Folkreiss/Autokross: Pilskalnu posms pārcelts uz 27. februāri, Brenguļi – uz nenoteiktu laiku

Viesturs Saukāns  08.02.2016 14:13 13

LAF Folkreisa Ziemas kausa un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa nākamie posmi pārcelti. Pilskalnu sacīkste Jēkabpils pusē pārcelta uz 27. februāri, bet Brenguļu posms šobrīd pārcelts uz nenoteiktu laiku.

Pagājusi kārtējā nedēļa, kas arvien vairāk aiz loga atgādināja rudenīgu pavasari – ziemas brīnums nav sagaidīts. Līdz ar to 13. februārī paredzētais posms Jēkabpils pusē, Kalna pagasta Pilskalnu trasē pārcelts uz 27. februāri. Savukārt 21. februārī paredzētais Brenguļu-2 posms pārcelts uz nenoteiktu laiku un notiks tikai pilnvērtīgas ziemas apstākļos. Trešais no atlikušajiem pasākumiem – 6. martā Smiltenē paredzētais – pašlaik netiek “aiztikts” un saglabā savu vietu kalendārā.

Pilskalnu sacīkste jau pāris nedēļas bija gaidīšanas režīmā un laika apstākļi liecināja, ka diez vai 13. februārī sacīkste notiks. Jēkabpilieši gan turpina gatavoties, pārceļot sacīksti pāris nedēļas vēlāk: “Tāpat, kā visur citur Latvijā, arī mums lieliski sagatavotā ziemas trase nokusa dažu dienu laikā,” saka viens no rīkotājiem Māris Līcis. “Skaidrs, ka bija jānotiek brīnumam, lai šo sestdien kaut kas varētu notikt. Tomēr saglabājam vēlmi sarīkot posmu, pārceļam to uz priekšu un gaidām ziemu!”

Brenguļu situācija ir kritiskāka. Atkusnī trase visai pamatīgi cietusi, tāpēc Valmieras puses sacīkste varētu notikt tikai pārliecinošas ziemas gadījumā. Organizators Arnis Odiņš: “Lai arī mēs azartiski esam gatavi rīkot un organizēt, šoreiz loģika liek atteikties no 21. februāra posma. Trase atkusnī pamatīgi cietusi, tā ir izskalota tik ļoti, ka, lai to sakoptu, jāiegulda lielāks darbs nekā pēc rudens posma. Līdz ar to, ja runa ir tikai par vienu pasākumu, kurš, turklāt, nav garantēts, ka varēs notikt, nav racionāli šobrīd ieguldīt darbu un līdzekļus. Šoziem Brenguļos kaut kas varēs notikt tikai tad, ja būs milzīgs sals un ļoti daudz sniega. Cik tas ir reāli, katrs pats var spriest.”

Jebkurā gadījumā, ziemas sezona formāli paliek atvērta, sportistiem jābūt gataviem reaģēt uz 27. februāri un 6. martu, kā arī uz vēlākajiem datumiem. Viena no prognozēm liecina, ka siltajam februārim var sekot “otrā ziema” marta vidū un beigās.

Sacensības var notikt vai nu sniega un ledus apstākļos, vai nu kailsalā, ja trase ir līdzena. Dubļu cīņas praktiski tiek izslēgtas, jo, pirmkārt, daļa sportistu atsakās šādās cīņās piedalīties, otrkārt, vēlāk trases sakopšanas darbi vasaras sezonai ir pārāk nopietni. Abos gadījumos tie ir ievērojami finanšu zaudējumi rīkotājiem.

 • P.Ā.

  Smilteni vajag obligāti vēl šogad…domāju, ka neesmu tāds vienīgais kam tas ir ļoooti aktuāli.

 • Titulbildē leģendārais brāļu Daiņu radītais sniegavīrs Gundega, ko Kaspars Silenieks tajā gonkā nonesa Vecpilī! :)

 • rieksti

  Kamēr klusums apkārt varu kādu jautājumu uzdot:
  1. Kad notiek tā pirkšana/pārdošana, un teiksim kāds ir pieteicies uz manu mašīnu, un es piesakos uz kāda cita dalībnieka mašīnu, viņš tāpat var aizstāvēties un, ja man nesanāk viņu nopirkt es vairs nevaru pieteikumus taisīt un dodos mājās bez mašīnas, pareizi?

  Nekad nav sanācis pabūt tādā gonkā kur kautkas tāds notiek. Tagad visi baigi kūtrie uz tām pirkšanām. :)

  • Pirkšana formāli notiek visu dienu, bet praksē visu izšķir pēdējā pusstunda: pirkšanas pieteikumus sekretariātā var iesniegt 30 minūšu laikā kopš folkreisa fināla brauciena finiša. Sekretariātā var dabūt (visu dienu) neaizpildītu pirkšanas pieteikuma veidlapu.
   Potenciālais pircējs aizpilda veidlapu un minētā laika robežās iesniedz sekretariātā (+drošības nauda). Sekretariāta uzdevums ir par šo iesniegumu informēt braucēju, kura mašīna tiek pirkta. Tas, visbiežāk, notiek pa skaļruni. Informācija tiek izplatīta, lai “pārdevējs” varētu steidzami rast risinājumu un pieteikties uz kādu citu auto.
   Ļoti principiāli – līdz sekundēm – iek ievērots pirkšanas pieteikumu pieņemšanas laiks: ja vilki garumā un pārdesmit sekundes nokavēji, pieteikums netiek pieņemts.
   Un jā, pastāv iespēja, ka tas, kura mašīnu pērk, fiziski nepaspēj reaģēt, un pieteikties uz citu mašīnu. Laiks pagarināts netiek. Tie, kuri izkoduši pirkšanas sistēmu, ir iemācījušies sagaidīt pēdējo minūti.
   Jebkurā gadījumā, potenciālajiem pircējiem ieteikums pirms manevriem konsultēties ar sekretariātu vai mani klātienē vai pirms gonkas pa tel. (26579000), lai šīs nianses būtu skaidras. Nekad neesam slēpuši, ka esam ieinteresēti, lai mašīnas mainītu īpašniekus, tāpēc informācija netiks ne slēpta no pircējiem, ne iepriekš nostučīta potenciālajiem pārdevējiem. Tā kā droši!

  • rieksti

   Kas notiek gadījumā ja pēc fināla piesakās mašīnai, kas jau aizvesta? :)

   • Nolikums paredz:
    5.1.1. Sacensību programmu nosaka attiecīgā Kausa posma organizators sacensību attiecīgā posma Nolikumā. Līdz A Fināla finišam+30 minūtes darbojas Folkreisa automašīnu iegādes pieteikumu pieņemšanas periods. Folkreisa automašīnu iegādes/pārdošanas procedūra sākas ne ātrāk kā 15 minūtes pēc iegādes pieteikumu pieņemšanas termiņa beigām.

    No tā secinām: folkreisā var iegādāties JEBKURU, ne tikai finālista mašīnu. Tas nozīmē, ka JEBKURAI mašīnai ir jābūt sastopamai parkā 5.1.1. punktā minētajā laikā. Ja nav (ir bijuši pāris gadījumi), tad ejam cilvēcisko ceļu: esmu ņēmis telefonu un zvanījis, lai griež riņķī. Pretējā gadījumā tas nozīmē atteikšanos no pirkuma, ar visām izrietošajām sekām (1 gada DQ un 950 eiro sods pret LAFu). Par šo braucējus ik pa brīdim brīdinu. Pērn rudenī brieda skarba situācija ar dažu no kopvērtējuma līderiem, kam viena no cīņām baidzās agri un šams devās mājup. Cits līderis teorētiski izskatīja iespēju izčakarēt sāncensi, bet pieklājības pēc to nedarīja.
    Viens no reālajiem gadījumiem, kas šajā sakarā var izraisīt pārdomas: pagāšgad Autocross.lvRX Cup tika nopirkts viens auto, kas gala rezultātos bija 34. vietā, tātad netika pat pusfinālā. Tātad tas ir iespējams.

 • Kamēr klusums apkārt, kā saka “rieksti”, reku var bišķi paampelēties par tēmu:
  http://www.playbuzz.com/viesturss10/autokross-rallijkross-folkreiss-zini

  • Labs! 8 no 10! :) Not bad!

   • Fans Visiem.

    Ko nezināji?

    • [Ex]

     Vienu trasi – kur Justs bildē un gadu, kur Gabrāns mauca.

  • P.Ā.

   Bļin, Viestur – Čaka Norisa rieskti. 4 gb tikai.:)
   P.S. BIGenu (Bogenu) laikam pat aklais atpazītu. :)

 • Fans Visiem.

  Bet kas ar tiem kam vajadzīgi 2 vai 1 posms priekš LČ.protams ja nebūs ziema

  • Padome spriedīs, jo situācija tiešām neforša, nevienam pat pārmest neko nevar. Jebkurā gadījumā, jo ātrāk šādi braucēji uzradīsies un kontaktēs ar KrKom un izrādīs iniciatīvu un zināšanas par tēmu, jo labāk. Ja uzradīsies trīs dienas pirms Smiltenes un nezinās ne karogus, ne kaut ko citu, tad būs švaki ar tikšanu uz LČ pa taisno.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***