Folkreiss/Autokross: Popē uzvar Bogens un Žebeks

Viesturs Saukāns  20.05.2012 09:58 7

  Folkreiss, Ziņas

Popes autotrasē sestdien uzvaru LAF Folkreisa Vasaras kausa pirmajā posmā 27 dalībnieku konkurencē guva Rūdolfs Bogens, aiz sevis atstājot smagā cīņā pjedestālu dalījušo kompāniju – Ermīnu Vācieti, Sandi Džeriņu un Raivi Riekstiņu. Komandu kausā pirmā – Autosporta Nākotne (Bogens, Džeriņš, Rihards Dainis). Labākais juniors – Džeriņš. Krosa klasē ātrākais – Sandis Žebeks, aiz sevis atstājot Nauri Reinfeldu un Rolandu Naudiņu.

Kvalifikācijas līderi bija Bogens, Dainis, Vācietis un Jānis Mētra, kuri visi uzvarēja pirmās divas no trim kvalifikācijām. Trešās kvalifikācijas uzvaras padevās Dainim un Bogenam, kuri arī guva pirmās starta vietas A finālā.

Fināls noritēja ar sportiski aizraujošām, taču ļoti korektām cīņām. Bogena līderpozīcija šaubas neradīja un viņš uzvarēja ļoti pārliecinoši. Nākamās pozīcijas tika sadalītas skarbā cīņā. Riekstiņš ilgu laiku pretendēja uz otro vietu, taču cīņā ar Vācieti pieļāva kļūdu un garām tika ne tikai Ermīns, bet arī Džeriņš. Pēc šīs epizodes vadošo pozīciju liktenis bija izlemts, lai gan, par spīti dzesēšanas problēmām, Riekstiņš centās atgūt vismaz kādu no pjedestāla vietām.

Arī par zemākām pozīcijām cīņa bija aizraujoša un Džokera apļa dēļ neprognozējama. Piekto vietu izrāva Ivo Gabrāns, sestais – Reinis Pelēnis.

Neveiksmes piedzīvoja citi favorīti. Pērnā gada Vasaras kausa ieguvējs Renārs Ēķis A finālā iekļuva tikai ar B fināla palīdzību, taču izstājās no piektās vietas degvielas sūkņa defekta dēļ. Kvalifikācijā labi braukušais Mētra izstājās pēdējā aplī no sestās vietas. Pirmās starta vietas īpašnieks Rihards Dainis bija spiests finišēt pēdējais, pa ceļam pazaudējot labo priekšējo riepu.

Junioru iekšējās cīņās vadošās pozīcijas guva Džeriņš, Gabrāns un Pelēnis. Komandu trijniekā – Autosporta Nākotne, Štīm Rally Team (Vācietis, Riekstiņš) un Autocross.lv Folkreisa komanda (Pelēnis, Ēķis, Ints Kravis, kurš izstājās pirmajā kvalifikācijā, atrodoties līderpozīcijā pēdējā aplī).

Krosa klasē dienas vadošie braucēji bija Žebeks, sacensību rīkotājs Kaspars Silenieks un Kaspars Indriksons. Tomēr trešajā kvalifikācijā motora defektu piedzīvoja Silenieks, kā rezultātā zaudēta ne tikai šī cīņa, bet arī starts nākamnedēļ Mūsā. Zem sitiena cīņa arī Latvijas čempionāta nākamajā posmā Brenguļos. Finālā uzreiz pēc starta izstājās arī Indriksons. Līdz ar to pjedestālu sagrāba pārējie atlikušie dalībnieki – Žebeks, Reinfelds un Naudiņš.

7 responses to “Folkreiss/Autokross: Popē uzvar Bogens un Žebeks”

 1. FR 20 says:

  Lai gan pašam gonka atkal aizgāja pēc piena kārbas problēmas sakarā, jāsaka ka man ļoti patika trase un tajā notiekošais. Veiksmīgi tika rasts risinājums putekļiem kas treniņos labi sabiedēja un trase netika arī pataisīta pa dubļu vannu. Vienīgi dīvaini, ka organizators nebija parūpējies par laistīšanas tehnikas klātbūtni, bet ņemot vērā iepriekšējo dienu darbus trasē, ar to varēja arī pārrēķināties, jo viss galu galā prasa līdzekļus. Paldies organizatoram, super laika apstākļiem un V. par komentēšanu trasē un apkārt notiekošajam!

  • Viesturs says:

   Jap, man arī liekas, ka sacensība bija sportiski ļoti interesanta, neprognozējama. Lielā mērā sportistu un viņu komandu nopelns, jo līdz pat fināliem ierindā bija lielākā daļa tehnikas. Līdz ar to netika plosītas kvalifikācijas grupas un visu dienu bija šoviņš.
   Par rīta atklāsmēm par putekļiem… Protams, rīkotāju brigādei skarba pieredze, bet tajā pašā laikā arī ar vēsu prātu situācija tika atrisināta. Likteņa ironija par šo tēmu – ceturtdien Kaspars zvanīja ar uzvaras sajūtu, ziņojot, ka beidzot nodzīts viss sakrājušais ūdens no trases un nebūs neizbraucamu dubļu. Piektdien vakarā viņš jau panikā meklēja laistīšanas iespējas… Bet viss labs, kas labi beidzas!

 2. Viesturs says:

  Smuks video no Popes. Sākumā redzams arī vietējais tornado – tas tiešām bija iespaidīgs skats un plosīja trases malas lentītes kā skābenes. Laikam dabā pat nebiju tik stipru virpuli redzējis, kurš tiešām atstāja pat nelielus postījums! :D http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nyyh2hUiv4k

  Foto šeit: http://autosports.lv/autosports.lv/Folkreiss/Pages/Folkreiss_Pope_19.05.2012.html

  • Jurka says:

   LAbs video materiāls, bet samontēts gan pilnīgi čau …. ja nebūtu bijis uz vietas, tad nesaprastu, kas ir kross, kas folkreis … nemaz nerunājot kur tur kvalifikācijas braucieni, kur fināli …. montierim ir kur augt! :) :chic:

  • 111 says:

   Video tiešām labs – video 4.15 Rihardu apdzen dzeltenā karoga zonā nr 11 un nr 13

 3. Ermīns says:

  NR 11 par to finālā dabū sodu…skatīt rezultātu tabulu!

  P.s bet vispār man šī trase patīk, būtu tikai mazdrusciņ gludāka! paldies orgiem par pasākumu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru