Folkreiss/Autokross: Sākusies pēdējā pieteikumu diena Brenguļiem!

Viesturs Saukāns  14.01.2016 11:33 6

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Ceturtdiena ir pēdējā bezsankciju pieteikumu pieņemšanas diena pirms svētdienas LAF Folkreisa Ziemas kausa un LAF Krosa komisijas kausa posma Brenguļu autotrasē. Pašlaik vēl gaidāmi papildinājumi gan folkreisa, gan krosa ieskaitē.

Ceturtdienas rītā folkreisā saņemti 20 pieteikumi, bet krosā seši, kas ne vienā, ne otrā gadījumā, šķiet, nav galējais iznākums.

6 responses to “Folkreiss/Autokross: Sākusies pēdējā pieteikumu diena Brenguļiem!”

 1. rieksti says:

  Gribēju pajautāt. Kādi ir plāni folkreisam gadījumā, ja sāk regulāri piedalīties kādi 50-60 dalībnieki? Vairāk grupas un mazāk kvalifikācijas? :) Laiciņam gan jāpaiet, taču neliekas nereāli, Latviešiem folkreiss patīk. :)

  • Viesturs says:

   Jā, par to ir domāts, un to gribas. Gribas arī maksimāli ilgi pieturēties pie šā brīža formāta. Tas varētu nozīmēt, ka arvien biežāk parādās grupas ar ~10 dalībniekiem (nolikumā atrunātais maksimums kval.), protams arī grupu skaits augtu. Ir plānā viena metode (to, starp citu, jaunais nolikums jau šobrīd paredz, ka galvenais tiesnesis tā var darīt) – samazināt apļu skaitu. Tas būtu interesantāk arī skatītājiem, tagadējo 4 apļu vietā 3 – sprinta režīms kļūst vēl asāks, braucējiem jānesas vēl psihāk, skatītāji sajūsmā. :) Bet arī tas vēl tāds krīzes risinājums. Ļooooti daudz, jasalīdzina ar skandināviem, vēl var iegūt laiku liekot uz starta, evakuējot kritušos, nepieļaujot 5minūtes (no šā gada starp citu likvidēts šāds pasākums gan fr, gan krosā). Tā kā 50-60 mašīnas vēl var pacelt ar šo sistēmu. Labs piemērs bija Autocross.lvRX Cup maijā, kur ar šo sistēmu brauca visas klases, grupu skaits ar fr, rx un ck bija, ja nemaldos, 11. Sliktos laika apstākļos un garā trasē ~90 mašīnas vairs nevarēja satilpināt vienā dienā, 4. kval atcēlām. Ja būtu sauss un nebūtu pāris garas aizķeršanās, kas apēda aptuveni pusotru stundu, tad pat varētu visu sabīdīt. Tātad šī sistēma pie apstākļiem spēj celt pat 90 auto (= 9 grupas folkreisā), bet nu tad ir dikti labi jāsaiet. Bet jā, folkreisam mēģinām audzēt taukus dalībnieku skaita ziņā, jo, kā redzams, tas labi kalpo gan jauno ievešanai sportā, gan LČ braucēju pienesumā. :) Paldies tiem, kam tas patīk.

   • ELF says:

    Labs piemērs raitai sacensību gaitai ir Žiguļu kauss.
    Nekādas piecas minūtes (super ka likvidētas folkreisā,krosā),nēsi laikā atbraucis uz startu stāvi pēdējā rindā vai nebrauc vispār.
    Un pašu gonku vajag sākt agrāk no rīta…
    Apļu skaitu samazināt gan nevajadzētu….nu grib tač izbraukties..

 2. Sandris says:

  Negaidīti maz pieteikumi.Trase ir gandrīz ideāla redzēju to ar savam acim sestdien. domaju ka bus vismaz 30 folkreisa un kadas 10 krosa pec rudens gonkas.Cerams ka pa kādam vēl bus :)

 3. Fans Visiem. says:

  Ceru kad būs kāds vēl abās ieskaitēs. jo pagaidām baigi maz.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru