Folkreiss/Autokross: Folkreisā jauns autobūves izaicinājums, krosā čempionāta līderu ģenerālmēģinājums

Viesturs Saukāns  14.06.2012 12:00 11

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Sestdien 16. jūnijā Vecpils autotrasē (šosejas Rīga – Liepāja 162. km) pl. 11:00 startēs LAF Folkreisa Vasaras kausa otrais posms, Latvijas bērnu un jauniešu klašu čempionātu sacīkste, kā arī autokrosa Nacionālās klases cīņas. Folkreisā, vēl bez kuplā favorītu skaita, intrigu sarūpē fakts, ka viens no sporta veida līderiem Artūrs Bāriņš plāno ierasties uz starta ar piecās dienās sagatavotu auto. Krosa cīņās Latvijas čempionāta 2000 Super klases līderu Jāņa Miščenko un Jura Spīķa duelis!

Folkreiss: Favorītu pulks plus Bāriņa neprāts

LAF Folkreisa Vasaras kausa pirmajā posmā Popē uz pjedestāla stājās Rūdolfs Bogens (Cēsis, Autosporta Nākotne), Ermīns Vācietis (Garkalne, Štīm Rally Team) un Sandis Džeriņš (Vecpils, Autosporta Nākotne). Tomēr ne tikai viņi, bet vēl vairāki sportisti – Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda), Raivis Riekstiņš (Turkalne, Štīm Rally Team), Agris Kalvišs (Allaži), Mārtiņš Starks (Rīga, Streamline Racing), Rihards Dainis (Jūdaži, Autosporta Nākotne), Agris Bahmanis (Rīga, Štīm Rally Team) – ir pārliecinoši pjedestāla pozīciju pretendenti. Pirmais posms sarūpēja pārsteigumu pēdējā gada līderiem: uz pjedestāla netika ne pērnie Vasaras kausa līderi Ēķis un Riekstiņš, ne Ziemas kausa ieguvējs Mārtiņš Starks, kurš trasē izvedīs jaunu auto. Viņiem, attiecīgi, cīņasspars vēl lielāks.

Uz starta seši juniori: favorīti Rihards Dainis, Renārs Ēķis un Sandis Džeriņš, kā arī Roberts un Reinis Pelēņi (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda), Ivo Gabrāns (Sigulda, Kavita V).

Bez iepriekšēja nodoma netipisks eksperiments norisinās Jelgavā. Pirmdien ar pieteikumu Vecpils posmam pārsteidza uzvarām bagātākais folkreisa braucējs Artūrs Bāriņš, kurš folkreisa ieskaitē nebija startējis aptuveni gadu. Izrādās, ka viņš pieteicies brīdī, kad iegādāta pavisam parasta ielas Opel Astra automašīna, un tikai pirmdien sāka to sagatavot folkreisam. Tātad Artūra uzdevums – piecu dienu laikā ielas auto pārvērst par sporta tehniku. Trešdien tuvu beigām bija drošības karkasa iemontēšana, atlikuši citi darbi. Pastāv iespēja, ka Bāriņš nepaspēs, tomēr šis būs unikāls notikums, ja mašīna sestdien būs uz starta!

Tomēr folkreiss piedāvā vēl ātrākus veidus kā tikt pie sporta auto – noteikumi paredz, ka sacensību dienā jebkuru auto jebkurš klātesošais var iegādāties par 950 eiro, bet īpašnieks no darījuma atteikties nedrīkst!

Autokross: Miščenko pret Spīķi

Tā kā 30. jūnijā turpat Vecpilī pirmo reizi notiks Latvijas autokrosa čempionāta cīņas, uz svešo trasi devušies čempionāta dalībnieki, lai Nacionālās klases ietvaros iepazītos ar jauno cīņu vietu. Pieteikumi sarūpējuši īpašu intrigu: uz starta stāsies gan čempionāta 2000 Super klases līderis pēc diviem posmiem Jānis Miščenko, gan vicelīderis Juris Spīķis! Turklāt cīņas papildinās vēl seši dalībnieki – čempionātā vēl nestartējušais Oskars Troika, kā arī 1600 klases braucēji Jānis Pūga, Jānis Balodis un Kaspars Silenieks. 2000 Super klasi vēl pārstāvēs Gints Astrauskis un Uldis Andersons.

