Folkreiss/Autokross: Rekorda sacīkstē uzvaras Orbidānam un Zembergam (video)

Viesturs Saukāns  15.05.2016 09:52 16

LAF Folkreisa Vasaras kausa posms Brenguļu autotrasē noslēdzās ar Jāņa Orbidāna uzvaru. Savukārt LAF Krosa komisijas kausa izcīņas astotajā posmā uzvaru guva Juris Zembergs, trīs posmus pirms seriāla beigām kļūstot par kopvērtējuma līderi. Pirmajā folkreisa Klasikas finālā uzvara Ivaram Kernam. Folkreisam jauns viena posma dalībnieku rekords – 47 sportisti par vienu uzvaru! Sacīkste dramatiska, ar avārijām un pirktām mašīnām…

Folkreisa kvalifikācijā uzvaru pēc četriem braucieniem guva Edvīns Vansovičs, aiz sevis atstājot trīs Jāņus debitantu Gustānu, jaunā auto sēdušos Āboliņu un Orbidānu. Uzreiz finālā iekļuva arī Juris Radvils un Emīls Baltaiskalns.

Fināla starta burzmā vadībā izvirzījās Vansovičs. Viņa pārsvars jau ar pirmo apli šķita pārliecinošs. Taču vispirms pirmajā aplī atvērās viņa mašīnas motora pārsega viens stūris, bet  vēl nedaudz vēlāk arī otrs – Edvīns zaudēja redzamību un izstājās no līderpozīcijas. Pirmajā vietā nonāca Jānis Āboliņš, kurš aizvadīja pirmo sacīksti ar tikko sagatavotu VW Golf II. Arī viņa pārsvars tobrīd šķita vairāk nekā pārliecinošs – Jānis droši soļoja pēc pirmās uzvaras. Tomēr ceturtajā aplī mašīna piedzīvoja tehnikas problēmas, kas lika Āboliņam izstāties, nododot līderpozīciju Jānim Orbidānam. Tukumnieks noturēja pozīciju līdz finišam, gūstot savu pirmo uzvaru folkreisā.

Aiz Orbidāna visu braucienu aizvadīja Ivo Gabrāns, kurš sacīkstei pieteicās tikai dienu pirms cīņas. Lielisks sniegums deva Gabrānam otro vietu. Viņu gan ilgstoši nopietni apdraudēja Jānis Gustāns ar ažiotāžu izraisījušo Toyota MR2 – Jānis atzīstami debitēja folkreisā, cīnoties par pjedestālu. Taču Gabrānu noķert neizdevās. Vēl vairāk: Jānis pēdējā aplī pieļāva kļūdu – S-veida pagriezienā, kas deva iespēju izraut trešo vietu Viesturam Plētienam. Plētiens aizvadīja spožu finālbraucienu, tajā nonākot tikai caur pusfinālu.

Sešiniekā pozīcijas guva arī Emīls Baltaiskalns, Gustāns, kurš atkrita uz piekto vietu, kā arī Dāvis Emīls Ūdris, kurš šajā posmā kļuva par Junioru kausa uzvarētāju.

LAF Krosa komisijas kausā cīņa par uzvaru izvērtās tikpat dramatiski. Kvalifikācijā sākotnēji dominēja Eduards Iesalnieks, pārspējot Pēteri Āboliņu, tikai sacīkstes rītā pieteikušos Juri Smilgu, Aivaru Galbāliņu un pārējos.

Taču fināla startā Iesalnieks piedzīvoja tehniskas problēmas, zaudējot līderiem apli. Vadošo pozīciju uzņēmās Smilga, pārliecinoši dodoties pēc uzvaras – tuvākais sekotājs Juris Zembergs, kurš pirmo reizi Krosa komisijas kausā startēja ar priekšpiedziņas VW Golf III, bija par tālu, lai apdraudētu līderi.

Tiesnesis jau bija sagatavojis finiša karogu, jo līderis Smilga bija veicis pēdējos izšķirošos pagriezienus, tik vien atlika, kā uzbraukt finiša kalnā. Taču tajā brīdī viņa Ford Fiesta piedzīvoja tehnikas problēmas un līderis izstājās. Uzvara nonāca Zemberga rīcībā. Otrais – Galbāliņš. Abi līdz ar šiem panākumiem nonākuši pirmajās divās pozīcijās seriāla kopvērtējumā, kļūstot par Krosa komisijas kausa izcīņas galvenajiem favorītiem.

