Folkreiss/Autokross: Pilskalnos pārliecinoši uzvar Gabrāns un Veģeris

Viesturs Saukāns  12.02.2017 12:38 17

LAF Folkreisa Ziemas kausa trešajā posmā uzvaru sasniedza Ivo Gabrāns, bet LAF Krosa komisijas autokrosa kausa trešajā posmā uzvaru sīvā konkurencē guva Jānis Veģeris. Abu uzvarētāju pārsvars bija pārliecinošs.

Folkreisa finālā Ivo Gabrāns ātri tika galā ar konkurentiem, fināla laikā veidojot ievērojamu pārsvaru pār sekotājiem. No konkurentiem aizbēga arī Dainis Krūmiņš, kurš finišēja otrais, sasniedzot augstāko rezultātu folkreisā. Savukārt par trešo vietu noritēja mežonīgas cīņas, kurās iesaistījās gandrīz visi pārējie brauciena dalībnieki. Rezultātā trešo vietu sasniedza Artis Biezais. Sekojušajās pozīcijās – Sandris Vigulis, Viktors Freimanis, Viesturs Plētiens, Edvīns Vansovičs, Emīls Baltaiskalns, Andrejs Špels, Māris Zālītis un Kaspars Cikmačs. Visi 11 finālā startējušie braucēji veica visus fināla septiņus apļus. Uz starta neizgāja Jānis Kļava, kurš iekļuva finālā no pusfināla – viņš dalīja auto ar Sandri Viguli, kurš jau bija kvalificējies finālam.

Komandu vērtējumā uzvara Kavita V komandai (Gabrāns, Zālītis, Kļava). Labākais juniors – Mairis Vigulis.

Gabrāns ir trešais uzvarētājs šīs sezonas trijos posmos.

Pēc sacīkstes ievērojamu aktivitāti uzņēma mašīnu pirkšanas process – kopumā pieteikumi tika saņemti uz piecām mašīnām. Krūmiņš, Plētiens un S.Vigulis palika pie saviem auto (lielā mērā tāpēc, ka paši arī organizēja aizstāvību pret neesošiem uzbrukumiem), savukārt mašīnas zaudēja Freimanis (nonāks Gabrānu ģimenes garāžā) un Jānis Jakimenko.

Kopvērtējumā pēc trim posmiem līderis ar 49 punktiem ir Gabrāns, seko Biezais (43), Baltaiskalns (41), Krūmiņš (32), Plētiens (30), Zālītis un Freimanis (pa 29).

LAF Krosa komisijas kausa sacīkstē uz starta izgāja visi 15 pieteiktie dalībnieki. Lai arī konkurence milzīga un braucēju sastāvs ievērojams, sacīkste notika bez asumiem, taču ar sportiskām un aizraujošām cīņām. Perfektu sacīksti aizvadīja Jānis Veģeris, kurš vienīgais prata uzvarēt visos četros kvalifikācijas braucienos, kā arī finālā, kurā viņa pārsvars bija ievērojams. Uz nākamajām pozīcijām bija vairāki konkurenti, galvenokārt Edijs Ošs, Jānis Kozlovskis un Uģis Traubergs. Džokera apļu veikšanas stratēģijas izvērtās par labu Traubergam – viņš otrais, bet turpat aiz viņa arī Ošs. Kozlovskis ceturtais, sekoja Ritvars Zobens, Arnis Odiņš, Juris Zembergs, kā arī par apli apdzītie Kristaps Grunte un Andis Kļava. Finālā izstājās Ģirts Kuzmanis, kā arī Māris Lapšāns un Raivis Grigorovičs, kuri apstājās jau pirmajā līkumā, turklāt Grigorovičs cīņu pabeidza ar riteņiem gaisā.

Vēl pirms fināla tehnisku problēmu dēļ izstājās Juris Spīķis (ātrumkārba), Armands Plūme (reduktors) un Juris Smilga (motors).

Kopvērtējumā pēc trim posmiem līderis ir Veģeris ar 48 punktiem, seko Ošs un Kļava (pa 35), Kristaps Grunte (22), Roberts Vītols (20) un Lapšāns (19).

Nākamais abu seriālu posms paredzēts 25. februārī Bauskā, Mūsa Raceland trasē.

 • Horvāts

  Superīga diena un sacensības! Ko ir saēdies Veģeris?! Vai tā bija turbīna?!

  • P.Ā.

   Nebiju gan uz vietas lai spriestu par auti, bet redzamas ka cītīgie trenniņi un braukšana “visur” Jānim sāk atmaksāties…izskatās daudzsološs…stūri groza ar labi… pirms sezonas

  • Nekosev

   Nekas nav jāsaēdas,- garās radzes, pilnpiedziņa, gara, stiepjama trase, likumsakarīgs rezultāts…Tik rakstā nav minēts, ka nākamās vietas bija ar vienas ass piedziņu…! Nevienlīdzīgas pozīcijas…

   • Horvāts

    Zobens Nr.7 Audi Coupe Quattro!!!

   • SV #18

    Neviens jau nav aizliedzis pārējiem braukt ar pilnpiedziņu. Tā kā par nevienlīdzību šeit nevarētu būt ne runas, ar ko katrs izvēlas, ar to arī brauc.

 • [Ex]

  Prieka par Pilskalnu komandu! Apsveicu ar skaisto sacīksti! Dzirdēju labas atsauksmes…

 • JK12

  Viss bija ĻOTI forši! Trase baudāma, it sevišķi džokers!

 • SV #18

  Lieliski noorganizēts pasākums un trase ļoti baudāma!

 • armands

  Vai var kur bildes redzet.

  • vai otrā pusfināla video ari ir pieejams.paldies jau iepriekš

   vai otrā pusfināla video ari ir pieejams.paldies jau iepriekš

   • SV #18

    Nav video. Vajadzēja pataupīt bateriju finālam.

 • SKPilskalni

  Bildes no mūsu puses būs redzamas facebook lapā vai skpilskalni.lv šīs nedēļas laikā!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2018.

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Nolikums

Pieteikums

Dalībnieki (63)