Folkreiss/Autokross: Svētdien Vecpilī uzvar Gabrāns un Juškovskis

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.08.2016
11:29

LAF Folkreisa Vasaras kausa piektajā – priekšpēdējā – posmā uzvaru sasniedza Ivo Gabrāns, aiz sevis atstājot Viesturu Plētienu un Kasparu Zuģicki. Gabrāns un Plētiens ar šo rezultātu kļuvuši par galvenajiem LAF Folkreisa Vasaras kausa kopvērtējuma uzvaras pretendentiem. LAF Krosa komisijas kausa posmā uzvara Eināram Juškovskim, kurš kā dzimšanas dienas dāvanu saņēma iespēju startēt ar Laura Unāma Subaru.

Svētdienas cīņa noritēja ļoti sarežģītos laika un trases apstākļos, jo lietusgāžu dēļ trase vairakkārt mainījās.

Kvalifikācijās perfekts bija Ivo Gabrāns, uzvarot visos braucienos. Otrais bija Viesturs Plētiens, kurš trim uzvarām pievienoja vienu otro vietu pēdējā braucienā. Par dienas lielāko pārsteigumu parūpējās Adrians Pūga, kurš, sasniedzot divas uzvaras kvalifikācijas braucienos, devās uz fināla pirmo starta rindu. Finālā iekļuva arī Andrejs Špels, Kaspars Zuģickis un Dainis Krūmiņš.

Vēl sešus braucējus finālam piegādāja pusfināli. No tiem dramatiskākais bija pirmais pusfināls, kurā otrās un trešās vietas ieguvēji Dāvis Emīls Ūdris un Kalvis Buģis saņēma izslēgšanu par incidentiem, kā rezultātā dāvanu fināla veidā saņēma Ritvars Bendziks un Raimonds Āboliņš.

Fināla startā vadībā izrāvās Gabrāns, viņam sekoja Plētiens, kuri šķita galvastiesu pārāki pār sekotājiem. Taču viņu pozīcijas nonāca briesmās, kad brauciens tika apturēts avārijas dēļ. Intars Spīķis pēc vairākkārtīgiem centieniem apdzīt Adrianu Pūgu veica “izšķirošo” manevru, kas Pūgas mašīnai lika piedzīvot kūleņošanu. Tā kā vēl pirms šī incidenta Spīķim tiesneši jau bija sagatavojuši brīdinājuma karogu par pirmajiem sitieniem, Intars atkārtotajam startam netika pielaists.

Atkārtotajā finālā gan Gabrāns un Plētiens nenosvārstījās un guva pārliecinošas pirmās divas vietas. Finālbrauciena gaita pēc starta nomierinājās netipiski ātri, un arī nākamās pozīcijas tika sadalītas bez vardarbības. Trešo vietu guva Kaspars Zuģickis, ceturto – Ritvars Bendziks, bet piekto – Andrejs Špels, kuriem visiem šis ir augstākais rezultāts folkreisa karjerā.

Zuģickis kļuva par uzvarētāju Klasika ieskaitē, Pūgam tika pelnīta uzvara Junioru kausā, bet Komandu kausā uzvara Špela, Krūmiņa un Buģa Crazy Racing vienībai.

Šis posms skarbi izsijāja kopvērtējuma uzvaras pretendentus. Līdz Vecpils sacīkstei līderi bija četri – bez Plētiena un Gabrāna arī Jānis Orbidāns un Emīls Baltaiskalns. Taču abu cīņa par panākumiem Vecpilī un zināmā mērā arī sezonā beidzās pusfinālos. Baltaiskalnu sagrieza Buģis, kā rezultātā Emīls finišēja pārāk zemā pozīcijā, lai gūtu vietu finālā. Savukārt Orbidāns izstājās no pusfināla līderpozīcijas pusass plīsuma dēļ.

Līdz ar to pirms pēdējā posma Plētienam 75 punkti, Gabrānam 69 punkti, Baltaiskalnam 62, bet Orbidānam – 53. Tas nozīmē, ka Orbidāns izredzes uz pirmo vietu zaudējis, Baltaiskalnam pastāv teorētiska iespēja vēl cīnīties, bet izšķirošais duelis septembrī Brenguļos būs starp Plētienu un Gabrānu.

LAF Krosa komisijas kausa cīņās piedalījās 15 dalībnieki. Ļoti interesantā sastāva sacīkstē arī kaujas bija aizraujošas. Kvalifikācijā līderi izrādījās krosa veterāns Raimonds Ķervijs ar pilnpiedziņas Audi, Einārs Juškovskis ar Laura Unāma nu jau čempionauto Subaru, kā arī 2000 Super klases viens no līderiem Rihards Dainis.

Arī finālā dominēja šī trijotne. Startā uzvarēja Juškovskis, kurš ilgstoši turēja aiz sevis Daini. Situācija šķietami atrisinājās pēdējā aplī, kad Rihards ar klasisko sitienu pa aizmuguri izbīdīja Eināru no trajektorijas un aizbrauca krosa debitantam garām. Tomēr tiesneši lēma, ka Dainis ir pārcenties savā manevrā, samainot abu līderu pozīcijas finiša rezultātos: Juškovskim uzvara, Dainim otrā vieta. Sava drāma arī Ķervijam. Nonācis trešajā vietā Raimonds piedzīvoja mašīnas pusass plīsumu. Tas nozīmēja, ka viņa brauciens bija uz aizsardzību, bet uzbrucēji bija praktiski visi pārējie braucošie fināla dalībnieki – aiz Ķervija muguras cieši brauca visi konkurenti. Raimondam izdevās nosargāt trešo vietu, bet aiz viņa finišu sasniedza Juris Zembergs, Sandis Džeriņš, Andris Tuskens un pārējie.

LAF Folkreisa Vasaras kauss un LAF Krosa komisijas kauss noslēgsies ar pēdējo posmu 24. septembrī Brenguļu autotrasē.

(Foto: Gatis Krastiņš, EVE Autosports)

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv