Folkreiss/Autokross: Svētdien Vecpilī noslēgsies LAF Folkreisa Ziemas kauss

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.03.2012
12:04

(LAF ziņojums medijiem) Svētdien, 4. martā Vecpils autotrasē pl.10:30 startēs LAF Folkreisa Ziemas kausa 5. posma sacensības – seriāla pēdējais posms, kuram pieteikušies vairāk nekā 30 dalībnieki. Sākotnēji sestdienā paredzētā sacīkste pārcelta uz svētdienu laika apstākļu dēļ. Uz Ziemas kausu pretendē, teorētiski, pat septiņi sportisti, tomēr galvenais favorīts ir Mārtiņš Starks. Uz starta arī autokrosa klase.

 

LAF Folkreisa Ziemas kausu šosezon plosa laika apstākļi – no iepriekš paredzētajiem četriem posmiem divus nācies atcelt. Arī piektais posms, neapšaubāmi, būs dramatisks, jo, lai arī svētdien sola salu, trase būs slidena ne tikai ledus, bet arī dubļu dēļ. Sportisti gatavojas cīņām ne tikai ar konkurentiem, bet arī laika apstākļiem, redzamību, tehnikas untumiem. Šādā drāmā būs jānoskaidro šīs ziemas labākais folkreisa braucējs.

 

Mārtiņš Starks (Rīga, Streamline Racing) uzvarēja pirmajā notikušajā sacīkstē Vecpilī, bet pirms divām nedēļām Brenguļos sasniedza trešo vietu. Tā kā viņš ir vienīgais ar tik stabiliem un augtiem rezultātiem, Mārtiņš ieguvis visai labu pārsvaru pār konkurentiem. Punktu izteiksmē – Starkam 35 punkti, tuvākajiem sekotājiem Agrim Bahmanim (Rīga, Štīm Rally Team) un Renāram Ēķim (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda) pa 25 punktiem. Par uzvaru folkreisā tiek piešķirti 20 punkti. Tātad Starkam, lai uzvarētu kopvērtējumā, pietiek ar sesto vietu, pat, ja uzvar kāds no tuvākajiem sekotājiem.

 

Tomēr līderim Bahmanis un Ēķis nav vienīgie draudi – 24 punkti ir Rihardam Dainim (Jūdaži, Folkreisa Fabrika/Mexa), bet pārsteigumus var sarūpēt Artūrs Vecgailis (Rauna, Raunas Bruģakmens), kurš šogad startējis tikai Brenguļu posmā, taču Valmieras puses sacīksti noslēdza ar uzvaru un 20 punktiem. Teorētiski uz uzvaru pretendē arī Rūdolfs Bogens (Cēsis), kurš gan sacīkstei nav pieteikts, tāpat matemātiskas izredzes ir arī Agrim Kalvišam (Allaži, ASAKA Racing).

 

Drāma arī Junioru kausā – līderiem Rihardam Dainim un Renāram Ēķim ir vienāds punktu skaits (37), bet tuvākajam sekotājam Sandim Džeriņam – 28 punkti. Komandu kausā pārliecinošā vadībā atrodas Starka un Edvīna Vansoviča Streamline Racing. Dramatiska cīņa par otro vietu – Štīm Rally Team sakrājusi 35 punktus, bet Folkreisa Fabrika/Mexa un Autocross.lv Folkreisa komanda guvušas pa 34 punktiem.

 

Vecpilī uz starta stāsies arī autokrosa klases braucēji. Ņemot vērā, ka nolikums krosā paredz brīvu riepu izvēli, būs interesanti vērot, kāda būs sportistu izvēle, ja trasē valdīs dubļi un ledus vienlaicīgi. Startam gatavi Andis Kļava, Artūrs Bāriņš, Kaspars Silenieks un citi.

 

Vecpils autotrase atrodas Rīgas – Liepājas šosejas 162. kilometrā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv