Folkreiss/Autokross: Folkreisā uzvar Raivis Biezais, krosa haosā pirmais Zembergs

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.01.2016
21:19

LAF Folkreisa Ziemas kausa otrajā sacīkstē Brenguļos pirmo uzvaru pārliecinoši sasniedza Raivis Biezais, aiz sevis atstājot Renāru Ēķi un Mārtiņu Spīķi. LAF Krosa komisijas kausa posmā uzvaru izcīnīja Juris Zembergs, gūstot uzvaru pēc Jāņa Kozlovska avārijas pēdējā līkumā pirms finiša.

LAF Krosa komisijas kausa posms dienas garumā bija haosa pilns, braucienos sarūpējot vienu pārsteigumu pēc otra. Fināls simboliski atainoja dienas notikumus – uzvarētājs izšķīrās pēdējos pagriezienos. Finālā līderpozīciju ilgstoši turēja Zembergs, taču viņam pa pēdām dzinās Kozlovskis, pēdējā apļa sākumā ar drosmīgu manevru aizbraucot garām ekstravagantajam Zemberga ZAZ-VAZ auto. Taču pēdējais aplis pielika skumju punktu Jāņa sarežģītajai sacīkstei. S-veida pagriezienā pirms finiša Kozlovska mašīna sametās šķērsām un trāpīja betona apmalē, izārdot mašīnas balstiekārtu. Zembergs dāvanu izmantoja, gūstot pirmo vietu.

Otro pozīciju finālā guva Aivars Kreijers, kurš dienas gaitā demonstrēja izcilu sniegumu, pirms fināla pretendējot pat uz uzvaru (kvalifikācijas braucienu summā pirmais). Arī trešajā vietā pārsteigums – pjedestāla pozīciju pēc Kozlovska kļūdas guva Uģis Oliņš, kurš sacīkstei pieteicās tikai iepriekšējā vakarā pirms sacensībām.

Ceturtais pēc sarežģītas dienas bija Imants Kolomenskis. Savukārt trīs galvenie favorīti, kuru nonākšana uz pjedestāla šķita pašsaprotama – Kozlovskis, Edijs Ošs, Juris Spīķis – izstājās. Vēl pirms Kozlovska kļūdas balstiekārtas defektu cīņā ar Ošu guva Spīķa auto, bet pusapli vēlāk ar tehnikas problēmām kapitulēja arī Ošs.

Folkreisā, atšķirībā no krosa, tika aizvadītas saspringtas, taču ne tik dramatiskas cīņas. Kvalifikācijas summā pirmo rindu sagrāba Raivis Biezais, Matīss Pelēnis un Artis Biezais. Raivis no starta aizlidoja pārliecinoši, bet viņa uzvara netika apdraudēta visa brauciena garumā. Biezajam pirmā uzvara folkreisā.

Otro vietu tikpat droši guva Renārs Ēķis. Bijušajam folkreisa līderim šis bija pirmais pjedestāls pēc gada pārtraukuma, kā arī augstākais panākums kopš 2014. gada augusta, kad Vecpilī sasniegta līdz šim pēdējā uzvara.

Trešajā vietā Mārtiņš Spīķis – vienīgais, kurš abos pirmajos sezonas posmos kāpis uz goda pjedestāla. Viņš kļuvis par galveno favorītu sezonas kopvērtējumā, tomēr pirmo divu posmu dažādie rezultāti rāda, ka šajā ziemas sezonā vēl nevar runāt par “gandrīz zināmiem” rezultātiem.

Uz uzvaru pretendēja arī Ritvars Kārkliņš, taču finālā piedzīvotās mašīnas dzesēšanas problēmas pirmā posma uzvarētājam lika izstāties.

Ceturtais finālā Rihards Dainis, aiz viņa – Emīls Baltaiskalns un uzvarētāja brālis Artis Biezais.

Junioru ieskaitē divu braucēju cīņā uzvara Matīsam Pelēnim, kurš finālā izstājās ar motora defektu. Adrians Pūga – otrs juniors – cīnījās ar sarežģīto Džokera apli kvalifikācijā, pusfinālā izstājoties pāris apļus pirms finiša.

Komandu cīņā brāļi Biezie pelnīti nopelnīja uzvaru SK Garkalne Racing vienībai. Otrajā vietā Ēķa, Viestura Plētiena un Viestura Saukāna Autocross.lv Folkreisa komanda, bet trešie – Spīķa un Jāņa Saulītes Carlife Autosport Team.

Trešā ziemas sacīkste jau nākamajā sestdienā Vecpils autotrasē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv