Folkreiss/Autokross: Mūsas Folkreisā jau pirmie pārsteigumi

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
04.05.2017
22:10

Pieteikšanās 14. maija Mūsas folkreisa un autokrosa sacīkstei tikko sākusies, bet sarakstos jau pirmie pārsteigumi. Cīņai ar vienu no Mūsa Raceland Volvo automašīnām gatavojas Eiropas rallija čempionāta bronzas medaļnieks Ralfs Sirmacis.

Jāpiebilst, ka no ceturtdienas vakarā pieteiktajiem deviņiem dalībniekiem trīs ir debitanti. To skaitā formāli ir arī Sirmacis, lai gan braucēju ar Eiropas rallija medaļu un NEZ kroskartu čempiona titulu karjeras sākumā par debitantu nosaukt sarežģīti. Taču folkreisā Ralfs cīnīsies pirmo reizi.

Sirmacis ir tikai pirmais no Mūsas Volvo pieteiktajiem pilotiem. Mūsa Raceland pārstāvji jau labu laiku pirms sacīkstes skaidroja, ka viņu mērķis 14. maija cīņai ir Volvo mašīnās sēdināt “vismaz tos, kuri startēja ziemas posmā, plus palielināt zvaigžņu skaitu.” Atgādinām, ka ziemas sacīkstē Mūsas trasē Volvo mašīnās sēdās autosportā gana zināmi braucēji – Māris Neikšāns, Jānis Berķis, Raimonds Strokšs un Kaspars Bumbiers. Sirmacis labi iederētos šādā kolektīvā.

Ralfam, gluži kā visiem iepriekš minētajiem, krosa disciplīna nav sveša. Sirmača autosportista karjera sākās kroskartu cīņās. Viņš ir pirmais Latvijas kroskartu čempions, titulu sasniedzot 2009. gadā. Savas karjeras pirmsākumos sasniegts arī NEZ Kroskartu čempiona tituls CK 125 klasē. Vēlāk Ralfs devās standartauto un rallija virzienā, kļūstot par Latvijas rallija un rallijsprinta čempionu, vēlāk nonākot arī starptautiskajā rallijā. Pirms pērnā gada Eiropas čempionāta bronzas 2015. gadā tika sasniegts arī Eiropas Junioru vicečempiona tituls.

Pārējie divi šobrīd pieteiktie debitanti ir jūrmalnieks Jānis Krivišs un ropažnieks Raimonds Tomsons, kurš startēs ar gana spēcīgo Kalvja Buģa VW Golf II. Kalvis pats, tikmēr, noslēdz jaunas SEAT Ibiza mašīnas sagatavošanas darbus.

Arī autokrosa klasē pirmais pieteikums – cīņai gatavojas Jānis Lideris. Jānis bija pieteicies arī Latvijas autokrosa čempionāta pirmajam posmam Smiltenē, taču pēdējā brīdī Lideris nolēma nestartēt, jo uz jaudas stenda no motora parādījušās aizdomīgas skaņas, kas Jānim drošības pēc lika atcelt startu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv