Folkreiss/Autokross: Startē ziemas folkreisa un autokrosa sezona

Viesturs Saukāns  12.12.2014 17:03 9

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Svētdien, 14. decembrī pl.11:00 Valmierā, Brenguļu autotrasē startēs LAF Folkreisa Ziemas kausa  un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņa. Par spīti laika apstākļiem, gandrīz trīs desmiti dalībnieku gatavojas sadalīt pirmās uzvaras un kopvērtējuma punktus.

Lai gan šonedēļ laika apstākļi nav ziemīgi, Brenguļu autotrase saglabā neticamu noturību pret atkusni, tāpēc nolemts uzsākt ziemas folkreisa un krosa sezonu.

LAF Folkreisa Ziemas kausā paredzēti seši posmi, savukārt LAF Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņā Brenguļos tiks aizvadīts pirmais no 12 posmiem, jo seriāls apvienos gan ziemas, gan vasaras sezonas cīņas. Autokrosa kausa dalībnieki šī seriāla laikā piedzīvos gan sasalušu grunti, gan ledu, gan sniegu, gan dubļus, gan arī asfaltu, jo kausa ietvaros tiks ieskaitītas arī 2. maija rallijkrosa sacensības 333 trasē.

Brenguļu cīņām svētdien gatavojas nepilni trīs desmiti dalībnieku. Kaujas gatavībā būs šā brīža spēcīgākie folkreisa braucēji – LAF Folkreisa Vasaras kausa pirmo četru cietu ieguvēji Guntars Gabrāns, Ivo Gabrāns (abi – Sigulda, Kavita V), Jānis Āboliņš (Baldone) un Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda). Turklāt ziemas cīņas gatavojas uzsākt arī Matīss Šadris (Aizpute, EMA Racing) un Ermīns Vācietis (Garkalne, Štīm Rally Team), kuri iepriekšējā ziemas sezonā kopvērtējumā guva vietas vadošajā sešiniekā.

Pašlaik gan grūti prognozēt, kuras stihijas meistariem trase būs parocīgāka – iespējams, trase saglabāsies sasalusi un cieta, tāpat iespējami atkušņa dubļi. Katrā gadījumā – šis būs mainīgs posms, kuru nevarēs nosaukt par klasisku ziemas sacīksti.

Folkreiss jauno sezonu sāk arī ar debitantiem. Vasaras sezonā dubultuzvaru guvušajiem Guntaram un Ivo Gabrāniem pievienosies trešais – Miks Gabrāns, Ivo jaunākais brālis. Debijas sacīksti aizvadīs arī Oļegs Malorodovs, kurš trasē vedīs potenciāli spēcīgu BMW automašīnu, apliecinot, ka klasiskās piedziņas braucēju gatavošanās vasaras sezonai rit pilnā sparā.

Autokrosa klasē galvenais favorīts būs ar pilnpiedziņas Audi Quattro braucošais Ints Jeršovs. Toties pārējo dalībnieku spēku samēri ir mazāk prognozējami. Šķietami vienas ass piedziņas auto braucēju favorītam vajadzētu būt bijušajam Latvijas un Baltijas čempionam Andim Kļavam, spēcīgam jābūt arī 2014. gada LAF Krosa komisijas kausa ieguvējam Edijam Ošam. Tomēr iespējami arī pārsteigumi.

Brenguļu autotrase atrodas starp Valmieru un Brenguļiem, aptuveni 6 km no Valmieras robežas. Tā ir labi pārskatāma, tāpēc svētdienas sacīkste skatītājiem būs aizraujoša.

9 responses to “Folkreiss/Autokross: Startē ziemas folkreisa un autokrosa sezona”

 1. (Braucejs) says:

  Kads bus virziens tads kads vasara?

 2. Fans visiem says:

  Viestur kur tev minētais Igaunis?

 3. KavitaV141 says:

  Pēc šīs nakts došanās mājās no garāžas, man ir diezgan pesimistisks noskaņojums, jo lai ir izdarījis manuprāt visu to ko vien mums nevajadzēja, teiksim tā labi daudz sniega(pietiekoši) un labi siltus grādus +2(naktī) un vēl plusā pēc visa sniega vēl mazu lietutinju!
  Man lielas bažas ka trasē būs vienā lielā d**** :(
  Es ar savu režģi stikla vietā, pat apsveru izstāties :D
  P.s Tas viss varbūt tapēc ka neesmu izgulējies, rīt skatīsimies uz dzīvi iespējams savādāk!…

 4. Fans visiem says:

  Brenguļos nav sniega bet pūš baigi vējš un arā ir +1grāds.tā kā vis būs ok.

 5. Fans visiem says:

  Ap šo brīdi līst un ir plus 2grādi Brenguļos.bet pa nakti sola mīnus 1

 6. koijots #71 says:

  Njaaa…. siguldas pusee viss ir slikti…. lietus visu ir atkauseejis…. darbaa koleegjis pat Valtru pamanijies nogremdeet…

  • Fans visiem says:

   Brenguļos nav sniega. arā plus 1 grāds lietus nelīst. jau kopš dienas vidus.Un trasē augškārta ir tikai ar dubļiem. dziļāk ir cieta zeme.Tā kā jāmauc.

 7. (Braucejs) says:

  Nu vienkarsi bus dublaina izdzivosanas gonka:D.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru