Folkreiss/Autokross: Mūsas Folkreisā jau pirmie pārsteigumi

Viesturs Saukāns  04.05.2017 22:10 14

Pieteikšanās 14. maija Mūsas folkreisa un autokrosa sacīkstei tikko sākusies, bet sarakstos jau pirmie pārsteigumi. Cīņai ar vienu no Mūsa Raceland Volvo automašīnām gatavojas Eiropas rallija čempionāta bronzas medaļnieks Ralfs Sirmacis.

Jāpiebilst, ka no ceturtdienas vakarā pieteiktajiem deviņiem dalībniekiem trīs ir debitanti. To skaitā formāli ir arī Sirmacis, lai gan braucēju ar Eiropas rallija medaļu un NEZ kroskartu čempiona titulu karjeras sākumā par debitantu nosaukt sarežģīti. Taču folkreisā Ralfs cīnīsies pirmo reizi.

Sirmacis ir tikai pirmais no Mūsas Volvo pieteiktajiem pilotiem. Mūsa Raceland pārstāvji jau labu laiku pirms sacīkstes skaidroja, ka viņu mērķis 14. maija cīņai ir Volvo mašīnās sēdināt “vismaz tos, kuri startēja ziemas posmā, plus palielināt zvaigžņu skaitu.” Atgādinām, ka ziemas sacīkstē Mūsas trasē Volvo mašīnās sēdās autosportā gana zināmi braucēji – Māris Neikšāns, Jānis Berķis, Raimonds Strokšs un Kaspars Bumbiers. Sirmacis labi iederētos šādā kolektīvā.

Ralfam, gluži kā visiem iepriekš minētajiem, krosa disciplīna nav sveša. Sirmača autosportista karjera sākās kroskartu cīņās. Viņš ir pirmais Latvijas kroskartu čempions, titulu sasniedzot 2009. gadā. Savas karjeras pirmsākumos sasniegts arī NEZ Kroskartu čempiona tituls CK 125 klasē. Vēlāk Ralfs devās standartauto un rallija virzienā, kļūstot par Latvijas rallija un rallijsprinta čempionu, vēlāk nonākot arī starptautiskajā rallijā. Pirms pērnā gada Eiropas čempionāta bronzas 2015. gadā tika sasniegts arī Eiropas Junioru vicečempiona tituls.

Pārējie divi šobrīd pieteiktie debitanti ir jūrmalnieks Jānis Krivišs un ropažnieks Raimonds Tomsons, kurš startēs ar gana spēcīgo Kalvja Buģa VW Golf II. Kalvis pats, tikmēr, noslēdz jaunas SEAT Ibiza mašīnas sagatavošanas darbus.

Arī autokrosa klasē pirmais pieteikums – cīņai gatavojas Jānis Lideris. Jānis bija pieteicies arī Latvijas autokrosa čempionāta pirmajam posmam Smiltenē, taču pēdējā brīdī Lideris nolēma nestartēt, jo uz jaudas stenda no motora parādījušās aizdomīgas skaņas, kas Jānim drošības pēc lika atcelt startu.

 • Pēteris

  Un jau atkal rallija čempioni nełaus izsistiem janajiem braucējiem un lidz ar to dauzis citu mašīnas!! Vai tas ir godigi ka jauni sportisti piedalas ar daudzgadejiem cempioniem ? Labāk bútu uztaisijusi atseviški folkreisu un atsevisku cempionu braucienus ! :( jo es uzskatu ka tas nebutu pareizi atlaut cempioniem startet ar amatieriem!

  • Viena liela daļa amatieru visai pamatīgi sakauj pa kādam čempionam. Nav labākas skolas jaunajiem braucējiem, kā mēģināt līdzināties un pārspēt vislabākos. Tā kā viss forši. Latvijas hokejisti jau arī ir spiesti uzspēlēt ar Kanādu un Zviedriju, lai gan izdevīgāk būtu tikties ar Japānas, Uzbekijas un Kenijas hokeja lielmeistariem.

  • Marčelo

   Nu pēc manām domām daudzi amatieri ir priecīgi stāties uz vienas strīpas ar čempiņiem un parādīt ka ar nemaz nav sliktāki…
   Vienīgais lai čempiņiem būtu tādi paši noteikumi ka parastiem amatieriem….

   • KAKL

    Ir , neviens jau nav teicis , ka čempiņiem ir citi noteikumi , visiem ir vienādi .

    • Marčelo

     Nu Mūsa novēroju mazas pielaides viņiem…

 • Rieksti

  Viestur, kārtējais piecīšu jautājums – Mūsā krīt vai nekrīt Folkreisa dalībnieku skaita rekords? :)

  • Pēc Smiltenes visi piecīši cūkām, un pašam jāiet sēdēt karantīnā :)
   Par rekordu – es optimistiski piesardzīgs. Es teikšu, ka skaits būs labs, bet vēl bez rekorda.

 • andris

  Vai Mūsas Volvo (folkreisa) arī varēs iegādāties? Noteikumi taču visiem vieni, vaine?

 • antons

  Kā laidīs? smilts,asfalts,rallijkross?

 • SV #18

  Es tikai par.. lai tie čempiņi tik panāk :))

 • KAKL

  Kāds skaits varētu būt ? Pašlaik , tāds tukšs dalībnieku saraksts.

 • Autokross un folkreis rulle

  Rekords tiks pārspēts

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***