Junioru cīņas

Latvijas bērnu autokrosa čempionāts Beta bagijiem Vecpilī aizvadīs ceturto sezonas posmu. Pēc uzvarām pirmajās divās sacīkstēs otro vietu iepriekšējā posmā Brenguļos guva līderis Daniels Špaks. Viņam uzvaru atņēma Everts Henilāns. Notikusi spēku samēru maiņa? Turklāt viņi nav vienīgie favorīti – uz pjedestālu pretendē Alberts Duntavs, Adrians Pūga, Leo Cabulis, cīņās dosies arī Miķelis Aploks.

CK 125 klases kroskartu dalībnieki, kuri aizvadīs Latvijas jaunatnes čempionāta trešo posmu. Līdzšinējiem līderiem Ingum Beļakovam, Emīlam Misiņam, Lienei Sproģei un Viesturam Kalniņam pievienosies debitants Marko Priednieks. Lai gan aprindās zināmais tēvs Artūrs Priednieks neprognozē spilgtu debiju mazās pieredzes dēļ, kartinga skola un treniņi var palīdzēt cīnīties par pjedestālu!

Sacensību sākums pl.11:00. Trase atrodas Rīgas – Liepājas šosejas 162. kilometrā, būs norādes.

11 responses to “Folkreiss/Autokross: Folkreisā jauns autobūves izaicinājums, krosā čempionāta līderu ģenerālmēģinājums”

 1. [Ex] says:

  Tiekamies tur jau riitvakar! :) Ruhards no Vecpils zinjo, ka kopaa ar Dzherinjiem ir tikushi galaa ar elektriibas probleemaam – no vairaakiem sadaliitaajiem tapis viens un viss notiek – Mazda elpo… Baarinja boksos biju vakar – tur viss notiek… dugas jau bija iekshaa un atlikushi vairs siikumi! Domaaju, ka paspees un ja viss ritees peec plaana – riit 14:00 starteesim uz Vecpili no Jelgavas! Veel interesanta zinja – Raimonds Aabolinjsh startees ar manu veco VW Golf 3, kuru nopirka vinja choms Ainaars. Taa kaa Ainaars ir apslimis un nestartees – vinja auto palienees Raimonds. Buus interesanta gonka! Tiekamies tur! :)

 2. [Ex] says:

  Nez kaa Andrim Lielajam sokas ar auto gatavoshanu? Cerams, ka saies… tad krosa klasee uz starta buus veel divi speeciigi auto :)

 3. lielais says:

  nu,nebūs vēl. Tomiņš jau piekusis gaidīt kad varēs izbraukt. Kārba un motors jau stāv un gaida kad riktēsim iekšā. Mašina būs smuka,bet šeit jau nav skaistumsalons,kā ies tad jau redzēs. Motoru un kārbu lika tas pats mr Cābels kas taisija Mišcenko mašinu

  • GOLUBEVVOM says:

   Nu tad jau 2000 super jauns līderis būs ja?

   • lielais says:

    :-) nu man jau gan gribētos,bet domāju ka labi ja varēs pabrauk un neatpalikt pa apli :-D Pieredze jau rāda ka ar stipru mašinu vien nepietiek,ja gavlas uz pleciem nav 8-)

 4. #171 says:

  Esmu jau otro dienu trasē – viss notiekās, trase ideāla tikai no putekļiem baigi zobi čirkst, bet laistītāji ir kaujas gatavībā defektus pārvērst par efektiemj :)

  Tākāa welcome mūsmājās :D :)

 5. [Ex] says:

  Baarinjsh zinjo, ka peedeejie darbi tiek veikti un ap 15iem izbraucam! Rrrrrrrrrrr…….. :)

 6. koijots says:

  Sigulda jauj uz treilera – tuulinj starteejam ! Pataupiet tiitaru!
  :D :D :D

 7. Dāvis says:

  Lielais, es nesaprotu, man vislaik likās ka tur ir skaistumsalons.. :shock: riepām tos sarkanos ventīļu uzgaļus nopirki? Teici, ka baigi kruta izskatīsies.. :D

 8. Kostiks says:

  Sarkanie uzgali .. mmm, vismaz 1,5 zirgi klaat :D

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru