Folkreiss/Autokross: Folkreisā pirmā uzvara Džeriņam, krosā labākie Žebeks un Vočtavs seniors

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
10.10.2011
10:28

LAF Folkreisa Kurzemes kausa izcīņas pēdējais posms Popes trasē noslēdzās ar vecpilieša Sanda Džeriņa pirmo uzvaru. Savukārt autokrosa salonautomašīnu klasē triumfēja Sandis Žebeks, bet B600 bagijos – pēdējo divu gadu Latvijas vicečempiona Otto Vočtava tēvs Pēteris Vočtavs.

Līdz ar šo posmu Kurzemes reģionā noskaidroti kopvērtējuma līderi: Renārs Ēķis, kurš sacīkstē piedzīvoja ātrumkārbas problēmas, bija reģiona uzvarētājs jau pirms šī posma, Mārtiņš Starks, svētdien finišējot trešais, kopvērtējumā guva otro pozīciju, bet Artūrs Bāriņš pat nestartējot sacīkstē saglabāja trešo vietu, par vienu punktu pārspējot Džeriņu un vakar otro vietu guvušo Edvīnu Vansoviču.

Folkreisa finālā no starta vadībā aizbrauca Džeriņš, kuram sekoja Vansovičs un Raivis Riekstiņš, kā arī Mārtiņš Starks. Pjedestāla pozīciju sadalījums atrisinājās brīdī, kad, pirmkārt, visi līderi reizē devās visai izšķirošajā Džokera aplī, otrkārt, kad Riekstiņš devās uzbrukumā Vansoviča pozīcijai, taču nedaudz kļūdījās un zaudēja vairākas vietas. Finišā Džeriņš ar tikko uzbūvētu jaunu Opel Astra pirmais, Vansovičs – otrais, Starks – trešais. Riekstiņam izdevās aizcīnīties līdz ceturtajai vietai.

Folkreisa viens no favorītiem Rūdolfs Bogens izstājās jau otrajā kvalifikācijā – brieda motora defekts, taču tas nepaspēja realizēties līdz galam, jo Rūdolfa apmeta kūleni. Neveiksme vēl vienam favorītam Ēķim – pazuda otrais un ceturtais pārnesums.

B600 klasē startēja trīs dalībnieki – Pēterim Vočtavam pievienojās Aigars Liškovskis un Valters Zīverts. Diemžēl Zīverts piedzīvoja motora defektu otrajā kvalifikācijā, tāpēc tālākais jau bija tikai duelis starp Pēteri un Aigaru. Tas bija gana skatāms, bet uzvara tika Vočtavam.

Salonautomobiļu krosa klasē 20 dalībnieku konkurencē labākais izrādījās Sandis Žebeks. Piedzīvojis problēmas kvalifikācijā, finālā Sandis apdzina Uģi Gutlandu un svinēja pārliecinošu uzvaru. Gutlands, kurš startēja ar Kaspara Silenieka Latvijas čempionātā izmantoto VW Golf III, aizvadīja stabilu debijas sacīksti un guva pašam pārsteidzošu otro vietu. Trešais – Endijs Skolmeistars, kurš bija līderu pulkā visas dienas garumā.

Popes autotrases atgriešanās LAF sacensību pulkā noteikti izdevās. Lai arī trase bija smaga sestdienas lietus dēļ, tā atgādināja sen aizmirstas čempionāta cīņas, kuras Popē notika pirms aptuveni desmit gadiem. Trasei un rīkotāju komandai Kaspara Silenieka personā noteikti ir labs potenciāls. Kaspars atzīmēja, ka, izanalizējot rīkošanas debijas reizē piedzīvoto, viņš un komanda noteikti apsver iespēju arī nākamgad ķerties pie sacensību rīkošanas. Paldies rīkotājiem par lielisko cīņu un sacīksti!

Līdz ar Popes autokrosu noslēgusies 2011. gada Latvijas krosa tipa sporta veidu sezona. Turpinājums gaidāms jau nākamgad, kad, provizoriski, janvāra vidū startēs Ziemas kausa izcīņa autokrosam un folkreisam.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv