Folkreiss/Autokross: Startē ziemas folkreisa un autokrosa sezona

Viesturs Saukāns  05.01.2016 20:16 11

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

(LAF ziņojums medijiem) Sestdien ar sacīksti Garkalnes autotrasē Upesciemā startēs 2016. gada LAF Folkreisa Ziemas kausa un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa sezona. Abos seriālos notikušas niansētas noteikumu izmaiņas, kas cīņu padarīs interesantāku gan sportistiem, gan tiem līdzjutējiem.

LAF Folkreisa Ziemas kausa izcīņa paredzēta septiņos posmos. Tiesa, sacīkšu būs mazāk, jo seriāla starts bija paredzēts decembrī, taču nebija cīņām atbilstošu laika apstākļu, tāpēc viens posms nenotiks. Atlikušās sešas sacīkstes plānots aizvadīt Upesciemā, Brenguļos (divreiz), Jēkabpilī, Vecpilī un Smiltenē.

Folkreisa pamatnoteikumi nemainās – tautas sports ar zemām izmaksām, ko kontrolē ar obligātu mašīnu pārdošanu par 950 eiro, ja tai ir pircējs. Tas nozīmē, ka jebkurš – konkurents, skatītājs – var iegādāties jebkuru sacensībās startējošo auto par 950 eiro. Mašīnas īpašnieks nedrīkst atteikties no šī darījuma, pretējā gadījumā draud diskvalifikācija un soda sankcijas. Šāds nosacījums liek mašīnu būvētājiem un braucējiem ievērojami apdomāt ieguldījumus tehnikas būvniecībā. Tā rezultātā mašīnas saglabā savu tehnisko vienkāršību, pieejamību, konkurences līdzvērtību, kā arī veicina tehnisko radošumu, inženieriem cenšoties uzbūvēt lētus, taču efektīvus risinājumus cīņām par uzvaru.

LAF Krosa komisijas autokrosa kauss ir seriāls topošajiem un esošajiem Latvijas un Baltijas autokrosa braucējiem. Šī ir čempionātam paralēla sacensību sērija, kas notiek ziemas un vasaras sezonas apvienojumā. Ja folkreisam ir atsevišķi Ziemas un Vasaras kausa izcīņa, tad Krosa komisijas autokrosa kausā šīs sezonas ir apvienotas.

Folkreisa un Krosa komisijas autokrosa kausa noteikumi ir vienādi (vienīgi krosā nenotiek mašīnu pārdošana). Vispirms sportisti aizvada vairākus kvalifikācijas braucienus, bet vēlāk cīnās pusfinālos un visu izšķirošajā finālā.

Abu seriālu šī gada galvenais jaunums ir dubulta izloze sacensību rītā. Sportistiem tas nozīmē dažādākus konkurentu sastāvus kvalifikācijas braucienos. Skatītājiem, attiecīgi, būs iespēja redzēt potenciālo līderu spēku samērus situācijās, kad krasi mainās kvalifikācijas grupu sastāvi. Īsāk sakot – palielināsies neprognozējamība, līdz ar to arī sportiskā intriga.

Līdz šīs nedēļas ceturtdienai turpinās pieteikumu sūtīšana pirmajai sacīkstei, kas sestdien norisināsies Garkalnes autotrasē Upesciemā. Jau šobrīd skaidrs, ka folkreisa arēnā tiksies arī vairāki Latvijas autokrosa čempionāta grandi. Piemēram, pēdējo gadu 2000 Super klases Latvijas čempioni Mārtiņš Starks un Jānis Miščenko, kā arī viņu sīvais konkurents Rihards Dainis. Tomēr šie, šķiet, nav beidzamie pārsteigumi dalībnieku sarakstos. Sals un sniegs sarūpējis perfektu trasi, savukārt skatītājiem iespēja cīņas vērot bez maksas!

Informāciju par Latvijas folkreisa, autokrosa un arī rallijkrosa aktivitātēm var iegūt www.autocross.lv.

11 responses to “Folkreiss/Autokross: Startē ziemas folkreisa un autokrosa sezona”

 1. [Ex] says:

  Aiiiiiiiiiiiiziet! Būs labais! Es jau trenēju balsi un ģenerēju jokus! :)

  • P.Ā. says:

   Pēc dalībnieku saraksta spreižot FR cīņā jokiem vietas nebūs. Trūkst tikai Borševska kūpošā golfā. :)

  • Henriets says:

   Nē, lūdzu mazāk jokus un vairāk skatīties trasē un stāstīt par notikumiem tur. Pārtraukumos joko, cik sirds kāro, bet ja braucienu laikā komentētājs stāsta iekšējos jokus, ko saprot padsmit cilvēki, tad nav forši.

   Es nekritizēju tavus iepriekšējos veikumus, jo augstu vērtēju tavus sasniegumus mūzikas industrijā. Tikai iesaku padomāt par to. Braucienu laikā skatītājam tomēr interesē vairāk kurš ir kurā pozīcijā, kurš izstājās utt. Bieži vien braucienu laikā tu nosauc pirmos divus finišētājus un tad sākas runas par kaut ko citu, nevis rezultātu nosaukšana.

   Šoreiz arī nav runa par to, vai es varētu labāk, jo man šādu godu neviens neuztic.

   Ceru, ka neaizvainoju Tevi, Marek. Domāju, ka ir vērts ieklausīties ne tikai uzslavās, bet arī konstruktīvā kritikā.

   Katrā ziņā, autosporta uzbudinājums jau ir sācies, nespēju sagaidīt pirmos braucienus! Puikas, lai jums izdodas finišēt un lai nav pārāk lielas tehniskās ķibeles!

   • [Ex] says:

    Paldies! Ņemšu vērā! Stresa nav! :) Lai gan atļaušos biku oponēt – to, kurš ir kurā pozīcijā katrs taču redz stāvot trases malā… tas ir sausais info. Un pārtraukumos visiem ir atelpas brīdis – arī komentētājam.

    • Henriets says:

     Es nepiekritīšu tev tādā ziņā, ka biežāk vairākums nezinās, kurš brauc ar 49.numuru. Savējie un šajā pasākumā iesaistītie, protams, fišku rubī, bet parastais latviešu “Jānis”, kurš atnācis paskatīties gonkas, nezinās. Bet zināt viņš grib, bet Latvijā nav tāds līmenis, kur iedod afišas un tas ir loģiski. Tāpēc, manuprāt, ir svarīgi teikt sauso info, ko apvienot ar iekšējo info un jokiem. Tāpēc es te tā pļurkstu :)

     • [Ex] says:

      Uz mašīnas ir rakstīts…

      Vai tad tieši tā arī nav – sausais info apvienojumā ar jokiem un aizkulisēm? Esmu galīgi apjucis tagad…. :)

 2. karbonkolis says:

  sesu domaju braukt ar diviem tuksiem treileriem uz veikalu ciemos vai nebraukt :D

 3. Ermīns says:

  Zinu vis maz vēl 3, kuri pošās uz gonku. Bet ir jautājums, kur ir visi pārējie? Pa manam maz pieteikumu…

 4. Horvāts says:

  Kad būs oficiālā afiša ar ilnu info līdzjūtējiem (cikos, kas un kā)?!!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru