sacīkstes favorīti.

Fināla startā vadībā izrāvās Raivis Biezais. Pusi brauciena šķita, ka viņš ir ceļā pēc otrās uzvaras, tomēr drīz viņu apdzina Ēķis, garām tika arī perfekti braukušais Kārkliņš, tad Pelēnis un, visbeidzot, pēdējā aplī arī Spīķis.

Kārkliņš trīs apļus pirms finiša noķēra Ēķi cīņā par uzvaru. Priekšpēdējā aplī abi vairākus līkumus veica blakus, taču Ritvara uzbrukumus Renārs gudri atvairīja. Pēdējā aplī Kārkliņam vairs nebija tik drošu izdevību, līdz ar to Ēķis guva uzvaru.

Pelēnis, apdzenot Biezo, stabili sasniedza trešo vietu.

Fināls gan sākās ar pamatīgām sadursmēm jau pirmajos metros pēc starta. Avāriju rezultātā izstājās abi brāļi – Emīls un Sandis – Baltaiskalni, bet Spīķis pēc visām sadursmēm nonāca pēdējā vietā no braucošajām mašīnām. Arī brauciena vidū neiztika bez skarbām cīņām – kamēr Starks mēģināja izrēķināties ar Šadri, abus noķēra Spīķis, kas cīņu padarīja nežēlīgu. Visiem izdevās finišēt, bet Starks pa ceļam trāpīja stāvošā Emīla Baltaiskalna mašīnā. Fināls, kopumā, visai dramatisks.

Tāpat arī situācija kopvērtējumā. Pēc trim sacīkstēm par sezonas līderi kļuvis Renārs Ēķis, sakrājot 48 punktus. Savukārt 45 punktus savākuši Kārkliņš, Spīķis un Biezais. Kāds no viņiem, visticamāk, šoziem būs kopvērtējuma uzvarētājs.

Labākais juniors šajā posmā – Pelēnis. Labākā komanda – Streamline Racing (Kārkliņš, Starks, Dainis).

LAF Krosa komisijas autokrosa kausā, lai arī bija bažas pat par kvoruma nodrošināšanu, uz starta stājās astoņi dalībnieki – lielākais šīs sezonas startējušo skaits. Ar VAZ mašīnām cīņai pieteicās Gatis Lībis un Aivars Garkalns (Latvijas čempionātā startējušā Kaspara Garkalna brālis). Tāpat beidzot līdz startam tika arī Normunds Akmentiņš. Gan krosā, gan folkreisā ar vienu auto startēja Rihards Dainis.

Kvalifikācijā pirmo starta vietu finālam izcīnīja Dainis. Sandis Džeriņš otrais, Jānis Orbidāns trešais, bet Kaspars Indriksons – ceturtais.

Finālā pēc cīņām pirmajos apļos pārliecinošā vadībā nonāca Sandis Džeriņš, noturot panākumu līdz finišam. Otrais tikpat droši Rihards Dainis. Ilgu laiku trešo vietu turēja Orbidāns, taču trāpīja sniega valnī, no kura netika ārā. Rezultātā trešo vietu sagrāba Aivars Galbāliņš, kura komanda dienas gaitā pat prata nomainīt ātrumkārbu.

Lai gan Vecpilī nestartēja, kopvērtējuma vadībā atrodas Juris Zembergs un Edijs Ošs. Galbāliņš nonācis trešajā vietā. Interesanti, ka trijos posmos startējis ļoti dažāds krosa braucēju komplekts. Rezultātā uz starta šoziem stājušies jau 18 sportisti.

Nākamais posms – 13. februārī. Tas nozīmē, ka braucēju karavānai iespēja atvilkt elpu pēc trim nocīnītām nedēļas nogalēm pēc kārtas – nebijis maratons. Sapulcējušies 31 folkreisa un astoņi krosa braucēji šādā saspringtā režīmā Vecpilī rada lepnumu par izturību!

13 responses to “Folkreiss/Autokross: Folkreisā Ēķis notur Kārkliņa uzbrukumus, krosā Džeriņš pārliecinošs”

 1. P.Ā. says:

  Krosa klase nopietna, ja ar FR auto var iebraukt piedestālā. :))

  • Fans Visiem. says:

   Nebija jau baigi jaudīgi aperāti uz starta,bet ganjau tā pat ir bijis interasanti!

   • ELF says:

    Neuzvar jau tas kam jaudīgāks auto,bet gan tas kas māk braukt.
    Paskaties kaut vai Žiguļu kausu….dažā labā trasē standarti brauc ātrāk kā brīvā klase!

  • KristapsVAZ#? says:

   Bez zāģiem ziemā jaudas ietekme būtiski samazinās, tāpēc šeit nav diži par ko brīnīties.

 2. Andrejs says:

  Laba cinja un uzvara, Dzerins = Legenda

 3. I.D. says:

  Vai tad folkreisa auto atbilst krosa kausa prasībām? Interesanti

  • Folkreisists says:

   Orbidana masinai vienkarsi drosibas karkas ir atbilstos un R.Daina masina jau brauca KK+folkreiss pirms vinu nopirka un dzerins ar to opeli folkreisa ar nav braucis ;)

  • Folkreisists says:

   Taka drizak tas ir krosa masinas folkreisa

 4. nu jau nu says:

  manuprāt pēc finālbrauciena trakās sadursmes pēdējā braucošā mašīna bija nr 33,pat pamanījās neviena netraucēts un nevienam netraucējot uzbraukt priekš skatītājiem!

 5. [Ex] says:

  Paldies visiem par superīgo sacīksti! Es izbaudīju katru braucienu! Skatītāju ziemas sacīkstei, starp citu, arī bija daudz! Priekā!

 6. Henriets says:

  Kas par GONKU! Priekš, ka šajās trīs trasēs notika izcilas ziemas sacensības, izskatās, ka vairāk nekas mums nespīd.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru