Folkreiss/Autokross: LIVE: Folkreiss sāk, kross turpina Brenguļos (16:50)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.06.2013
15:43

Svētdien Valmierā, Brenguļu autotrasē startē LAF Folkreisa Vasaras kausa 1. posms un LAF Krosa komisijas kausa 6. sacīkste.Sacīkstei pieteikti 24 folkreisa, 9 krosa, 4 Beta bagiju un divi kroskartu braucēji.

16:50: Fantastisks A fināls Folkreisā – par dažu centimetru tiesu uzvar Sandis Džeriņš, finiša taisnē aizlaužoties garām Mārtiņam Starkam! Seko Dainis, Gabrāns, Ēķis, Reinis Pelēnis, Batars, Āboliņš, bet izstājās Brēde, Bulle, Riekstiņš un Kučinskis. Krosā uzvara Jeršovam,sekoja Iesalnieks, Bernāns, Kļava, Dreimanis, Ozoliņš. Beta bagijos pirmais Špaks, seko Henilāns, Aploks un Jeršova. Kroskartu finālā nevarēja startēt Kalniņš, līdz ar to Beļakovs formāli pirmais. Lieliska sacīkste!

14:20: Noslēdzas trešā kvalifikācija. Grupās uzvaras – Starks, Gabrāns, Džeriņš. Krosā uzvara Jeršovam, seko Kļava un Bernāns, Iesalnieks izstājas no otrās vietas.

13:45: Sākas trešā kvalifikācija. Beta bagijos uzvara Špakam (tikko uzvarēja arī trešo kval.), kroskartos motora defekts Beļakovam,taču uz finālu mēģinās sagatavoties startam. Šobrīd Kalniņš trasē riņķo viens. Folkreisā bez lieliem notikumiem, grupās uzvarētāji – Rihards Dainis, Ivo Gabrāns un Sandis Džeriņš. Trešajā kvalifikācijā tikko nefinišēja arī vienīgais kroskats! Sākas braucieni salonauto. Otrajā kvalifikācijā krosā nestartēja Jeršovs – radiators, bet būs uz starta. Dreimanis, toties, veica visu braucienu. Uzvara Kļavam,duelī ar Iesalnieku.

12:20: Noslēgusies pirmā kvalifikācija. Beta bagiju klasē uzvara Špakam, sekoja Henilāns un Jeršova, Aploks pēdējā līkumā apmeta kūleni. Kroskartos Beļakovs uzveic Kalniņu. Folkreisā pirmā grupa – “nāves grupa” ar īstiem stipriniekiem. Uzvaras grupās Brēdem, Gabrānam un Džeriņam. Spīķis izstājas neilgi pirms finiša ar uzvārījušos motoru. Orbidāns apmet kūleni. Sadalījums grupās: Brēde, Spīķis, Sloka, Ēķis, Kučinskis, Starks un Dainis. Otrā grupa – Āboliņš, Mitušovs, Gabrāns, Batars, Treijs, Einbergs, Ūdris. Trešā grupa: Bulle, Orbidāns, Riekstiņš, abi Pelēņi, Bērzlapa, Džeriņš. Krosā Dreimanis paliek startā, iespējams, ar reduktora defektu. Finišā pirmais Jeršovs, seko Iesalnieks, Kļava, Bernāns un Ozoliņš.

10:25: Brenguļu svelmē viss notiek! Folkreisā 21 dalībnieks – uz starta netika Jānis Kļava, Uģis Kozlovskis un Jānis Brigmanis. Pārējie – kaujas gatavībā. Krosā septiņi dalībnieki – nav vienīgi Raivis Grigorovičs un Kristaps Ašmanis, kuri jau brīdināja par iespēju netikt uz starta. Junioru klasēs viss bez izmaiņām. Šķiet, tehniskā komisija startam nepielaidīs Valēriju Seņkānu.

16:40: Sportisti sāk virzību Brenguļu virzienā. Viss sākas rīt! Sauciens no sekretariāta: ja kādam no pieteiktajiem folkreisa braucējiem ir aizdomas, ka viņš netiks uz starta, steidzami jāziņo, jo no tā atkarīgs, vai būs pusfinālu vai B fināla sistēma. Pašlaik gan tiek spriests, ka pirmo reizi tiks izmēģināta braukšana pusfinālos. Lūgums arī no sportistiem – ja kāds var sarūpēt uz rītdienu durvīs liekamo sietu, Roberts Pelēnis labprāt to aizņemtos uz šo sacīksti! Paldies jau iepriekš!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv