Folkreiss/Autokross: Jubilejas folkreisā Vecpilī vairāk nekā 30 sportistu pēc vienas uzvaras

Viesturs Saukāns  02.08.2013 11:21 1

Svētdien Vecpils autotrasē tiks aizvadīts LAF Folkreisa Vasaras kausa ceturtais posms un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa priekšpēdējais astotais posms. Cīņai folkreisa ieskaitē pieteikušies 32 sportisti, kuriem jāsadala uzvara. Krosa cīņām gatavojas aptuveni desmit sportistu. Vecpils autotrasei jubileja – folkreiss, ar ko sākās trases vēsture, Liepājas pusē notiks desmito reizi.

Folkreisa cīņa šoreiz ir mazāk prognozējama nekā līdz šim, jo pēdējo posmu oficiālās automašīnu tirgošanas notikumi sajaukuši kārtis līderiem. Turklāt Vecpils posmā pievienojies vēl viens spēcīgs spēlētājs – uzvarām bagātākais folkreisa braucējs Artūrs Bāriņš (Jelgava).

Aizvadītajos posmos (Brenguļi, Vecpils, Mūsa) uzvaras guvuši trīs dažādi braucēji – Sandis Džeriņš (Vecpils, Augstākā pilotāža), Mārtiņš Starks (Rīga, Streamline Racing) un Rihards Dainis (Cēsis, Augstākā pilotāža). Uz uzvaru allaž pretendē arī Ivo Gabrāns (Sigulda, Streamline Racing), kā arī Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda), kura vasaras sezona līdz šim gan bijusi neveiksmju pilna.

Favorītu spēku samērus sajaukusi mašīnu pirkšana. Mārtiņš Starks, iespējams, turpinās startēt ar īrēto Mazda MX3 automašīnu, lai gan viņam ir iespējas atkal sēsties atgūtajā VW Golf II automašīnā, kuru viņam nopirka iepriekšējā Vecpils cīņā. Ivo Gabrāns gatavojas cīņai ar nu jau bijušo Mārtiņa Spīķa Opel Astra – Ivo šo auto iegādājās, pats zaudējot savu Mazda MX3. Šis auto, savukārt, ir Sanda Džeriņa komandas rīcībā un, būs interesanti vērot, ar kuru no mašīnām Sandis svētdien būs uz starta: ar savu Opel Astra, kas smagi cieta Mūsā pēc Gabrāna uzbrukuma finālā, vai tomēr ar jauniegūto Mazda. Šajāsakarā arī intriga, ar kuru auto startēs Bāriņš – ļoti iespējams, ka pieteiktais VW Golf II nav noslēdzošā informācija par braucēja aprīkojumu.

Pašlaik pirkšanas izrāde bijusi saudzīga vienīgi pret Rihardu Daini, jo, lai arī Mūsā bija mēģinājums Riharda auto iegādāties, veiksmīga izloze ļaus Dainim šajā posmā startēt ar savu auto, kas viņu padara par galveno favorītu.

Atgādinām, ka folkreisa viena no niansēm ir, ka katru automašīnu jebkurš pēc sacīkstēm var iegādāties par fiksēto samaksu 950 eiro, bet auto īpašnieks no darījuma nedrīkst atteikties. Šis process liek līderiem padomāt, cik ļoti investēt tehnikas sagatavošanā, jo dārgie ieguldījumi pirkšanas gadījumā ir tiešie zaudējumi.

Bez līderu drāmas jāmin arī vairāki debitanti, kuri gatavojas cīņai Vecpilī. Jau tā kuplo šīs sezonas sportistu pulku papildinās uzreiz pieci folkreisā nestartējuši braucēji. Startam gatavojas Gints Ērenbots, Kaspars Meņģelis, Kristaps Lapsa, Jānis Augulis un Rignars Aņišins. Līdzšinējā autosporta pieredze var lieti noderēt Lapsam – savulaik spēcīgais rallija un rallijsprinta braucējs var izrādīties interesants spēlētājs lielajā cīņā. Turklāt folkreisā viņu daudz var konsultēt brālis Mārtiņš Lapsa, kurš aizvadījis daudzas folkreisa sacensības.

Junioru kausā šoreiz astoņi dalībnieki, kuriem jāturpina risināt saspringto Junioru kausa kopvērtējuma situāciju. Pašlaik trijniekā ir Gabrāns, Džeriņš un Ēķis. Komandu ieskaitē divvadība – Starka un Gabrāna Streamline Racing ir vienāds punktu skaits ar Džeriņa, Daiņa un Edija Slokas Augstāko pilotāžu.

LAF Krosa komisijas kausa dalībnieki aizvadīs priekšpēdējo – astoto – posmu garajā kausa izcīņā, kas startēja jau janvārī. Pašlaik cīņām ir deviņi pieteikumi, taču sportistu skaits var augt, jo uz starta var iziet sestdien turpat Vecpils autotrasē Latvijas autokrosa čempionāta cīņas aizvadījušie krosa braucēji. Jau šobrīd cīņai pieteikušies visi trīs kopvērtējuma līderi – Andis Kļava, Jānis Dreimanis un Ints Jeršovs.

Sacensību sākums gan sestdien, gan svētdien pl.11:00. Vecpils autotrases vide ir pateicīga ģimeniskam piknikam, jo ir pietiekami daudz vietas telšu nometnes izveidošanai!

Informācija: www.autocross.lv

  • Kavitav140

    Solās būt patīkama 7diena ;)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vecpils, Vecpils autotrase, 20.01.2018.

LAF Folkreisa Ziemas kausa 2. posms

LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 2. posms

Nolikums

Pieteikums - FR

Pieteikums - komanda

Pieteikums - KKK

Dalībnieki FR (16)

Dalībnieki KKK (3)


Laika prognoze
(17.01., nakts/diena)

YR.no
16.01. -/-
17.01. -/-
18.01. -4/0, mākoņains
19.01. -2/-2, mākoņains
20.01. -6/0, mākoņains

Gismeteo
16.01. -/-
17.01. -/-
18.01. +1/-5, nokrišņi
19.01. -1/-6, mākoņains
20.01. -4/-5, mākoņains