Trešais Brenguļos krosa debitants Jānis Veģeris, kurš cīņu veica pietiekami stabili, lai vajadzīgajā brīdī izmantotu līderu neveiksmes. Sešiniekā iekļuva arī Gvido Saulītis, Auseklis Logins un Iesalnieks.

Sacīkstē bija vairāki kūleņi – jau brīvajos treniņos Mazdu sapostīja Aigars Darmakovičs, kūleņošanu turpināja arī Intars Spīķis, Jānis Batars, krosā braucošais Pēteris Āboliņš un vēl pa kādam. Tomēr spilgtākā avārija notika folkreisa otrā pusfināla pirmajā aplī, kad notika sadursme starp Raimondu Berķi un Jāni Saulīti. Betoni un kūleņošana pamatīgi sapostīja Saulītes Audi 100, taču praktiski iznīcināja Berķa tikko uzbūvēto VW Golf II. Visos negadījumos ar sportistiem viss kārtībā, apliecinot, ka folkreiss kā tautas sports apvieno gan finansiālo piezemētību, gan optimālu drošību.

Šodien pārbaudijām betonu izturību.

A video posted by SunnyJohnny (@sunnyjohnnny) on

 

Pēc sacīkstēm atbilstoši noteikumiem tika iegādātas trīs folkreisa mašīnas. Folkreisa braucējs Dainis Krūmiņš tika pie Gustāna Toyota MR2 (trīs pretendentu izlozē), Mārtiņš Starks, kurš krosā izstājās jau brīvajos treniņos, vakarā tika pie Jura Radvila Opel Corsa. Savukārt Radvils iegādājās Mārtiņa Spīķa Opel Astra.

Sacīkste aizraujoša un sportistiem smaga lielā konkurences un meistarību prasošās trases dēļ. Savukārt Brenguļu autotrase piedzīvojusi strauju attīstību, uzlabojot trases norobežojumus un uzsākot seguma pārveidošanu. Rīkotāji gan atzīst, ka darba līdz Latvijas autokrosa čempionāta posmam vēl daudz.

 • antons

  varbūt Carlife komanda grib savu Opel Astra kādā veidā iemainīt atpakaļ pret Corsu? ….

  • Corsa jau nav pie Carlife. ;) Tik palīdzēja aizvest mājās.

   • antons

    Rīga ir viena liela mafija….bet nu mums patīk tos autiņus savest kārtība līdz galam…

 • Māris

  Priekš pirmās gonkas man personīgi patika, ir doma turpināt!

 • Skatītājs

  Folkreisā drīkst būt kaut kas papildus zem bufera? Vienam lielam autiņam manīju, uzminat kuram…

 • Ermīns

  Folkreisā nekas vevar būt zem bampera… un varu tikai iedomāties kuram autiņam tas ir…

  pavērojot video – man jautājums: ko par šo saka tiesneši???

 • Henriets

  Tas, kas man iekrita acīs – tas Radvils gan brauca kā tāds “šībernieks”. To domāju labā nozīmē. A tas, kurš pirka to viņa “Corsa”, saprata, ka viņš pirka mašīnu? Pārāk skaidrā neizskatījās :D

  • Ivo

   Arī ja nesaprata, tad nākamajā dienā par pirkumu 100% bija apmierināts… Tā brigāde zin ko dara ;)

   • antons

    kāds jau klačas bija labi palaidis…nekas,gaidām zvanu,kad viņš gribēs tikt galā,iespējams,ar dažiem knifiņiem…

    • Labs ne

     Domāju ka tiks galā arī bez zvana ?

 • 26

  Esmu pazaudējis balaklāvu,(SPARCO pelēkā krāsā),ja kāds ir atradis,tad droši zvani 26623377,atlīdzību garantēju.

 • neko nevar saskatīt, ir vai nav kas zem bampera

 • Fans Visiem.

  A kāpēc nepielaida žiguli krosa kausā?

 • Ko tur vajag saskatīt?

 • Kuram autiņam ir kaut kas zem bampera?

 • TVNET

  Normāli kadri :D

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (11+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA