Folkreiss/Autokross: Pagaidām folkreisa un krosa sacensības atceltas netiek

Viesturs Saukāns  29.01.2016 13:49 10

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Lai gan ziemas pēkšņā izbeigšanās šķiet apokaliptiska iesāktajai LAF Folkreisa Ziemas kausa un LAF Krosa komisijas kausa sezonai, pašlaik neviens no nākamajiem posmiem netiek atcelts.

Latvijas autosportu piemeklē pamatīgas problēmas, jo ceturtdien tika atcelts Madonas minirallijs, savukārt piektdien pusdienlaikā izziņota Eiropas rallija čempionāta posmā Rally Liepāja pārcelšana uz vēlāku laiku. Arī folkreisam un autokrosam paredzēti vēl trīs posmi – 13. februārī Jēkabpilī, 21. februārī Brenguļos un 6. martā Smiltenē. Pašlaik neviens no šiem posmiem netiek atcelts.

Viena no prognozēm liecina, ka ar janvāra saliem un sniegiem ziema Latvijā varētu būt beigusies. Ja šis scenārijs piepildās, LAF Folkreisa Ziemas kauss būs noslēdzies, taču, kas patīkami, ieskaitīts. Nolikums paredz, ka jābūt notikušām vismaz trim sacīkstēm, lai seriāls formāli būtu noticis.

Tomēr turpmākais plāns ir gaidīt ziemu, pat, ja tas nozīmēs atlikušo posmu datumu maiņu. Tiks ieturēta iepriekšējo gadu stratēģija – cerēt uz sacensību sarīkošanu līdz beidzamam brīdim, kamēr vien meteoroloģiskā loģika ļaus saglabāt ziemas cerību.

10 responses to “Folkreiss/Autokross: Pagaidām folkreisa un krosa sacensības atceltas netiek”

 1. ... says:

  Ja ziema nebūs, pastāv iespēja, ka rīkos kādu posmu pa dubļiem?

  • Viesturs says:

   No dubļiem notiks maksimāla izvairīšanās. Tie, kas bija Brenguļos 2014. gada decembrī, gan jau piekritīs šai domai. :)

   • folkreisists says:

    Tieši tā! :D

   • Mārtiņš Spīķis #1 says:

    Nezinu, kā pārējiem folkreisa dalībniekiem, bet mani dubļi nebiedē nekādā veidā, tajā 2014. gada decembrī, biju pirmais, kas treniņbraucienos nostājās uz starta- jā trase bija kāda bija, bet visiem vienāda, knapi kustējos uz priekšu! Sacensību galvenais tiesnesis toreiz pienāca un jautāja man kā tad bija braukt! Pasmējos un teicu, ka viss forši tikai ātruma nav! Izbaudiju gonku uz visiem 100%, gan biju pāris reizes uz vaļņa redzamības problēmu dēļ, tehnika niķojās, nevarēja saslēgties utt!
    Man ir viens jautājums saistībā ar nākotni! Nu un ja nākamajā ziemā vispār nebūs, ne sala ne sniega, ko tad? Varbūt jādomā par formālu “ziemas kausu”? Ziemas nav, bet braukt gribās, tie, kas negrib lai nebrauc!

    Varbūt, ja organizators ir ar mieru rīkot gonku kaut dubļainos apstākļos kapēc ne? Protams nezinu vai kāds to vēlas, bet ja nu!
    Visiem atliek sariktēt logu apskalotājus, sametināt reduktorus un aiziet!

    Tās ir manas domas par šī brīža situāciju- ceru ka pie šī komentāra pievienosies tieši folkreisa sportisti, kā arī KKK dalībnieki un izteiks savu viedokli! :)

 2. Fans Visiem. says:

  Laikapstākļi iegriež tiem kas grib debitēt Smiltenē Lč. Žēl. :(

 3. Henriets says:

  Vai nepastāv kāda iespēja un vai nav atrodama kāda asfalta trase, kas gribētu uzrīkot gonkas šajos laika apstākļos? Es zinu, ka formāli sacensības uz asfalta nebūtu autokross/rallijkross/fokreiss, bet šādi varētu uzrīkot vēl kādu sacensību dalībniekiem, kuri grib “gāzt” gonkās. Tikai vaicāju.

  • folkreisists says:

   Hmm s/k 333 Rullitis varētu megināt, bet tur būtu ralijkrosa tipa.

   • Viesturs says:

    Švaki ir viss, kur ir jābrauc pa grunti – automātiski tas nozīmē dubļus. Līdz ar to atkrīt Rullītis, bet 333 paliek pāri tikai kartinga konfigurācija. a) vai tas baigi ir vajadzīgs sportistiem, sevišķi krosa jaudām pa kartinga trasi, b) vai tas baigi ir vajadzīgs pašiem 333. Īsti šāda “ziemas autošoseja” neliekas vilinoša. Tas būtu izskatāms variants, ja vajadzētu izvilkt seriālam ieskaiti. Bet tagad ar straujām kustībām nav vajadzības nodarboties, gaidīsim.
    Labā ziņa gan ir tā, ka līdz ar visu šodienas autosporta paniku par ziemas tēmu viedokļus saka tie, kuri tuvāk dabai – mednieki, utt. It kā ziema būšot, marts varot vēl šo to sarūpēt. Tā kā – taisam mašīnas gatavas, lai varam reaģēt pie pirmās iespējas.

 4. HarryVanLee says:

  13. un 21. datumā paredzēto pasākumu atcelšana vistiešākā nozīmē sagraus plānus, jo šīm viesizrādēm ir jau noorganizēts atvaļinājums… Jaunā noteikuma kontekstā-šo sacensību nenotikšanas gadījumā-būs sāpīga vilšanās… Pieļauju, ka verētu vēl noķert 6. marta pasākumu(ja notiek), bet ja arī tas atceļas, tad būs ziepes….. Jācer uz to labāko, ka tomēr šajos datumos vismaz viena sacensība notiks…

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru