Folkreiss/Autokross: Svētdien uzvar Ēķis, zaudē auto. Krosā uzvar Starks

Viesturs Saukāns  04.08.2014 11:47 11

Svētdien Vecpils autotrasē LAF Folkreisa Vasaras kausa ceturtajā posmā otro uzvaru izcīnīja Renārs Ēķis, aiz sevis atstājot Ivo Gabrānu un pirmo pjedestālu sasniegušo Mairi Zēnu. Krosa trijnieks – Mārtiņš Starks, Monta Beierbaha un Edijs Ošs.

Folkreisa finālā pirmo divu pozīciju sadalīšana izrādījās vienkārša, jo Ēķis un Gabrāns savas pozīcijas sasniedza ļoti pārliecinoši. Cīņa par trešo vietu bija atraktīvāka, bet vislabāk tā padevās Mairim Zēnam, kurš sasniedza sen gaidītu folkreisa pirmo pjedestālu.

Nežēlīga neveiksme Jānim Orbidānam – tukumnieks uzvarēja kvalifikācijas četru braucienu summā, taču nevarēja stāties fināla pirmajā startā vietā, jo pēc ceturtās kvalifikācijas finiša mašīnai plīsa zobsiksna.

Pēc finiša šovasar pirmo reizi atdzīvojās automašīnu tirdzniecības process – Renāra Ēķa mašīnu iekāroja uzreiz deviņi gribētāji. Izlozē auto nonāca potenciālu jauna dalībnieka rokās, savukārt Ēķa komandai jau ir padomā jauns folkreisa projekts.

LAF Krosa komisijas kausa priekšpēdējā – desmitajā – posmā uzvaru guva Mārtiņš Starks. Visa fināla garumā viņš spēkojās ar līderi Raimondu Jerānu, līdz pāris apļus pirms finiša kontakts starp abām mašīnām izsūtīja Jerānu no trases. Izskatot notikušo, Starka uzvara gan tika saglabāta, sadursmi klasificējot par neveiksmīgu sacīkšu negadījumu.

Otro vietu 11 dalībnieku konkurencē guva Monta Beierbaha, aiz sevis atstājot Ediju Ošu. Edijs un Mārtiņš kļuvuši par galvenajiem LAF Krosa komisijas kausa uzvaras dalītājiem atlikušajā posmā septembrī Brenguļos.

 • volners

  Fantastisks laiks!Fantastiska sacīkste!Organizatoriem cepums par izklaidēm,gan pieaugušo,gan bērnu!Sportistiem paldies par Viestura piesaukto “karsto” braukšanu-jo,lai vai kas tur sportistiem ar tiesnešiem-man kā skatītājam šis sacensības pat parsit “Mūsu”EČ……Sakot dziedoņu vārdiem-No 10 10…. :yes: :yes: :yes: :yes:

 • 26

  Džeriņam ordeni piešķirt :-D :-D :-D

  • Divus!!!

   • Piekristu pat trijiem. Un jā – labs darbiņš, prieks sadarboties. Un prieks sagremot vienu dullo ideju pēc otras. :D

 • oto

  Varbūt esmu palaidis gar;am diskusiju, bet par auto pārdošanu.
  ja es arī gribētu nopirkt automašīnu, tad iedomājoties to situāciju, mazliet aprakstīšu: Ierodos uz sacensībām vēroju mašīnas izdaru izvēli un nopērku ar domu piedalīties nākošajās sacensībās. Viss ir it kā ļoti labi bet, ieraugot, ka ir izloze, tad tas visu maina, manā skatījumā nav objektīva izloze, man liekas, ka vajadzētu būt kuršs pirmais piesakas, jo ja man atbild;etu, ka mašīnai jau ir pieteikušies es atkal skatītos nākošo kāroto auto. Bet tagad man sanāk pieteikties uz vairākām lai tiktu vispār pie mašīnas ar domu , ja nu man izlozē nepaveicas. Un kā ar drošības naudu, ja es piesakos uz vairākām un teiksim trijām es esmu tikai viens pretendents, loģiski man trīs nevajag.
  Jo tiešām doma bija pamēģināt vismaz vienu gonku, bet no nulle būvēt negribas. ??? Kāpēc bija pieņemts šāds lēmums. ? Paldies.

  • 26

   Nu ,bet kapēc tu nepaņem trīs cilvēkus un nepiesakies ar šiem trijiem cilvēkiem uz vienu mašīnu,tātad tavas iespējas iegūt kāroto ir x3.Kurš pirmais,nesanāks,jo būs tātad,kaut kāds laiks,piem piesakās no 14:00 un kas notiek, visi peras iekšā sekretariātā un spiež naudu rokā.Kurš spēcīgāks vai kā.Otrs tas izslēdz iespēju uz vienādiem nosacījumiem iegūt auto.Tas ka kādam maks ir biezāks un viņš var desmit cilvēkus pieteikt autiņam,nu diemžēl,tāda ir dzīve,bet tanī pašā laikā iegūt auto jums ir vienādas ar biezo,jo izloze ir izloze,kā paveiksies.Nu, tas tads mans domu gājiens.

   • Domu gājiens pareizs. Vēl piebilde: izlozes ideja nāk no skandināviem. Bija citas versijas: izsole, bet tad toč uzvar biezākais maks, kas nav folkreisa būtība. Vēl viena versija, ka auto iegūst tas, kurš piesakās pirmais – neder, jo, ja es kā braucējs traki baidos par savu auto, tad formāli piesakos uz pirkšanu jau pie reģistrācijas, kas nozīmē, ka mana mašīna ir drošībā. Izloze strādā, nav tik traki. Vecpilī spilgts piemērs, ka gribēja jauni ļauži ienākt sportā, bija 2:7 citiem pircējiem, bet tak dabūja kāroto! :) Protams, loterijā var arī neveikties. Jā, Otto pareizi atzīmē – ja piesakās uz vairāk nekā vienu auto, tad par katru nenopirkto drošības nauda tiešām tiek zaudēta. Bet šajā kombinācijā bez šādiem upuriem diemžēl nevar. Pirkšanas sistēma līdz šim darbojusies labi un, lai arī kādi būtu bijuši citi varianti, gan pašu domāti, gan ieteikti, īsti nekas nav bijis tāds, lai šo sistēmu mainītu. Ideālā gadījumā būtu tā, ka sportisti, kuru mašīnu pērk, nevis aizstāvētu savu auto, bet ietu pa ķēdīti tālāk, kā tas dažreiz notiek. Taču, protams, katram savs auto mīļāks, tāpēc dara ko var ar aizstāvību.
    Tiem, kam ir tiešām nopietni plāni ienākt folkreisā un kaut ko pirkt, noteikti vajadzētu ar mani sakontaktēties: viesturs.saukans@laf.lv. Ir nianses, kuras ir labāk zināt. Un esošie sportisti zina, ka es vienmēr tiekšos uz to, lai pirkšana notiktu, jo tas ir vajadzīgs sportam iekšienē.

  • volners

   Nāc uz konsultācijām-pastāstīšu,kā 100% nopirksi bez izlozes (sacensību dienā)…. ;-) Ja vien pa tukšo nepļāpā….

 • Kavitav141

  Kā ar 2014.gada rangu??

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***